MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Помош оти умрев. Не можам да си клам слика на display на мсн. Најнова верзија е, не знам шо го боди. Еве и принтскрин ако не ви е јасно шо зборам

Не ја зимај секогаш најновата верзија на мсн, почекај некое време да видеш што-како ќе биде. Сигурно има некоја грешка во верзијата што ја користиш.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Помош оти умрев. Не можам да си клам слика на display на мсн. Најнова верзија е, не знам шо го боди. Еве и принтскрин ако не ви е јасно шо зборам

Ај пробај со овој мсн, инсталирај го па кажи што ке направеш
еве ти линк
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=D78F2FF1-79EA-4066-8BA0-DDBED94864FC&displaylang=en
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Не ја зимај секогаш најновата верзија на мсн, почекај некое време да видеш што-како ќе биде. Сигурно има некоја грешка во верзијата што ја користиш.
Абе претходно си работеше, се беше во ред.
Ако ме подупи уште малце, формат и ајт создравје

ЕДИТ: Со 8.1 верзијата пробав уште вчера, иста приказна
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Абе никаков формат на слика нејќи да прими, не знам шо му е. Го преинсталирав 3 пати мсн-от, пак нејќи
Има некаков приказ на слика за тебе или воопшто нема слика?
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Има некаков приказ на слика за тебе или воопшто нема слика?
Само она синото чоече ми го прикажва. Види на претходната страна, имам закачено и слика, да видиш шо ми пиши
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Само она синото чоече ми го прикажва. Види на претходната страна, имам закачено и слика, да видиш шо ми пиши
А да не си пробувал некои мсн скрипти или сл. додатоци, може нешто од тоа да е... овој твојов проблем навистина интересен
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Едно прашање во врска со камерата на МСН.значи кога ќе ја пуштам вака од фајл,мождам да се гледам,се е супер,а уклучам мсн,ми се покажува црно и ништо не се гледа.
ПОМОШ?
 
P

Princ

Гостин
Отвори прозор за разговор, со мене на пример.
Потоа, горе кликни на Tools, па Audio and video setup...
Во новиот прозорец кликни Next, пак Next, и уште еднаш Next.
Нa четвртиот чекор, треба да имаш прозорец во кој можеш да одбереш камера. Кликни ја листата и најди ја камерата. Ако е се во ред, треба да си се видиш. Кликни Finish откако си ја одбрала камерата и се е во ред.
Пушти камера и пази што правиш :icon_lol:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Едно прашање во врска со камерата на МСН.значи кога ќе ја пуштам вака од фајл,мождам да се гледам,се е супер,а уклучам мсн,ми се покажува црно и ништо не се гледа.
ПОМОШ?
Еве и од мене помош, ја вака направив кај мене и сеа се ми е ок.

Тоа PRINC што ти го кажа е за Live Messenger 8.5.

Ја би ти препорачал да го симнеш Live Messenger 9.0. Има неколку нови функции и многу од баговите во 8.5 се поправени, вклучувајќи го и проблемот со камерите.

Инсталирај си 9.0 верзија, оди после во TOOLS па во AUDIO AND VIDEO SETUP.... Првиот чекор ти е да си наместиш звук (микрофон и слушалки, звучници) па идеш еднаш NEXT и веќе тука ти е камерата. Ако на овој чекор се гледаш, ондак све е решено. Имаш едно копче за да си ја подесиш камерата (светлина, контраст.....) и толку е.

Пробај па кажи што биднало.

Поздрав!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не знам која верзија е мојов МСН,МСН плус е,така нешто.

Како и да е,фала ви за помошта - сега се' е во ред.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Може некој да ми каже како на МСН 9.0 да направам името да ми го пишува во боја? Фала однапред...:):):)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom