Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Додека да стигне кај нас уште 2-3 месеци :D
Баш денес ми излезе вест дека излегува ѕверов, околу 270 евра на Амазон со 8гб рам.

Страшно, види колку органски се некои од фотките......DSLR like.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Да, гледам 14.300 е 6/64, 15.300 е 6/128.
Сепак би ти рекол да идеш на 128 гб, со оглед дека гигабајтите бргу летаат. Само оперативниот зафаќа 15 гига, што ќе ти остане за апликации и слики.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.964
Додека да стигне кај нас уште 2-3 месеци :D
Баш денес ми излезе вест дека излегува ѕверов, околу 270 евра на Амазон со 8гб рам.
Значи кај нас испод 350 евра тешко?
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Како си задоволна засега?
Јас го гледам тој и Redmi Note 9 Pro, иако повеќе сум накај Poco x3 (имало две верзии, оваа во Ми Сторе е X3 NFC - ако добро гледам единствената разлика е алуминиумска рамка и малку потенок од обичната X3 верзија).
Личи како доста добар дил за 15к.

ОД друга страна, ми го препорачаа Mi 10 Note Lite (во Мобилекс е 4.000 денари поефтин него во Ми Сторе), а доста сличен е и Mi 10 Lite 5G. Некој да не има користено некој од овие два телефони?
Пред 3 дена јас го земав Poco X3 NFC а другар зема Note 9 Pro, така да при споредба на телефоните можам да ти кажам дека X3 NFC ти е доста подобра опција.
Работи доста побрзо од 9 Pro, (предната) камера е подобра а реално цената не праве некоа разлика. Така да би ти го препорачал X3 NFC.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
кога ќе ми текне 3 години наназад муабетите на форумов псајсај е други што ги тераа за шаоми, кинезарија е тоа, џубре, најефтиниот самсунг е боље од шаоми. А каде сме сега, шаоми е машинерииче:kruna:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
кога ќе ми текне 3 години наназад муабетите на форумов псајсај е други што ги тераа за шаоми, кинезарија е тоа, џубре, најефтиниот самсунг е боље од шаоми. А каде сме сега, шаоми е машинерииче:kruna:
Цитат?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
дај бе не ме смеј те молам, одеднаш доби амнезија :D
Straw man, јас никогаш не сум викал дека буџет уредите на Xiaomi се ѓубре, а дури ни скапите. Како за инфо, јас сум најголем промотер на Xiaomi во државава, или еден од најголемите, уште од 2014.

Или цитирај или не обвинувај без причина.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Straw man, јас никогаш не сум викал дека буџет уредите на Xiaomi се ѓубре, а дури ни скапите. Како за инфо, јас сум најголем промотер на Xiaomi во државава, или еден од најголемите, уште од 2014.

Или цитирај или не обвинувај без причина.
добро ајде нека биде така, иако имаше многу жолчни дискусии на времето дали со тебе и со други форумџии
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
добро ајде нека биде така, иако имаше многу жолчни дискусии на времето дали со тебе и со други форумџии
Нема добро ајде нека биде така, или приложи доказ, или признај дека e straw man. Не знам како не сфативте после толку време дека јас ни еден бренд сем можеби Apple не презирам, не ме занима кој е. Кој има најдобар уред за парите или најдобар хај енд модел, тој го зимам, 2020 шампион во камера со GCAM е OP8P, кинески телефон, го споредив со сите и ги направи масакар, ни блиску не се. После него втори се Note 20U/MI 10U.

Оваа година Mi 10i сo GCAM ќе гази се у буџет ранк, во хај енд OP9P најверојатно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom