Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Мене ми корнеше од кочење и лагови, среќа се среди после апдејт врз апдејт, ужас беше, 2013 левел перформанси.
Da, duri za obicno skrolanje kocese. Sreden e sega, konkretno pamtam i posle koj update se sredi ama pak ne sum fasciniran. :D

Dobar e i na drop test za sega, EDVAJ zadnata plastika ja puknav.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Da, duri za obicno skrolanje kocese. Sreden e sega, konkretno pamtam i posle koj update se sredi ama pak ne sum fasciniran. :D

Dobar e i na drop test za sega, EDVAJ zadnata plastika ja puknav.
И откако се среди не е на ниво на уред со S720, Mi Note 10, со скоро ист SOC, беше драстично побрз. Ама ок e......


Не знам дали би земал веќе буџет уред, би идел на стар флагшип, особено откако видов дека S835 го згази S765 во render times, а и во отварање на некои апликации......
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
не купуваат од сторови, од увозник зимаат.
ја земав од Телеком Mi note 10 lite, и на кутијата си пишува дека Ми сторе е увозникот и овластен сервисер

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
ја земав од Телеком Mi note 10 lite, и на кутијата си пишува дека Ми сторе е увозникот и овластен сервисер

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
така де, што не е исто со официјален стор.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
така де, што не е исто со официјален стор.
и по твојава логика, а Ми Сторе, а Ледиком, исто му доаѓа

Не е темава за плукање по Ледиком, ама од мое лично искуство со нив, никад, ама никад нема да стапнам кај нив. Преваранти тешки, фискална бе не даваат како прво и основносо којзнае каков фејк ром им се телефоните, за којзнае кој пазар се!
За 500-1000 денари да ризикувам фејк телефон да земам, не фала.


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
и по твојава логика, а Ми Сторе, а Ледиком, исто му доаѓа

Не е темава за плукање по Ледиком, ама од мое лично искуство со нив, никад, ама никад нема да стапнам кај нив. Преваранти тешки, фискална бе не даваат како прво и основносо којзнае каков фејк ром им се телефоните, за којзнае кој пазар се!
За 500-1000 денари да ризикувам фејк телефон да земам, не фала.


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
повели
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кај поскапите модели разликата е и по 10 пати повеќе од 500-1000 ден.

Еве ви споредба на цени.

За ромот и Сетек продаваа со тој во подрум инсталиран.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.252
Поени од реакции
3.176
Јас пред еден месец земав и разликата во цена беше поголема од сега. Јас од Ледиком не би земал, знам луѓе со лошо искуство, ама од друга мобилара/анхоч/сет би земал, ако е поефтин сигурно не би дал некоја иљадарка повеќе. Тие ги имаа натепано цените, демек еве официјални сме...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Го зедов и јас Poco X3, сакам да испробам и Xiaomi до нареден декември кога ќе треба да ми поклонат нешто појако, па да знам што да одберам :D Вака за 2 дена користење, супер е, колку што може да се види нели... Вчера и состаноци и во движење цело време, батеријата тек сега после 2 дена дојде на 19%.
Како си задоволна засега?
Јас го гледам тој и Redmi Note 9 Pro, иако повеќе сум накај Poco x3 (имало две верзии, оваа во Ми Сторе е X3 NFC - ако добро гледам единствената разлика е алуминиумска рамка и малку потенок од обичната X3 верзија).
Личи како доста добар дил за 15к.

ОД друга страна, ми го препорачаа Mi 10 Note Lite (во Мобилекс е 4.000 денари поефтин него во Ми Сторе), а доста сличен е и Mi 10 Lite 5G. Некој да не има користено некој од овие два телефони?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како си задоволна засега?
Јас го гледам тој и Redmi Note 9 Pro, иако повеќе сум накај Poco x3 (имало две верзии, оваа во Ми Сторе е X3 NFC - ако добро гледам единствената разлика е алуминиумска рамка и малку потенок од обичната X3 верзија).
Личи како доста добар дил за 15к.

ОД друга страна, ми го препорачаа Mi 10 Note Lite (во Мобилекс е 4.000 денари поефтин него во Ми Сторе), а доста сличен е и Mi 10 Lite 5G. Некој да не има користено некој од овие два телефони?
Како за беља овие 3-4 дена умирам од работа и освен сега овие 2-3 саата и саат - два за фудбалот завчера ништо немав слободно, ама од тоа што увидов - пребрз, екранот 10ка, батеријата си држи и по 3 дена (не се зезам). Добро е што телефонот доаѓа со фолија и кејс, да не трчаш по мобилари и Алиекспреси и тоа да купуваш. Мазно е се, никаков лаг немам забележано. Камерата ја немам експлоатирано баш баш освен 2-3 фотки и за мои критериуми си проаѓа. За другото, друштвово што е поискусно со Xiaomi модели нека ти одговори :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Како за беља овие 3-4 дена умирам од работа и освен сега овие 2-3 саата и саат - два за фудбалот завчера ништо немав слободно, ама од тоа што увидов - пребрз, екранот 10ка, батеријата си држи и по 3 дена (не се зезам). Добро е што телефонот доаѓа со фолија и кејс, да не трчаш по мобилари и Алиекспреси и тоа да купуваш. Мазно е се, никаков лаг немам забележано. Камерата ја немам експлоатирано баш баш освен 2-3 фотки и за мои критериуми си проаѓа. За другото, друштвово што е поискусно со Xiaomi модели нека ти одговори :D
Тенкс за фидбек. Иначе го зема од Ми Сторе или од друго место? Ептен кул што доаѓа со фолија и кејс.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тенкс за фидбек. Иначе го зема од Ми Сторе или од друго место? Ептен кул што доаѓа со фолија и кејс.
Да, да, од Ми Стор. Го ѕирнав еднаш од поминување, видов на форумов а и по интернетов задоволни па го зедов. Е сега имаа само плави, јас таков зедов, не дека ми менува нешто бојата а и посекако ќе иде кај мајка ми :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.855
Тенкс за фидбек. Иначе го зема од Ми Сторе или од друго место? Ептен кул што доаѓа со фолија и кејс.
земи го, сега е илјадарче поефтин у ми стор, ја го земав 15300, а сега е на поефтинет на 14300
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Mi 10i е новиот Xiaomi буџет крал.
Додека да стигне кај нас уште 2-3 месеци :D
Баш денес ми излезе вест дека излегува ѕверов, околу 270 евра на Амазон со 8гб рам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom