Lyoness

Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.355
Поени од реакции
3.419
Јас ќе надополнам дека во последните 3 месеци од сите производи што ги купив од алиекспрес само оние евтините до кај 4 или 5 долари cashback ги има регистрирано како трансакции додека оние над 40 или 50 долари ниедна не беше регистрирана иако и за евтините и за поскапите производи прво се логирав на cashback.mk па потоа од таму се пренасочував на алиекспрес.Во секој случај тешка измама.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
260
Италијанскиот облак го влечат веќе 2 години. Некој дал 1500 евра, нема информација до кога му се пролонгира почетокот на исплатата.
 
Член од
11 октомври 2020
Мислења
16
Поени од реакции
7
Здраво, доколку некој сака додатна пасивна заработка ви ја препорачувам IpRoya. Продавање на на вишок интернет, одлично е доколку имате неограничен интернет. Заработката е од 5 до 8$ месечно. Минимална исплата е 5$ и може да се префрли на ваш wallet. На една IP адреса не може повеќе од еден уред да се поврзат.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
2 март 2016
Мислења
449
Поени од реакции
427
Знаеш како најлесно се заработува online само со твојот ум?

Играње на шах за пари, колку си подобар толку повеќе заработуваш може да заработиш до 500$ во еден ден, но исто можеш и да изгубиш толку, затоа треба да си ептен добар, инаку залогот се движи од 0.10 центи по партија ова ептен ако сакаш да се вежбаш прво, па 1 долар од партија, па можеш да направиш 10 долари од партија, и најмногу 50 долари од партија, максимум игра по партија е 10 минути.

Јас искрено не сум човек што ризикува и не сум човек кој е алчен, сега за сега си правам по 20-30 долари дневно, планирам да стигнам до кај 100 долари на ден (10 партии x 10 долари по партија), лесно се заработуваат од 2 до 3 часа на ден, али има многу, многу размилување, затоа што 2-3 грешки може да се изгуби партијата, шахот носи пари и како хоби, ама треба да се сака да се игра. :)
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
260
Знаеш како најлесно се заработува online само со твојот ум?

Играње на шах за пари, колку си подобар толку повеќе заработуваш може да заработиш до 500$ во еден ден, но исто можеш и да изгубиш толку, затоа треба да си ептен добар, инаку залогот се движи од 0.10 центи по партија ова ептен ако сакаш да се вежбаш прво, па 1 долар од партија, па можеш да направиш 10 долари од партија, и најмногу 50 долари од партија, максимум игра по партија е 10 минути.

Јас искрено не сум човек што ризикува и не сум човек кој е алчен, сега за сега си правам по 20-30 долари дневно, планирам да стигнам до кај 100 долари на ден (10 партии x 10 долари по партија), лесно се заработуваат од 2 до 3 часа на ден, али има многу, многу размилување, затоа што 2-3 грешки може да се изгуби партијата, шахот носи пари и како хоби, ама треба да се сака да се игра. :)
Дај линк
 
Член од
31 јули 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Знаеш како најлесно се заработува online само со твојот ум?

Играње на шах за пари, колку си подобар толку повеќе заработуваш може да заработиш до 500$ во еден ден, но исто можеш и да изгубиш толку, затоа треба да си ептен добар, инаку залогот се движи од 0.10 центи по партија ова ептен ако сакаш да се вежбаш прво, па 1 долар од партија, па можеш да направиш 10 долари од партија, и најмногу 50 долари од партија, максимум игра по партија е 10 минути.

Јас искрено не сум човек што ризикува и не сум човек кој е алчен, сега за сега си правам по 20-30 долари дневно, планирам да стигнам до кај 100 долари на ден (10 партии x 10 долари по партија), лесно се заработуваат од 2 до 3 часа на ден, али има многу, многу размилување, затоа што 2-3 грешки може да се изгуби партијата, шахот носи пари и како хоби, ама треба да се сака да се игра. :)
Линк? :D
 
Член од
14 август 2006
Мислења
41.361
Поени од реакции
72.492
И шо? Сите таму гарант паралелно, дур играат, (на друг уред) користат оноа шах-програм шо ти кажува у дадена ситуација како да изиграш.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.327
Поени од реакции
4.672
Дознав Хиената лансира криптовалута во 2024 спонзорирана од облаците. Додека не продава НФТ од сликички на Зоки не се модерни. Инфо од еден секташ од црквата во Австрија.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
196
Поени од реакции
181
Дознав Хиената лансира криптовалута во 2024 спонзорирана од облаците. Додека не продава НФТ од сликички на Зоки не се модерни. Инфо од еден секташ од црквата во Австрија.
Lyoness веќе пробаа да лансираат криптовалута во претходниот крипто бул-ран во 2018, eCredits, но беа неспособни да истуркаат до крај. Сега најверојатно гледајќи ги парите фрлени во крипто сакаат да капитализираат и да привлечат нови “инвеститори”, а воедно да направат дистракција за постоечките кои добиваат по 5 евра месечно за нивните облаци стратуси и нимбостратуси.

Незнам само кој уште фрла пари на ова.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
260
2 години поминаа, абер нема од Италијанскиот облак
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.333
Поени од реакции
3.826
Што е со човеков Зоран Витанов?
Гледам оди на многу странски конференции и настани, а многу луѓе плукаат по него како измамник.
Која е правилната страна?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom