MoneyBookers (официјална тема)

Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
Pred nekoe vreme se registrirav na skrill, dodadov VISA kartica, ama seuste ne mi bea aktivni parite na karticata i nejkese da mi ja verificira, i mi ostana taka, ama koga odam vo Cards and Bank Accounts nigde ne pisuva deka ne e verificirana, pisuva Status Primery card samo, e sea vcera mi stignaa pari na skrill accountot, i odam withdraw za da gi izvadam i samo taa kartica mi ja dava, posto nemam nisto drugo dodavano, ama mi pisuva Verification needed - Verify now, odam na verify now mi se otvara novo prozorce kaj sto pisuva deka ke mi zemat $2.23 od kartica (imam tolku na karticata) i vnesuvam security kod na karticata i ne se desava nisto, samo kako da se refresuva stranata. A koga odam da ja dodadam taa ista kartica od ponovo pod Card and Bank accounts mi pisuva failed bla bla.. Ve molam nekoj ako znae sto kako treba da napravam neka pise, dali da im pisam na support i kolku brzo odgovaraat ako znaete ?
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
917
Поени од реакции
35
добро бе... скрил сака да ме опљачка????
Dear Aleksandar, As we continue to offer you a competitive payment solution, we are changing the way we charge for inactive accounts. The fee for merchant accounts that are inactive for 6 months will increase to €50 per month. All other fees remain unchanged.

The new fee structure will come into effect on 31st August 2016 for all merchants. If you are classified as a micro enterprise account as defined by the EU, please notify us by sending an email to merchant services.

Your continued use of the service will be taken as acceptance of the terms. For any additional information please contact your account manager or merchant services.

Best Regards,

The Skrill Team
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Која валута е најдобра да ја ставам на акаунтот?
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Користи некој Skrill Prepaid MasterCard во Македонија?
Знам дека имаат лимитиран број на држави кадешто оваа картичка е достапна.
Меѓутоа не можам да најдам инфо за МКД.
Има некој инфо, дали може да се порача и да се користи картичката во МКД?
 
Член од
12 јуни 2010
Мислења
200
Поени од реакции
61
Дали има некој заинтересиран да мењаме paypal за skrili/neteller јас праќам на пејпал, а тој на мене скрилл или нетелер, може и на трансакциска
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.660
Поени од реакции
2.619
Ќе можe некој да ми помогне за верификација на скрилл, отидов verify на картичката и ми стигна ова имел, и сега што треба јас да направам ? неможам да се снајдам баш.

To verify your card, we have now debited a random amount between EUR 1.01 and 2.99 from your card.To complete the verification of your card please:•Check your statement for the exact EUR transaction amount (please note it may take a few days for your Issuer to update online statements)
Login to your Skrill account and click the 'Finish Verification' link next to your card in the ‘Cards and Bank Accounts’ section
•Insert the debited amount in the box provided.Once your card is verified you will be able to use it to make payments of up to EUR 500.00 per 60 days with Skrill.

Thank you for verifying your card. This verification is an important part of our fraud prevention processes to protect your funds.
If you need help with this verification please contact the Skrill Help Team.Thank you for using Skrill,

The Skrill Help Team.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
134
Ќе можe некој да ми помогне за верификација на скрилл, отидов verify на картичката и ми стигна ова имел, и сега што треба јас да направам ? неможам да се снајдам баш.
Провери колку ти има повлечено од картичката и подели го со средна вредност на еврото, добиената цифра после тоа внеси ја во верификациониот процес на skrill
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.660
Поени од реакции
2.619
Провери колку ти има повлечено од картичката и подели го со средна вредност на еврото, добиената цифра после тоа внеси ја во верификациониот процес на skrill
каде да го најдам ова ?
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
134
од картичката со која го започна процесот на skrill
ако имаш електронско банкарство можиш одма да видиш.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.660
Поени од реакции
2.619
Го верифицираа акаунот, ставив пари за проба добро е ама не ми дава да ставам кога ќе селектирам gembling, решение некое ?
и уште едно прашење кога ке сакам да направам withdraw што треба се пополни дека SWIFT и IBAN, бидејќи другата опција е Виза картичка а мојата е Мастер.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Го верифицираа акаунот, ставив пари за проба добро е ама не ми дава да ставам кога ќе селектирам gembling, решение некое ?
и уште едно прашење кога ке сакам да направам withdraw што треба се пополни дека SWIFT и IBAN, бидејќи другата опција е Виза картичка а мојата е Мастер.
едно другарче кога повлече пари со оваа опција (SWIFT и IBAN) Му рекоа дека ќе му ги дадат парите но веќе да не повлекува од таму пари
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
Pozdrav.
Bi sakal da prasham nekoi prashanja za Skrill, ako e nekoj vo mozhnost da mi odgovori:

1.Ja verificirav kartickata, i sega da go verificiram akauntot so prakanje na kopija od nekoj dokument dali mozham ova vednash da go pravam, ili da cekam da stignam nekoj limit po shto ne mi izleguva opcija za verificiranje na akaunt, samo na karticka?

2.Osven ova verificiranava karticka dali mozham i druga karticka Payoneer istovremeno da mi bide povrzana za Skrill?

3.Dali e mozhno vo Makedonija da zemesh Skrill master card?

Blagodaram.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.192
Pozdrav.
Bi sakal da prasham nekoi prashanja za Skrill, ako e nekoj vo mozhnost da mi odgovori:

1.Ja verificirav kartickata, i sega da go verificiram akauntot so prakanje na kopija od nekoj dokument dali mozham ova vednash da go pravam, ili da cekam da stignam nekoj limit po shto ne mi izleguva opcija za verificiranje na akaunt, samo na karticka?

2.Osven ova verificiranava karticka dali mozham i druga karticka Payoneer istovremeno da mi bide povrzana za Skrill?

3.Dali e mozhno vo Makedonija da zemesh Skrill master card?

Blagodaram.
1. Веднаш верифицирај го акаунтот. Имаш опција да аплоудираш скен од пасош, лична карта или возачка дозвола. Кога ќе се логираш оди settings, па на limits&verification, па ќе ти излезе опцијата за аплоуд.
2. Не знам, никогаш не сум работел со Пајонир.
3. Не е можно повеќе, до пред извесно време беше можно ако имаш ВИП статус на акаунтот.[DOUBLEPOST=1481360985][/DOUBLEPOST]
едно другарче кога повлече пари со оваа опција (SWIFT и IBAN) Му рекоа дека ќе му ги дадат парите но веќе да не повлекува од таму пари
Во која банка тоа?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom