Mozilla Firefox (официјална тема)

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Има решение! Ќе треба повторно да си се вратиш на Chrome, за да ти ги дава сите опции на резолуција. Истото и кај мене се случуваше со Firefox, додека кај Chrome ги даваше сите опции, изгледа има некоја некомпатибилност на HTML5 плејерот со Firefox.
Знам за тоа решение, јас прашав за друго нешто :D

Заебале нешто во последниов апдејт.
Некои сиви вертикални линии се појавуваат. Најчесто при вчитување на страницата.
Да сега приметив и кај мене ги има.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
На youtube, од noscript ми се појави известување за некое си "mediasources:". Разгуглав и му дозволив пристап. Конечно Firefox има добра поддршка за HTML5 видеа и истите лизгаат.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.017
Реинсталирав мозила и не ми праи спелчек.. чаре?[DOUBLEPOST=1435444738][/DOUBLEPOST]nvm, reshiv
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
После последниов апдејт, ви се случува да ви се закочи Мозилата при повеќе отворени табови?
 
G

Gjoksi

Гостин
После последниов апдејт, ви се случува да ви се закочи Мозилата при повеќе отворени табови?
Од верзија 30 па до последната верзија, Mozilla-та СЕКОГАШ се кочи при повеќе отворени табови! :) F**k Mozilla, Google Chrome FTW! ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Хромот срка РАМ бетер од некои хард кор вируси. Не дека ми мења нешто со 8ГБ РАМ ама далеку е од сјаен. И тој беше супер браусер првите верзии, сега е упропастен.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Немав проблем на претходните верзии. И по 10-20 табови ми биле отворени.
Но со последниов апдејт (41.0) ми се јави проблем. Знае скроз да закочи и при 4-5 табови.
 
G

Gjoksi

Гостин
Хромот срка РАМ бетер од некои хард кор вируси. Не дека ми мења нешто со 8ГБ РАМ ама далеку е од сјаен. И тој беше супер браусер првите верзии, сега е упропастен.
Воа повеќе да се пофалиш дека имаш 8ГБ РАМ. (y)
Chrome може не е најсјаен, ама подобар е од Mozilla-та, така? :cool:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Воа повеќе да се пофалиш дека имаш 8ГБ РАМ. (y)
Chrome може не е најсјаен, ама подобар е од Mozilla-та, така? :cool:
Да брат, се фалам за 1500 денари РАМ ебате. Го пишав тоа да не ме цитирате со глупости стај си повеќе РАМ ако ти влече. Не, не е подобар од Мозилата а јас највеќе го имам брането Хромот на форумов до пред 2-3 години.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
8ГБ РАМ e нешто што ретко кој може да си го дозволи, многу е скапо да си купите. :icon_mrgr:
 
Z

zlaki

Гостин
јас имам 1.5Gb(DDR1:) win7)...мозилата лета во однос на гугл хром.Знае понекогаш да крашира ама ресет или нова инсталација на мозила и си работи ОК.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Дали има некој како мене што има проблем на мозила да не му отвара јутуб,форумов и други поединечни страници да не му ги отвара.Користам близу интернет ?
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Дали има некој како мене што има проблем на мозила да не му отвара јутуб,форумов и други поединечни страници да не му ги отвара.Користам близу интернет ?
Пробај со следново HELP-Troubleshooting Information -Refresh Firefox.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Дали има некој како мене што има проблем на мозила да не му отвара јутуб,форумов и други поединечни страници да не му ги отвара.Користам близу интернет ?
До близу е.
Не бриши ништо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom