MTV или VH1

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Кој музички канал би бил ваш избор доколку би морале да бирате и зошто?

Јас лично би избрал VH1 затоа што преферирем постара музика и поише се ориентирани на рок музика....
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Еве сеа на пример на Vh1 иде U2 - Sunday blody sunday - Live Aid
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
И јас исто VH1. Заради музиката, да, а исто имаат и некои емисиички што ми се свиѓаат. Многу ми беше интересна Pop Up Video (сега не знам дали уште ја даваат), а некогаш ја глеам и Fabulous Life Of...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Пред 5-6 години MTV беше одличен канал. Пуштаа добра музика и имаше пристојни емисии, посебно MTV-2 која што беше 99% ориентирана на гитарска музика.
Но сега работите се поинакви.

MTV не е тоа што беше, почнаа досадни да стануваат со монотоните емисии од типот на dissmised и слично. Музика скоро и да не пуштаат, а и тоа што го пуштаат е толку исфорсирано што и гледачите воопшто немаат удел во тоа што се врти на телевизија. А највеќе ме нервираат рекламите што траат по 20 минути.
VH1 не дека се одлично но барем имаат малку осет и за луѓето. Сепак се работи за музички канал и тоа треба да им биде прв приоритет. Немаат толку емисии, повеќе пуштаат музика и се разбира повеќе се рок-ориентирани што е пресудно за мене.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
VH1 дефинитивно,пуштаат музика за секаков вкус и не тупат многу со реклами...MTV веќе заборавија на музика, само некои емисии даваат куќата и фамилијата на овој или оној, башка тоа што даваат само во моментот популарна музика...
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
bi izbrala VH1 nekako toj kanal mi e neso bolje zaso dodeka ovie emituvaat emisii i dobri pesni(poveketo se), za toa vreme MTV se zanimava so pustanje reklami so ama ic ne me interesiraat ...:toe:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
.................. VH1 .......................................















 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
ako treba vh 1 , ama ako treba oti i taa televizija e klon na mtv
- jbg - monopol si e monopol
!
pozZ
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Пред 5-6 години MTV беше одличен канал. Пуштаа добра музика и имаше пристојни емисии, посебно MTV-2 која што беше 99% ориентирана на гитарска музика.
Но сега работите се поинакви.

MTV не е тоа што беше, почнаа досадни да стануваат со монотоните емисии од типот на dissmised и слично. Музика скоро и да не пуштаат, а и тоа што го пуштаат е толку исфорсирано што и гледачите воопшто немаат удел во тоа што се врти на телевизија. А највеќе ме нервираат рекламите што траат по 20 минути.
VH1 не дека се одлично но барем имаат малку осет и за луѓето. Сепак се работи за музички канал и тоа треба да им биде прв приоритет. Немаат толку емисии, повеќе пуштаат музика и се разбира повеќе се рок-ориентирани што е пресудно за мене.
Да не се повторувам и јас со истото мислење.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
МТВ, Вијеџ 1 за тие од 70 :) Ретко кога дават некоја од поновите песни ..
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Mtv. ..порано беа закон сеа ... :\ aма пак се ми е тв то на Мтв
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
VH1, барем може да се слушне некоја песна од рок н рол времињата. МТВ ми е многу комерцијална и глупа телевизија. Иначе кај можеш да слушнеш некоја песна од Лед Цепелин, Квин, Дип Парпал и слични групи ако не на VH1. Од понудава на програми од кабелскиве оператори сигурно е најдобра музичка телевизија. Али зависи, некој што слуша комерцијална музика нови хитчиња сигурно VH1 му е доста досаден музички канал.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
VH1 без размислување, Friday Rocks mmm :)

MTV ептен ја поебаа последниве години, убаво кажа некој погоре веќе и да нема музика од тоа глупавите емисии...
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
а да стаевте анкета? инаку ја сум за виејџуан - за музика кога станува збор, а за емтиви кога се работи за емисии од забавен (не ретко глуп) карактер. исклучок хбенгерс бал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom