MTV или VH1

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Ако сакаш музика VH1.
Aко сакаш дебилни работи MTV.

Мојот глас оди за VH1.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дефинтивно VH1.
MTV е станата место за дебилни шоу-а и реклами.
Не гледам телевизија,ама VH1 исто даваат емисии,но во границите на нормалата и пуштаат секаков вид песнички.А тоа ми се свиѓа.Разновидност.
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Со појавата на МТВ во осумдесетите почна глобално комерцијализирање(уништување) на музиката
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
MTV сакс. Ако е тоа музичка телевизија, сакам да гледам музички спотови, а не програма пуна реклами, реклами, реклами, па малку реклами, па после уште малку реклами, а меѓу рекламите дебилни емисии. Рум раидерс бе. :icon_roll Ме боли мене дали дечкото имал флеки по чаршафите, искористени кондоми испод креветот, порничи во компјутерот или два прста прашина по полиците. Нема да можам да спијам ако не дознаам дали типката ќе одбере дечко или девојка, или ако пропуштам епизода од како и да се викаше лигавата серија.
Превише е за мене. Не гледам MTV. Многу, многу ретко, ако фатам нешто интересно уз вртење канали. А не е Ферги или Ријана или Џастин.

VH1 бе. Музика.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Кој музички канал би бил ваш избор доколку би морале да бирате и зошто?

Јас лично би избрал VH1 затоа што преферирем постара музика и поише се ориентирани на рок музика....
Се согласувам VH1 rocks :19:
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
VH1 е мојот избор даваат поубава музика а + тоа можеш да си наручаш песни исто така имаат интересна викенд програма и пуштаат музика по мој вкус (некои постари рок/метал групи), а MTV не е тоа што беше до пред некое време почнаја да пуштаат некои лигуши и слободно можам да кажам дека MTV станаа комерционална TV програма.
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
VH1 е мојот избор даваат поубава музика а + тоа можеш да си наручаш песни исто така имаат интересна викенд програма и пуштаат музика по мој вкус (некои постари рок/метал групи), а MTV не е тоа што беше до пред некое време почнаја да пуштаат некои лигуши и слободно можам да кажам дека MTV станаа комерционална TV програма.
Сеа ме потсети со ова дека можеш да пушташ музика... забораив да ви се пофалам пред некој месец дена пратив мeил за VH1 Jukebox и ми ја избраа плејлистата и пуштав 30 мин музика на VH1

...ЗАКОН:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Пред 5-6 години MTV беше одличен канал. Пуштаа добра музика и имаше пристојни емисии, посебно MTV-2 која што беше 99% ориентирана на гитарска музика.
Но сега работите се поинакви.

MTV не е тоа што беше, почнаа досадни да стануваат со монотоните емисии од типот на dissmised и слично. Музика скоро и да не пуштаат, а и тоа што го пуштаат е толку исфорсирано што и гледачите воопшто немаат удел во тоа што се врти на телевизија. А највеќе ме нервираат рекламите што траат по 20 минути.
VH1 не дека се одлично но барем имаат малку осет и за луѓето. Сепак се работи за музички канал и тоа треба да им биде прв приоритет. Немаат толку емисии, повеќе пуштаат музика и се разбира повеќе се рок-ориентирани што е пресудно за мене.
најцитирана личност на темава...
немам што да додадам...
 

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
Кој музички канал би бил ваш избор доколку би морале да бирате и зошто?

Јас лично би избрал VH1 затоа што преферирем постара музика и поише се ориентирани на рок музика....
Ретко сум пред тв али коа би требало да бирам, VH1 дефинитивно, од истат причина како Steve Ray, а и како што пред мене се изјасниле MTV ептен ја усраа у последно време:icon_conf
 

Kajgana Shop

На врв Bottom