Mozilla Firefox (официјална тема)

Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.079
има некој проблем изгледа со интернетот во МК, можеби и пошироко, голем дел од сајтовите не ги отвара.

најверојатно се скинал кабелот некаде :D
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.254
Поени од реакции
18.892
Новиов Фајрфокс е ЛУ-ДИ-ЛО!
Како процесор да сум сменил.
Едноставно, лета.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.843
Поени од реакции
1.472
Јас имам Windows 7. Вчера ми инсталираа Firefox 57.Побрз е од претходните верзии. :vozbud::brlav:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.250
Поени од реакции
42.022
Да.

Одлична промена од Фајрфокс, ни на крај памет дека планирале ваков темелен revamp.
Го имаа најавено уште пред месец дена.
На официјалниот сајт и пишуваше за некои од карактеристиките.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.714
Поени од реакции
179.095
Го имаа најавено уште пред месец дена.
На официјалниот сајт и пишуваше за некои од карактеристиките.
Не викам не ама дека јас воопшто ништо не пратев овие месец - два од софтвери ми дојде како гром од ведро небо :D
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.744
Поени од реакции
42.734
Баш да видам. Порано си бев фан на Фајрфокс, ама пред 4 години се префрлив на Хром и од тогаш не успеаа да ме вратат :D
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.505
Поени од реакции
3.350
Јас ја користам мозилава ,ама после овој апдејт ќе мора да ја сменам .
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.148
Поени од реакции
35.607
Одличен старт, ама ќе видиме како ќе продолжи. :D Се oсеќа брзината и е големо освежување за оние со послаба конфигурација иначе според мене ништо спектакуларно и малку е преценето. Дарк темата совршено им се вклупува со десетката, но знаеме дека ја има и кај хромот.

На секоја нова верзија му давам шанса на лисицата и ја користам како втор пребаувач, а ја користев и кога беше преспора. Моментално хром ми "лежи" толку убаво и тешко да преминам на некој друг.
 
P

psychostasia

Гостин
У смисол на трошење рам хромот е пак подобар од фајрфокс и не би го сменил хромот. Али овој revamp е ветувачки. Многу полесно и помазно иде отварањето и воопшто лоадирањето страници. Читам корисници имаат уште по некој проблем со мемори лик ама штом стигнале до тука ќе го средат веројатно за брзо време.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
4.869
Гледам сум имал Mozilla Firefox инсталирано (најверојатно сум инсталирал преку Ninite) ама немаше апдејт автоматски туку морав да симнам инсталација . Јас многу одамна кога почнаа сите да бегаат на Chrome и јас побегнав таму и не се вратив на Mozilla Firefox. После не знам колку години отварам Firefox и тоа со нов апдејт кој приметувам тотално е сменет од онаков каков што го знам пред да се преселам на Chrome. Треба да се прочепка овој нов Firefox што опции нуди па да се одлучи дали останувам на Chrome или му се враќам на Firefox после неколку години но овојпат на нова верзија.

На Chrome се навикнав кога ќе го отворам одма на New tab горе ми стои линк за да може да си влегувам на gmail мејлот; не знам дали има такво нешто на Mozilla Firefox а мислам дека нема бидејќи не креиран од Google.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.714
Поени од реакции
179.095
Гледам сум имал Mozilla Firefox инсталирано (најверојатно сум инсталирал преку Ninite) ама немаше апдејт автоматски туку морав да симнам инсталација . Јас многу одамна кога почнаа сите да бегаат на Chrome и јас побегнав таму и не се вратив на Mozilla Firefox. После не знам колку години отварам Firefox и тоа со нов апдејт кој приметувам тотално е сменет од онаков каков што го знам пред да се преселам на Chrome. Треба да се прочепка овој нов Firefox што опции нуди па да се одлучи дали останувам на Chrome или му се враќам на Firefox после неколку години но овојпат на нова верзија.

На Chrome се навикнав кога ќе го отворам одма на New tab горе ми стои линк за да може да си влегувам на gmail мејлот; не знам дали има такво нешто на Mozilla Firefox а мислам дека нема бидејќи не креиран од Google.
Има нешто што се вика add ons store и таму ќе најдеш и од пиле млеко, во поглед на мејлот.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.744
Поени од реакции
42.734
Дали само мене на форумов ми покажува дека имам повеќе нотификации него што стварно имам. Сега на пример покажуваше 6, а кога отворив имаше само 3. Цело време така ми прави и на РС и на мобилен :D
 
На врв Bottom