Lyoness

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.842
Поени од реакции
7.621
https://futureoption.net/mk/blog/budikengur-od-makedonija-do-avstralija-naseto-iskustvo-za-zaminuvanje-vo-avstralija?fbclid=IwAR2dF4vCX3qAeS3XK6ueGkPFOhuMeI51W_5IJxh5zvVCvChXePWIYDB650Y Сликиве кажуваа дека заработуваат,лево 15000 евра месечно (славна Кариера 7), а десно по 5000 евра месечно.А, се отселија од Македонија и отишле во Австралија за плата од 2000-3000 долари. Некој-а тука мнооооогу лаже!!
Погрешен линк да не имаш поставено?
 
M

Macedon1um

Гостин
https://futureoption.net/mk/blog/budikengur-od-makedonija-do-avstralija-naseto-iskustvo-za-zaminuvanje-vo-avstralija?fbclid=IwAR2dF4vCX3qAeS3XK6ueGkPFOhuMeI51W_5IJxh5zvVCvChXePWIYDB650Y Сликиве кажуваа дека заработуваат,лево 15000 евра месечно (славна Кариера 7), а десно по 5000 евра месечно.А, се отселија од Македонија и отишле во Австралија за плата од 2000-3000 долари. Некој-а тука мнооооогу лаже!!
90% од ваквите допрва и ќе бегаат макар и во Киргистан, пола град кога ќе заебеш заглавиш во шемава ветувајки многу што очекуваш ?
 
Член од
31 јули 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
https://futureoption.net/mk/blog/budikengur-od-makedonija-do-avstralija-naseto-iskustvo-za-zaminuvanje-vo-avstralija?fbclid=IwAR2dF4vCX3qAeS3XK6ueGkPFOhuMeI51W_5IJxh5zvVCvChXePWIYDB650Y Сликиве кажуваа дека заработуваат,лево 15000 евра месечно (славна Кариера 7), а десно по 5000 евра месечно.А, се отселија од Македонија и отишле во Австралија за плата од 2000-3000 долари. Некој-а тука мнооооогу лаже!!
Од прва рака знам дека и двете особи имаат подигнато кредит, кредитот го плаќаат нивните фамилии. Мал е Велес.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
https://futureoption.net/mk/blog/budikengur-od-makedonija-do-avstralija-naseto-iskustvo-za-zaminuvanje-vo-avstralija?fbclid=IwAR2dF4vCX3qAeS3XK6ueGkPFOhuMeI51W_5IJxh5zvVCvChXePWIYDB650Y Сликиве кажуваа дека заработуваат,лево 15000 евра месечно (славна Кариера 7), а десно по 5000 евра месечно.А, се отселија од Македонија и отишле во Австралија за плата од 2000-3000 долари. Некој-а тука мнооооогу лаже!!
Од прва рака знам дека и двете особи имаат подигнато кредит, кредитот го плаќаат нивните фамилии. Мал е Велес.
Кои се овие, и какви превари правеле?
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Немаат правено никакви превари. Држеа говори како заработуваат илјадници евра месечно, машкото 15000 евра месечно, женското по 5000. Овој е едниствениот кој бил кариера 7 во Лајонес заедно со Витанов. Дреше говори како до крајот на животот не треба ништо да работи пошто има примања од работава која ја работел. Е сега мене ми е чудно тоа што двајцата "заработуваа" 20000 евра месечно, а ако прочиташ внимателно ќе видиш дека заминале дека немале работа тука. Значи некој дебело лаже....
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.842
Поени од реакции
7.621
Немаат правено никакви превари. Држеа говори како заработуваат илјадници евра месечно, машкото 15000 евра месечно, женското по 5000. Овој е едниствениот кој бил кариера 7 во Лајонес заедно со Витанов. Дреше говори како до крајот на животот не треба ништо да работи пошто има примања од работава која ја работел. Е сега мене ми е чудно тоа што двајцата "заработуваа" 20000 евра месечно, а ако прочиташ внимателно ќе видиш дека заминале дека немале работа тука. Значи некој дебело лаже....
Проблем во Лајонес е константноста. Можеби и во одреден момент навистина да заработиле многу пари, ама ако нивната мрежа западнала, ќе западнат и тие.
Се додека носиш нови луѓе кои вложуваат пари, ќе има и за тебе. Но сето тоа може преку ноќ да го снема.
Така функционираат пирамидите и Понци шемите. На почеток е се розево, потоа следуваат затвори, самоубиства или работа како масажерки.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.938
Немаат правено никакви превари. Држеа говори како заработуваат илјадници евра месечно, машкото 15000 евра месечно, женското по 5000. Овој е едниствениот кој бил кариера 7 во Лајонес заедно со Витанов. Дреше говори како до крајот на животот не треба ништо да работи пошто има примања од работава која ја работел. Е сега мене ми е чудно тоа што двајцата "заработуваа" 20000 евра месечно, а ако прочиташ внимателно ќе видиш дека заминале дека немале работа тука. Значи некој дебело лаже....
Од некаде вртеле пари чим запишале мастер во АУС, тоа е во суштина најбрзиот и најлесен начин за миграција ама и убедливо најскап (скоро едно станче по човек).
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
https://futureoption.net/mk/blog/budikengur-od-makedonija-do-avstralija-naseto-iskustvo-za-zaminuvanje-vo-avstralija?fbclid=IwAR2dF4vCX3qAeS3XK6ueGkPFOhuMeI51W_5IJxh5zvVCvChXePWIYDB650Y Сликиве кажуваа дека заработуваат,лево 15000 евра месечно (славна Кариера 7), а десно по 5000 евра месечно.А, се отселија од Македонија и отишле во Австралија за плата од 2000-3000 долари. Некој-а тука мнооооогу лаже!!
Брат до некаде си во право само што многу луѓе гледаат да одјебат од оваа вукојебина заради таткини,мајкини,вујкини,чичкини или подплатени и купени копиљи море да не си ја гадам устата ама пичка ли им лепа материна лоповска и нечовечка живина.Народот од Македонија и со пари се селат.Заработуваат многу личности што ги познавам и се одселија само од таа неправда.Секој како се менува со властиве продадени си го лечат комплексот со обичните смртници.Таа е приказната ако не си ја прочитал.А дека и лајонесов си си ибал пиперот преварантски тоа не можам да го поречам
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Лајонес држи презентација у мојот град,се прекрасно,скапи лимузини,јахти на отворено море,викендици и се и сешто се презентираше,кога дојде редот да си одат келнерот им викна-Зборите тука за милиони евра а нема кој да ги плати 6-те кисели води кои ги нарачавте! :)
Сфативте сега за какви измамници станува збор? Уплатил пари у Лајонес пред 5-6 години и сеуште работи земјоделие,друг разнесува леб,трет вози такси итн.итн.
Ќе те цитирам тука за да не ги труеме таму. Иначе и мене ова не ми било јасно никогаш. Како може да прават приказни за луксузен живот, за инвестиции и патувања, а да немаат вода у очи. А сите се облечени као демек у сако-а, лаптопи, саати, кафиња сликаат на социјални мрежи. И со тренерки можеш да бидеш елита и да правиш пари.

Мене ме извади од такт кога ме поканија во Евридеј на кафе (отпосле видов дека има Лајонес кешбек), мислев ајде убаво е местото, ама таму одбра пошо бил партнер со Лајонес тој објект :pos: Сметката беше 200 денари, која патем ја поделивме (обично тој што кани на кафе, бар ако ништо друго треба да се понуди да почасти), ако ништо друго ќе си речам, еј види го заработува, може да си дозволи... Чекавме 5 минути да ја пројде Лајонес кешбек картицата за да земе 1% од сметката,т.е 2 денари, а он со неговите математики ме убедуваше дека 20 денари заштедил :vozbud:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Одвојте околу саат време и изгледајте го ова интервју, све ќе ви биде јасно за Лајонес и слични превари.

 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Ќе те цитирам тука за да не ги труеме таму. Иначе и мене ова не ми било јасно никогаш. Како може да прават приказни за луксузен живот, за инвестиции и патувања, а да немаат вода у очи. А сите се облечени као демек у сако-а, лаптопи, саати, кафиња сликаат на социјални мрежи. И со тренерки можеш да бидеш елита и да правиш пари.

Мене ме извади од такт кога ме поканија во Евридеј на кафе (отпосле видов дека има Лајонес кешбек), мислев ајде убаво е местото, ама таму одбра пошо бил партнер со Лајонес тој објект :pos: Сметката беше 200 денари, која патем ја поделивме (обично тој што кани на кафе, бар ако ништо друго треба да се понуди да почасти), ако ништо друго ќе си речам, еј види го заработува, може да си дозволи... Чекавме 5 минути да ја пројде Лајонес кешбек картицата за да земе 1% од сметката,т.е 2 денари, а он со неговите математики ме убедуваше дека 20 денари заштедил :vozbud:
Чекаше некој друг кафето да ти го плати? :facepalm:
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Чекаше некој друг кафето да ти го плати? :facepalm:
Тоа е некој уличен бон-тон, кога каниш некого на кафе, специјално да се видите (после Х време) ќе сакаш и да почастиш, плус ме кани за прекрасна бизнис можност за млад, паметен и амбициозен како мене (како и сите жртви), ми зборува за вртоглави суми, за луксузен живот, журки и патувања, а нема 100 денари да почасти кафе? Замисли ти да си од Влае, другар да те викне од Карпош да идете у Ново лисиче на кафе, само затоа што таму имало Кешбек картица? Како прво губам време за да стигнам до таму, второ - го слушам за бизнис можност од почит, а не дека сум загреан, и на крај 200 денари сметка не се ни понуди да ја плати, и на крај чекаше 2 денари кешбек? Ме заебаваш нешто? Бизнисмен?

Како ќе ме придобие да влезам во неговата бизнис шема кога на него и тие 100 денари му беа броени? Замисли да ти рече некој со 150 кила "abe bratmi aj da ti bidam fitnes trener, znam kako idat tie raboti"?
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
и на крај 200 денари сметка не се ни понуди да ја плати, и на крај чекаше 2 денари кешбек? Ме заебаваш нешто? Бизнисмен? Како ќе ме придобие да влезам во неговата бизнис шема кога на него и тие 100 денари му беа броени?
Незнам како индирекно да ти кажам дека си курва. Може и затоа не успеав во Лајонес.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.540
Незнам како индирекно да ти кажам дека си курва. Може и затоа не успеав во Лајонес.
стварно све педерчиња а бе никој нејќе да фрли по 1000 евра да помогнат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Ако не ме бендисува тоа што сака да ме завлече, плаќам кафето 80 денари и бегам да ме нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom