Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Јас го земав од ми стор денеска одличен е, имаат само плава боја моментално, но и тој одлично изгледа.
Да да се јавив денеска во ми стор истото ми го кажаа. Користам xiaomi 4 години првен земав од Али експрес Редми Ноте 4, па после 2 години префрлив на МИ А2 лајт од кој не сум баш задоволен, доста е побавен од Ноте4.
Веќе кога си го земал, сподели искуство за телефонот. Дали работи брзо и дали му се добри камерите.
Според тоа што го гледав по интернет и што читав коментари Поко 3 е прогласен за телефон на годината според неговата цена.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
Да да се јавив денеска во ми стор истото ми го кажаа. Користам xiaomi 4 години првен земав од Али експрес Редми Ноте 4, па после 2 години префрлив на МИ А2 лајт од кој не сум баш задоволен, доста е побавен од Ноте4.
Веќе кога си го земал, сподели искуство за телефонот. Дали работи брзо и дали му се добри камерите.
Според тоа што го гледав по интернет и што читав коментари Поко 3 е прогласен за телефон на годината според неговата цена.
Пишав пред малце у другата тема каков телефон имате у моментов. Иначе не се мисли ќе ти речам и ја се префрлив од ноте 4, ѕверка е телефончето, камерите се оптимизирани највеќе што може за разлика од пред 3-4 години.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Планирам да купам Poco X3 NFC, ми треба препорака од каде е подобро да го земам.
Mi store Xiaomi
Ledikom
Поздрав.
Од ми стори имаш со моменталниот попуст помала цена од ледиком.

Јас го земав од ми стор денеска одличен е, имаат само плава боја моментално, но и тој одлично изгледа.
Ај се смениме јас го зедов пред 10тина дена имаше само сив, а баш ми се правеше мерак за плавиот. :D
Страшен телефон за парите.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Еј, дали некогаш некој прашал „дали да купам кола од салон или од автоплац?“? Не? Тогаш зошто прашувате дали од мобилара (=половни телефони) или од увозник(=нови)? Неспоредливо е.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Еј, дали некогаш некој прашал „дали да купам кола од салон или од автоплац?“? Не? Тогаш зошто прашувате дали од мобилара (=половни телефони) или од увозник(=нови)? Неспоредливо е.
Нови се и во Ледиком и во Ми-Стор не знам што не е јасно тука, или ти си многу паметен па сакаш памет да солиш?
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Нови се и во Ледиком и во Ми-Стор не знам што не е јасно тука, или ти си многу паметен па сакаш памет да солиш?
Според што се нови? Дека не даваат фискални? Дека гаранцијата не важи во редовните сервиси? Дека се набавени по најмутните можни канали? Дека имаат различни кутии со други ИМЕИ од оригиналот? Ако на плац ти дадат лист на кој што пишува дека колата е нова ќе ја купиш од таму? Или ќе одиш во салон по нова?
Јас не викам да не се купува од мобилари - секој според чергата. Ама разликата е таа.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Пишав пред малце у другата тема каков телефон имате у моментов. Иначе не се мисли ќе ти речам и ја се префрлив од ноте 4, ѕверка е телефончето, камерите се оптимизирани највеќе што може за разлика од пред 3-4 години.
Го земав вчера истиот и телефонот е стварно топ!!! Го препорачувам на секој.
Само да те прашам Refresh rate во Display опциите го користиш на 60Hz или на 120Hz.

Поздрав и Среќни празници
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Го земав вчера истиот и телефонот е стварно топ!!! Го препорачувам на секој.
Само да те прашам Refresh rate во Display опциите го користиш на 60Hz или на 120Hz.

Поздрав и Среќни празници
Подобро да не прашаше.....XD
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
Го земав вчера истиот и телефонот е стварно топ!!! Го препорачувам на секој.
Само да те прашам Refresh rate во Display опциите го користиш на 60Hz или на 120Hz.

Поздрав и Среќни празници
120, шиба на јако. Дарк мод упален, пунење еднаш у два дена и тоа полни за саат време. Машинерииче.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
930
Поени од реакции
3.666
Нови се и во Ледиком и во Ми-Стор не знам што не е јасно тука, или ти си многу паметен па сакаш памет да солиш?
Колку треба да си нездрав од ледиком да земаш телефон, шверцани од косово преку Турција и наменети за Индиски и Пакистански пазар.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Колку треба да си нездрав од ледиком да земаш телефон, шверцани од косово преку Турција и наменети за Индиски и Пакистански пазар.
Точно така, плус имат и refurbished телефони... затоа се поефтини, заедно со Мобеликс.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Откупени нови од претплатници на некој оператор, refurbished, експонати итн Различни кутии, различен имеи, нема полнач итн

Јас мислам секој е свесен за ризикиот со тоа што плаќа помала сума.

За поефтини модели вреди ризикот, ама треба да си будала за да го купиш скап модел и да ти го пратат со карго без можност за проверка.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Во случајот со Поко телефонот прашав затоа што телефонот беше поефтин во Ми-Стор па до сега немам земено ниту од таму, ниту од Ледиком. ВО Ми Стор беше 15300 а во ледиком 15800 затоа прашав од каде е подобро да се земе. До сега нарачував од Али Експрес и немаа проблем, но сега со Короната не ми се нарачува да не чекам премногу и го земав од Ми-стор.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Во случајот со Поко телефонот прашав затоа што телефонот беше поефтин во Ми-Стор па до сега немам земено ниту од таму, ниту од Ледиком. ВО Ми Стор беше 15300 а во ледиком 15800 затоа прашав од каде е подобро да се земе. До сега нарачував од Али Експрес и немаа проблем, но сега со Короната не ми се нарачува да не чекам премногу и го земав од Ми-стор.
Јас имам порачувано и Mi-Store, во Април 2020 / земав Mi MIX 3. Денеска го порачав, другиот ден ми стигна. Плус све е оригинал, немаш утка. Официјален Xiaomi Store се, со се си доаѓа (+ гаранција). Утка од официјален store немаш да знаеш, не можеш да споредуваш со Ледиком.

И да е 500 денари поскап, подобро земи си го од MI Store отколку од Ледиком.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Јас имам порачувано и Mi-Store, во Април 2020 / земав Mi MIX 3. Денеска го порачав, другиот ден ми стигна. Плус све е оригинал, немаш утка. Официјален Xiaomi Store се, со се си доаѓа (+ гаранција). Утка од официјален store немаш да знаеш, не можеш да споредуваш со Ледиком.

И да е 500 денари поскап, подобро земи си го од MI Store отколку од Ледиком.
Шаоми нема офицјален стор во МК. Ама како и да е пре ви купил од ми стор него од мобилара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom