MoneyBookers (официјална тема)

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
имаш повлекувано? колку зима провизија skrill ?
Праќање од еден акаунт на друг е 1% fee од сумата која што се праќа, максимум fee е 10$.
За секое повлекување на пари од Скрил на дебитна се плаќа 2.95 евра од трансакција, без разлика дали повлекуваш 10$ или 1000$, исто е fee-то.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Имам 50 евра на пејпал, и ми треба размена за пари на скрил, 20 евра ќе оди за тој што ке ми помогне, значи јас ви праќам 50 евра на пејпал, вие мене 30 евра на скрил, јас праќам прв така да не се плашете дек сакам да ве измамам.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
зш бе толку сте се залетале за скрил? пејонир ви е убавини бе, мали провизии брзи трансакции, не ги фаќа ујп...
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
зш бе толку сте се залетале за скрил? пејонир ви е убавини бе, мали провизии брзи трансакции, не ги фаќа ујп...
Скрил колку е потценет тоа е чудо, ако гледаме за провизии Скрил го шие Пајонир во секоја гледна точка.
Повлекување од Skrill на дебитна = 2.95 евра, без разлика на сумата, 5-7 дена.
Повлекување од Payoneer = 3% провизија од сумата, + трошок за дали префрлањето на парите да биде брза постапка (24 саата) или спора постапка од неколку дена исто така се наплаќа, + 1$ за секоја трансакција + 1$ ако ја згрешиш цифрата и пишеш повеќе отколку што имаш, а и да не ги заборавиме тие 25$ за активација на дебитната картичка што ти ја праќа Payoneer, што истата можеш да ја добиеш и од Skrill за дестина долари доколку мислиш дека вадењето пари со странски картички ќе те прикрие.

Ја попрво би го користел Skrill-от отколку Payoneer-от.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
a ujp koga ke tropne?
За што ќе тропне?
И на Payoneer картичката е MasterCard и на Skrill е таква, Payoneer да не имаат магично прикривање на податоците коа вадиш пари од банкомат.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Момци продавам работи на нет,и пари ми префрлаат преку Скрил,е сеа коа ке ги вадам тие пари морам да платам данок за тие пари,или не капирам нов сум во овој бизнис... препорака од пријател... имам некое евро на скрил и сакам да ги извадам.Дали ќе морам да платам данок или ?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Момци продавам работи на нет,и пари ми префрлаат преку Скрил,е сеа коа ке ги вадам тие пари морам да платам данок за тие пари,или не капирам нов сум во овој бизнис... препорака од пријател... имам некое евро на скрил и сакам да ги извадам.Дали ќе морам да платам данок или ?
ќе си одиш во УЈП и ќе прашаш. Секој прилив на сметка треба да се пријави. А дали ќе платиш данок они ќе ти кажат.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.668
a ujp koga ke tropne?
како мислиш ќе тропне, само на име и презиме ?? велиш скрил,нетелер и остали им пуштаат податоци на УЈП МКД за нивните корисници и УЈП ги чешла тие сметки ??
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Otvoriv akaunt na Moneybookers, i prativ slika od pasos za verifikacija ama 5-6 dena nema nikakov odgovor od niv. Dali ce moze da mi stigaat pari vo meguvreme na akauntot i da gi prefrlam na drug akaunt? Nekoj dali znae, iskustva?
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
како мислиш ќе тропне, само на име и презиме ?? велиш скрил,нетелер и остали им пуштаат податоци на УЈП МКД за нивните корисници и УЈП ги чешла тие сметки ??
Ако побараат да, мора да им пуштат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom