Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.202
Поени од реакции
13.948
Колку е избагиран дарк модов на миуи, секој ден наоѓам нешто ново, дефинитивно треба да се фокусираат да го средат.
Иначе за поково немам лош збор, после месец дена употреба, лета, ниеднаш не ми закочил. Night Mode на камерата ме импресионира и вади многу убави слики, бар за мене како некој што не видел поарно. Макро камера можеле бар 5 мегапиксели да стават, оваа со два е ептен бејзик. Други примедби немам нешто, све е на место.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.171
Поени од реакции
1.147
Јас имам Redmi Note 8 Pro од Ледиком за 13000 мислам го земав пред година и неколку месеци, а во Ми-Стор беше 16000. Супер си е, немам никаква забелешка, нит нешто му фали од тоа што користам, не сецка, супер е. Дури стопати ми има паднато, и за разлика од Самсунг претходно на првото паѓање што се направи сол стаклото, ова гајле нема. За тие пари е супер, ако ми цркне набрзо, ќе земам ваљда 9ка :D

За телефонот од Ледиком, ваљда имав среќа, гледам други се жалат погоре :D
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.375
Поени од реакции
5.682
Океј и која е таа огромна разлика помеѓу POCO X3 и POCO X3 NFC ?
Poco X3 е за индиски пазар и нема NFC ама има поголема батерија (6,000mAh). Додека X3 NFC е за европски пазар и има NFC (5.160mAh). Другото се е исто.

А и нема ни да најдеш во Македонија X3 верзија. Само X3 NFC.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.279
Поени од реакции
2.257
Треба да оди, не е то Ледиком да ги вадат маските. Default маската у кутијата е проѕирна:

А зошто мора да се критикува некој за да се пофали другиот навистина не сфаќам.Јас лично немам земено телефон од Ледиком али имам другари и други примери кој земале Хиаоми телефони и тоа многу и телефоните ги земаа гланц нови целофан со сите салтанати внатре како да е земен во Вип и слично.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.375
Поени од реакции
5.682
А зошто мора да се критикува некој за да се пофали другиот навистина не сфаќам.Јас лично немам земено телефон од Ледиком али имам другари и други примери кој земале Хиаоми телефони и тоа многу и телефоните ги земаа гланц нови целофан со сите салтанати внатре како да е земен во Вип и слично.
Има доста поплаки од Ледиком затоа, дури ваделе и маски... за после посебно да си ги продадат.
 
На врв Bottom