Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Шаоми нема офицјален стор во МК. Ама како и да е пре ви купил од ми стор него од мобилара.
Види ги ти и А1 и Телеком од неофицијални сторови купуваат!!! Пропадна државата!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
хи стор на а1 мислам им носеа, за т-мобиле не знам
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не е официјален стор, демек се "официјален" дистрибутер на Xiaomi.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Го зедов и јас Poco X3, сакам да испробам и Xiaomi до нареден декември кога ќе треба да ми поклонат нешто појако, па да знам што да одберам :D Вака за 2 дена користење, супер е, колку што може да се види нели... Вчера и состаноци и во движење цело време, батеријата тек сега после 2 дена дојде на 19%.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Паааа кога ти препорачаме пред две години ти зема P20 Lite :D

Ретко кој после искуство со Xiaomi се одлучува за нешто друго. Следно Mi 11

Мојот Xiaomi Redmi Note 3 Pro и Mi A1 се уште ги користат тие што им ги дадов. MiX 2S засега не ми се дава, елегантен модел.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Паааа кога ти препорачаме пред две години ти зема P20 Lite :D
Па немав Гармин тогаш, требаше нешто помало и потенко да е цело време со мене, ти да трчаш по 30 км на ден со Шаомиво на рака :) Како и да е немам забелешки и од тој телефон, ќе видиме како ќе се покаже овој, може пак да се вратам на Huawei.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Го зедов и јас Poco X3, сакам да испробам и Xiaomi до нареден декември кога ќе треба да ми поклонат нешто појако, па да знам што да одберам :D Вака за 2 дена користење, супер е, колку што може да се види нели... Вчера и состаноци и во движење цело време, батеријата тек сега после 2 дена дојде на 19%.
Немој да си оставила 60hz..... честитки, најдобриот или еден од најдобрите уреди за цената
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
P20 serijata e super i jas imav, huawei pak bi zel
Eve jas ic ne sum zadovolen od note pro 9kata i sleden sekako nema da mi e pak xiomi, sakam da go smenam u skoro

Ok, baterija trae 2 dena ama site entry level veke toa go nudat duri i kako za power user
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Немој да си оставила 60hz..... честитки, најдобриот или еден од најдобрите уреди за цената
Thanks, ќе видам што ќе биде на пазарот во декември, дека ќе се апгрејднам тоа секако, подарок ми следи, ќе видам само што, зависи што искуство ќе имам со овој :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
P20 serijata e super i jas imav, huawei pak bi zel
Eve jas ic ne sum zadovolen od note pro 9kata i sleden sekako nema da mi e pak xiomi, sakam da go smenam u skoro

Ok, baterija trae 2 dena ama site entry level veke toa go nudat duri i kako za power user
Мене ми корнеше од кочење и лагови, среќа се среди после апдејт врз апдејт, ужас беше, 2013 левел перформанси.


Демек да ме држи додека да искочат ген 2021 флагшипс али тнко... разлика помеѓу него и OP7P, огромна....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас и P20 и P20 Lite ги имав, едниот службен, другиот приватен ама P20 Lite супер работа ми заврши а bear in mind дека сум во IT - што значи беше тормозен за се и сешто. И на трчање беше носен, вода, сонце, мраз, -20, +40, пот и супер се покажа. Е игри на телефон не играм, не ни планирам. :D Како што кажав сега имам Гармин и не ми треба тенок телефон, да видам како ќе се покаже Xiaomi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom