MoneyBookers (официјална тема)

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
мое мислење е дека можат да те повикаат на увид, во смисла гледаме дека на трансакциска сметка имаш пари од скрил, немаш пријавено прилив на ујп а по правило треба, затоа што секој прилив по закон треба ујп да се регистрира. Е сега ујп ќе ти бапнат кривична, што во најлош случај за нив може да не пројде, а на суд судијата ќе ти рече во интерес на истрагата профилот твој од скрил треба да биде на увид и полека да се одмота лопчето....
да потенцирам дека ова ми е претпоставка и размислување, се надевам дека грешам.
Јас не сум правно поткован за да го тврдам ова ама мислам дека за криминал е доволно да има сомневање за да започне истрага, а непријавување данок е криминал.
Не дај Боже да започне истрага не верувам дека ќе заврши во корист н обичните граѓани
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.875
Поени од реакции
7.744
Они немаат увид, ама можат едно писменце да ти пратат за да пополниш формулар.... Против перење пари, против поттикнување тероризам (ова у мода им е сеа) да го оправдаш потеклото и тн
Sto stanuva ako dobijas pogolema suma od nekoj rodnina / drugar. Ako te prasaat od kade parive i im kazes Petko od Svedska mi gi prati.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Му се има на некој десено да не може да праќа пари на скрил или да ги извади преку картичка, на верификуван акаунт, без никакво известување?

ми дава error за секој можен начин да ги праам или извадам парите, а немам никаков известување намаил или слично дека акаунтото ми е блокиран или слично.

инаку имам направено 3 uploads денес од 3 различни neteller акаунти .дали тоа има некаква врска.
пробувам да пратам маил,ама пошто имам веќе еден кој е статус new, овој дирекно ми го дава у статус closed(duplicate) а нема врска..

Да се јавам таму на тој интернационалниот број што е ставен,што работи после 10, ќе ми помогнат ли?
пробаш прееска да звонам накај 15 до 7 ( до 7 пишува дека работат) ама не ми се јави никој..
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Sto stanuva ako dobijas pogolema suma od nekoj rodnina / drugar. Ako te prasaat od kade parive i im kazes Petko od Svedska mi gi prati.
Не сум видовит и не користам скрил ама да претпоставам, ако дојде до случај да ујп има увид во твојот скрилл би требало јасно да се гледа потеклото на парите од кој друг скрил акаунт доаѓаат. Потоа би било лесно да се докаже дека сте роднини. Ама и они не пијат нафта, знаат дека маниграм и вестерн јунион служат најчесто за тоа, а знаат за што служи скрилл
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Не сум видовит и не користам скрил ама да претпоставам, ако дојде до случај да ујп има увид во твојот скрилл би требало јасно да се гледа потеклото на парите од кој друг скрил акаунт доаѓаат. Потоа би било лесно да се докаже дека сте роднини. Ама и они не пијат нафта, знаат дека маниграм и вестерн јунион служат најчесто за тоа, а знаат за што служи скрилл
Па ти знаеш колку пари треба да се плати на тие Маниграм и ВЕстерн јунион за да ти префрлат пример ете 300 евра од странство треба уште 100 евра дополнителни да платат тие што префрлаат. Вака им зема ситнурија и само 3 евра кога ги вадиш парите на сметка .
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Па ти знаеш колку пари треба да се плати на тие Маниграм и ВЕстерн јунион за да ти префрлат пример ете 300 евра од странство треба уште 100 евра дополнителни да платат тие што префрлаат. Вака им зема ситнурија и само 3 евра кога ги вадиш парите на сметка .
абе барса шо мава офтопици сеа?! луѓево реални грижи имаат за ујп ти процедури на маниграм објаснуваш.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
УЈП е пун со теткици и комуњари од прошло доба што не знаат компјутер да упалат и од партиски војничиња што знаат само на фејсбук да се логираат. Опасност има само ако си политички интересна особа за обработка, па да те чешлаат, или ако те исцинкари некој.

Веќе подолго време се најавува дека ќе стегнат со приливите од странство на трансакциски сметки, ама никако да профункционира тоа.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Не ли изгласаа некој закон за помилување за затајување на данок? :D

Пошто модерно е тоа, после силувањето,криминали и што ли уште не беше, па да не се секираме ногу ногу :D
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
немам префрлано досега од скрил на македонска сметка,па ако сака некој да каже кои се провизиите и за колку време ги добиваш парите од скрил на дебитна ?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
немам префрлано досега од скрил на македонска сметка,па ако сака некој да каже кои се провизиите и за колку време ги добиваш парите од скрил на дебитна ?
2.95 евра за било која сума да повлекуваш. За 3-5 работни дена стигаат
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
2.95 евра за било која сума да повлекуваш. За 3-5 работни дена стигаат
а дали имаш префрлано од скрил на нетелер , можно е и колку провизија има, дали е инстант префрлањето или се чека ??

ова може и @PAJO_M да каже
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
13
Поени од реакции
4
а дали имаш префрлано од скрил на нетелер , можно е и колку провизија има, дали е инстант префрлањето или се чека ??

ова може и @PAJO_M да каже
1.9 % провизија ти зема и си ги вадиш одма од банкомат ако имаш neteller картица, за вадење од банкомат (од тутунска) е 240 ден за која било сума (барем мене така ми зема), ако пазариш со неа по маркети и сл не ти зема провизија.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
При повлекување пари од Neteller провизијата е 4 евра без разлика колкава е сумата што ја повлекуваш + 3,39% при конверзија на валута од евра во денари

За дополнителни информации можете да најдете на
www.oblozuvanje.com
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
Поздрав, ме интересира за вадење пари од UpWork на Skill, дали мора акаунтон на Skrill да ми биде верифициран за да можам да извадам пари на картица или не мора ? Значи немам ставано пред тоа пари на скрил, а сега сакам од UpWork преку Skrill да си ги извадам на Visa од NLB
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Поздрав, ме интересира за вадење пари од UpWork на Skill, дали мора акаунтон на Skrill да ми биде верифициран за да можам да извадам пари на картица или не мора ? Значи немам ставано пред тоа пари на скрил, а сега сакам од UpWork преку Skrill да си ги извадам на Visa од NLB
акаунтото не треба да ти биде верифициран( за транфсери испод 2500 евра) ама картичката мора,на таа што сакаш да повлечеш..
кога ставаш картичка,ти земат ранодм 0-2 евра мислам,со точна сума, пример 1,55евра, треба да видиш ако имаш ел,банкарство која е точната сума, ја ставаши со тоа ти е верифицирана картичката и можеш да повлечуваш.

јас повлекувам преку скрил ама не на картичка, на девизна сметка од халкбанка.си отвараш девизна, ставаш таму iban i swif , на add bank acount, и одма можеш withdraw да правиш.
привозијата е 20 евра на суми околку 200-300 евра.. по толку вадам нон стоп јас, и 20 евра зимат само, со тоа што кога ќе идеш у банка треба да кажеш на која основа ти праќаат,( пример компјутерски услуги) и тоа е тоа.. за 3-4 работни дена ти стигат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom