Mozilla Firefox (официјална тема)

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.583
Да бидеме сите искрени од верзија 2 нема поарна не зима ич рам работи одлично така да двојката е супер
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Да бидеме искрени, верзија 3.5.2 е најдобра досега. Happy?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Firefox 3.6 алфа верзија

Mozilla ја издаде првата јавна „алфа“ тест верзија на следното издание на својот интернет прегледник Firefox. Во верзијата 3.6 Firefox, чие кодно име е Namoroka треба да бидат вклучени подобрувањата врзани со побрзото читање на JavaScript и побрзо прикажување на страниците, како и неколку нови можности поврзани со CSS (Cascading Style Sheets) и новите функции како што е Compositor која треба да обезбеди подобро управување со комплицирано поставените страници.

Од Mozilla истакнуваат дека за разлика од претходните верзии Firefox 3.6 ќе биде издаден релативно брзо после верзијата 3.5, односно дека нема да помине една година, туку само неколку месеци.

Сите заинтересирани за првата алфа Firefox 3.6 верзија можат да ја симнат на страницата Mozilla Developer Center.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
A не скраја да е... таман се смири мозилава, уште експриментална да симнам и пак да се нервирам :D
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Баш сега ќе ја симнам алфа да проверам што ќе е :)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Ако не те мрзи подоцна сподели импресии :)
Хмм.... Се ти е внесено од мозилата ( историја, букмаркс...) Иконката е без лисицата, многу е бавен а цица беспотребно рам. Јас би чекал додека не излезе финална верзија , бидејки е тапа.

.....But , that's just me :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
Ја замразив Мозила ептен .. нормално ли е бе ..цел рам го цица ..cpu 100% и ондак ..

Само Хром е спас .. почнав и Интернет Експлорер 8:tapp: да го користам повеќе од Мозила 3.5.2 шит верзијата
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
За кого како, кај мене шиба, со многу аддонс и плагинс и различни теми, никогаш не ми закочила :helou:
 
П

Паган-др

Гостин
Кренав раце од Мозила јас. Отидов на Опера. Премногу багови кои нервираат, на сред читање на страница ќе прекине, треба рефреш да одиш. Ако напраат во иднина асална верзија ќе се вратам, сега за сега останувам на Опера.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Кренав раце од Мозила јас. Отидов на Опера. Премногу багови кои нервираат, на сред читање на страница ќе прекине, треба рефреш да одиш. Ако напраат во иднина асална верзија ќе се вратам, сега за сега останувам на Опера.
Мозилата за виндоус е крш...а и спора е...најбрз пребарувач за виндоус е Опера, втор е Авантот, трет Хромот...ама нема операта убава заштита од фишинг и срања...така да пази кај сурфаш....
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
А да бидеме искрени. Mozilla од верзија 3.5 наваму е крш. Јас се откажав одамна од неа. Првпат кога ја вклучуваш чекаш 10 секунди ко да е фотошоп. Паѓа по 20 пати на ден. Блокира на повеке табови. Катастрофа е.
Освен ако немаш ептен јака машина. Како да го следи патот на Vista.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Утре Фајрфокс промоција

Се собрале сето Firefox хејтери... мразачи. било како.

Како да го следи патот на Vista.
Аха да. така е. И виста е 100 пати подобра од XP. Научно докажано. Единстевно има малку поголеми хардверски побарувања, ама ете сите на тоа се нафрлија. Туку настрана виста.

Кај мене фајрфокс се стартува за макс 8 секунди, а најчесто за помалку од 5. Брзо работи, не јади меморија и сл.

Еве нешто што напишав во темата за опера, ќе цитирам само дел, а ако сакате прочитајте го целото мислење.

bibil напиша:
ОК вака беше порано во времето на фајфокс 1.x
Дури го пишував ова си реков дај да ѕирнам што има на интернет за користењето на меморијата. Што најдов, засташувчки работи.
Најкритикуваниот фајфокс досега, (и најдобар досега според мене), 3.5 користи НАЈМАЛКУ меморија. Видете:
http://www.favbrowser.com/browser-memory-ram-usage-firefox-35-rc-safari-4-opera-10-beta-google-chrome-30-dev/
http://avencius.nl/content/firefox-3-vs-opera-950-memory-usage
Готово, батилив и опери и хромој. А мислев да ја снимам операва некој ден.
Ај сеа сите што не користите Firefox - никогаш не сте го ни пробале, или сте се откажале од 3.5кава поради некои причини, трк утре на Фајрфокс промоцијата.

HijackHacker напиша:
Едно кратко потсетување околу промоцијата. 5ти Септември, градски плоштад Скопје, 16:00 часот. Истото и на градскиот плоштад во Куманово и плоштадот Магнолија во Битола. Од Четврток ќе ја видите и најавата на билборди низ центарот на Скопје :) Се надеваме дека сите ќе дојдете да се забавувате и да научите нешто повеќе околу новата Mozilla Firefox!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Утре е ден за спорт извинете ме за оф топик, ама баш во 4 саат нема шанси! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom