MoneyBookers (официјална тема)

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Лимитите на скрил се на месечно или на годишно ниво?
 
Член од
2 јули 2015
Мислења
121
Поени од реакции
18
Сакам да отворам скрилл за вадење пари од микроворкерс треба ли нешто месечно/годишно да се плаќа? И треба ли нешто на почеток на отварање да се плаќа,и шо е тоа со данок со зборете.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Сакам да отворам скрилл за вадење пари од микроворкерс треба ли нешто месечно/годишно да се плаќа? И треба ли нешто на почеток на отварање да се плаќа,и шо е тоа со данок со зборете.
ништо не се плаќа, терај слободно
 
Член од
2 јули 2015
Мислења
121
Поени од реакции
18
ништо не се плаќа, терај слободно
Фала ногу.А за да можам да ги вадам од банкомат/банка парите од која банка треба да имам картичка?И како оди тоа ако може да објасне некој.Немам поима :unsure::unsure::toe::toe:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Прв пат повлеков пари од Скрил на Visa Electron од Тутунска. Два дена поминаа и не се стигнати, иако вели дека може и до 7 дена да треба за да стигнат. Сепак пред да ги почекам тие 7 дена, нешто на нет читав дека треба до NLB да идам и да потпишам некаков договор дека ќе ми стигнуваат пари од тоа и тоа место, и тогаш ќе ми стигнеле. Вистина ова?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Прв пат повлеков пари од Скрил на Visa Electron од Тутунска. Два дена поминаа и не се стигнати, иако вели дека може и до 7 дена да треба за да стигнат. Сепак пред да ги почекам тие 7 дена, нешто на нет читав дека треба до NLB да идам и да потпишам некаков договор дека ќе ми стигнуваат пари од тоа и тоа место, и тогаш ќе ми стигнеле. Вистина ова?
Не е вистина. Парите ќе ти стигнат за 7 работни дена максимум. Во случај и после 7 дена да не се стигнати можно е да имаат некаков општ проблем (им се деси два три пати во овие неколку години) ама тогаш на нивниот твитер или фејсбук акаунт ќе видиш милион поплаки од луѓе од разни земји од светот и на крај пак ќе стигнат место за 7 за 15 дена. Нема никаква потреба да одиш во тутунска и да прашуваш.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Прв пат повлеков пари од Скрил на Visa Electron од Тутунска. Два дена поминаа и не се стигнати, иако вели дека може и до 7 дена да треба за да стигнат. Сепак пред да ги почекам тие 7 дена, нешто на нет читав дека треба до NLB да идам и да потпишам некаков договор дека ќе ми стигнуваат пари од тоа и тоа место, и тогаш ќе ми стигнеле. Вистина ова?
Ако често ти треба да повлекуваш од Скрил, тогаш би ти препорачал да земеш пајонер евро карта.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Ако често ти треба да повлекуваш од Скрил, тогаш би ти препорачал да земеш пајонер евро карта.
Ова беше повеќе пробно, нареден пат би оставил да се насоберат пари на скрил па потоа да ги повлечам. Да речеме на секои 3 месеци. Така да, не е толку често.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ова беше повеќе пробно, нареден пат би оставил да се насоберат пари на скрил па потоа да ги повлечам. Да речеме на секои 3 месеци. Така да, не е толку често.
Тогаш терај вака.
 
Член од
6 ноември 2013
Мислења
26
Поени од реакции
7
Ќе ти стигнат парите не се секирај. Сум ставал сум вадел не сум имал никаков проблем. Ако имаш некаков проблем пиши ПП[DOUBLEPOST=1448677472][/DOUBLEPOST]
Фала ногу.А за да можам да ги вадам од банкомат/банка парите од која банка треба да имам картичка?И како оди тоа ако може да објасне некој.Немам поима :unsure::unsure::toe::toe:
Многу е лесно.
Прво се регистрираш, па го активираш акаунтот преку е-маил
Потоа додаваш твоја кредитна/дебитна картица па тие ти одземаа одредена цифра на пари од таа картица од 1.01 до 2.99 евра па ти треба да се јавиш во банката да прашаш колку точно ти земале зошто таа цифра ќе ти треба да ја внесеш за да си ја верифицираш картицата. И тие пари што ќе ти ги земат ќе си ги имаш на скрил. Потоа им праќш документ за верификација. Пример лична карта сликана од двете страни. И после си тераш. Некогаш стигнуваат за 7 дена(многу ретко) некогаш за 27 дена. Во 90% од случаита ако парите каснат проблемот е во банката на која си член а не е проблемот во скрил.

Ако имаш дополнителни прашања пиши.

Поздрав[DOUBLEPOST=1448678421][/DOUBLEPOST]Ако имате било какви проблеми со скрил, не им пишувакте е-маил. Јавете се на бројот и ќе завршите работа во рок од 2 минути. Сега гледам се подобриле и во враќање на е-маил. Порано не враќаа на е-маил ни за жива глава. Во врска со ујп, не се плашете ништо не ви можат а и не се замараат до толку. Сум вадел пари сум ставал па никој до сега не ми тропнал на врата.
Ево едно искуство. На покер добив некаде 400 долари. Имав проблеми со парите, многу каснеше трансферот. Бев во просториите на тутунска и разговарав со претпоставениот за прилив од странски пари бла бла не ми текнува точно. Разговаравме што разговаравме и на крај ми рече браво како знаете да го избегнувате законот (забрането е обложување во странски обложувалници на интернет).
Имам и Skrill Master Card. Најверојатно сум првиот Македонец што има. 10 евра ти задржуваат за картичката годишно. Skrill Master Card е добра работа да ја имаш и да вадиш пари во држава каде што валутата е евро или долар. Така да кај нас да ја имаш е голем зијан бидејќи на секое конвертирање губиш пари така да не се замарајте многу околу картичката.

Ако имате некој прашања пишете.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom