MTV или VH1

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
VH1 без двоумење.
Едноставно...даваат музика од сите времиња и за сите вкусови.:toe:
А посебно ми се допаѓа тоа што го спремат за викендите, пр. Madonna Weekend, Rock Ballads Weekend...
Најдобра програма за музика е, без конкуренција.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.144
Поени од реакции
861
VH1, oсобено заради специјализираните емисии од типот на Love Jukebox и слично но не и заради тоа што пуштаат многу ретко нови хитови!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Ako odbiram pomegju tie 2 kanali ke odberam VH1 normalno zaradi toa sto pustat i postari pesni so mene mi se omileni,a so na MTV se novo bezvezno davat.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
VH1 дефинитивно. МТВ се премногу тривијални.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Ne mi se veruva kako stanaa tolku sranje kanal MTV. Bukvalno sranje vo sporedba so toa sto bea porano. Taka da Vh1 kade kade. Kjuti negde rock moze da se gleda na televiziive.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Vh1- posebno ko ce ima Vh1 Rocks, unpluged i top 100 ( best rock bands i takvo nesto):smir:
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
VH1 so toa stanuvam so toa legnuvam...cak i tuka u Polska
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ај да удрам контра ја малце...vh1 воље од МТВ? па ви ејч е МТВ...истата ствар....само у по рок издание..
 
U

UnholY

Гостин
Vh1 без размислување...MTV гледам само когa има HeadBangersBall... Тотално се упропасти како музички канал, во обид да ги задоволат сите вкусови и на музички и на забавен план....
Повеќе се прикажуваат глупите емисии отколку што се прикажува музика,а рекламите не можам да ги смислам од шо се досадни, додека Vh1 е и повеќе од доволно музички насочена, и не прикажува емисии често, а и како шо кажа во погорните постови Burn84, Vh1 е повеќе ориентирана кон рок музиката....MTV беше добар канал до пред неколку години, ама сега Vh1 достигнува далеку поголема гледаност
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
VH1!!!Даваат и стари и нови хитови.Незнам зашто ама мисла дека MTV почнаа да се упропастуваат.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Порано повеќе гледав MTV, ама ги баталив, ептен тупат со дебилни емисии.
Гледам Vh1, каде каде се подобри од другиве... во секој поглед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom