Lyoness

Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Сум слушнал и имам некои акции. Претежно луѓето кои тргуваат со акции се водат според ревизорските извештаи кои се објавуваат јавно. За овој случај нема такво инфо ќе треба да им се верува/неверува на бројките кои сами ги прикажуваат.
Имаш веќе акции и со сиот ум планираш да му ги наросиш очите на некој од тие австријците со 2-3 илјади евра? Ако ти се за трошење, барем земи прошетај негде, не знам купи некое вино од 500 евра, некој аудио систем бесен, барем ќе уживаш со твоите пари...
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Имаш веќе акции и со сиот ум планираш да му ги наросиш очите на некој од тие австријците со 2-3 илјади евра? Ако ти се за трошење, барем земи прошетај негде, не знам купи некое вино од 500 евра, некој аудио систем бесен, барем ќе уживаш со твоите пари...
Не планирам само сакам да сум инфориран јас за да се решам мн треба.[DOUBLEPOST=1513872760][/DOUBLEPOST]Eве на пример слушнав муабет како Џек Ма бил заинтересиран за Лајонес - никој незнае во кој контекст е заинтересиран и никаде неможам да најдам такво инфо тоа е една минуска од страт.[DOUBLEPOST=1513873408][/DOUBLEPOST]Мене не ме интересира што продаваат се додека прават профит за нив и за мене. И фејсбук е еден вид маркетинг агенција. Е сега секоја фирма добива по некоја тужба дури и Гугл и Мајкрософт но никој од нив немале истраги дека се превара. Тоа со истрагите е исто минус. Зошто некој би истражувал фирма која чесно си работи и носи бенефит за државата - поготово во западниот свет. Пример за биткоинот имам инфо од прва рака дека во Македонија вреди нулааа. Дечко што има биткоини ми потврди дека се само бројка на компјутер неможе ни да ги уновчи ни па да купи нешто легално и да го користи.
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Me interesira dali moze da dobijam plasticna Lyoness karticka? Ke mu pisam referal na toj sto ke mi ja napravi i isprati po posta. Davaat samo hartija. PP neka pise za adresa i ime.
P.S. Neka nekoj pise ako se zaebuvam so ova da ne si igram da mi namalat popusti ako pisam referal. Malku sum noob za ovie raboti.
Begam kako vampir od luk koga se voprasanje multilevelmarketing/pyramidni semi vo praska no ako ima nekoj minimalen popust moze da se pogodi nesto i slucajno da kupam.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Не планирам само сакам да сум инфориран јас за да се решам мн треба.[DOUBLEPOST=1513872760][/DOUBLEPOST]Eве на пример слушнав муабет како Џек Ма бил заинтересиран за Лајонес - никој незнае во кој контекст е заинтересиран и никаде неможам да најдам такво инфо тоа е една минуска од страт.[DOUBLEPOST=1513873408][/DOUBLEPOST]Мене не ме интересира што продаваат се додека прават профит за нив и за мене. И фејсбук е еден вид маркетинг агенција. Е сега секоја фирма добива по некоја тужба дури и Гугл и Мајкрософт но никој од нив немале истраги дека се превара. Тоа со истрагите е исто минус. Зошто некој би истражувал фирма која чесно си работи и носи бенефит за државата - поготово во западниот свет. Пример за биткоинот имам инфо од прва рака дека во Македонија вреди нулааа. Дечко што има биткоини ми потврди дека се само бројка на компјутер неможе ни да ги уновчи ни па да купи нешто легално и да го користи.
https://mlmprevara.wordpress.com/2015/02/21/repiramidizacija-i-dugovecnost-mlm-a/


Да не дробам километарски постови, се е надробено веќе за тој кој не е тврдоглав, изгуглај и за СцНет пошто е буквално истата шема.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
https://mlmprevara.wordpress.com/2015/02/21/repiramidizacija-i-dugovecnost-mlm-a/


Да не дробам километарски постови, се е надробено веќе за тој кој не е тврдоглав, изгуглај и за СцНет пошто е буквално истата шема.
Ко да го слушам Анѓушев и Тевдовски за поврат на ДДВ:pos: УЈП+МФ=Лионесс
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Ама никој не ми дава конкретен одговор еве вчера заработиле колку да ги прашаш ни еден не кажува или само ќе ти каже ги реинвестирав. Што е толку тајна да каже од 1500 направив 2000 -3000 и ми се на сметка можам да си ги трошам.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Колку пари е премиум во мк? И ако има некој пластични карти нека пише...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Ама никој не ми дава конкретен одговор еве вчера заработиле колку да ги прашаш ни еден не кажува или само ќе ти каже ги реинвестирав. Што е толку тајна да каже од 1500 направив 2000 -3000 и ми се на сметка можам да си ги трошам.
Ете Марик ти кажа, 340 денари кешбек за 7 месеци отприлика :icon_lol:.

Едно другарче било на муабет со друга пирамида и му ветувале 3-4 илјади долари приход месечно, демек толку заработувал тој презентерот од шесто-седмо ниво таму(од Скопје бил дечкото) и другарчево му вика океј сето то супер, само ај те молам кажи ми како дојде ти денеска до Прилеп? - Епа, со автобус.

Толку :icon_lol:
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Ама никој не ми дава конкретен одговор еве вчера заработиле колку да ги прашаш ни еден не кажува или само ќе ти каже ги реинвестирав. Што е толку тајна да каже од 1500 направив 2000 -3000 и ми се на сметка можам да си ги трошам.
788 евра беше исплата вчера,сеа нормално сезнајковците на форумот ке речат дај бе да видиме доказ,јас искрено немам во австрија ни па во блиска иднина ке имам исплата од облак ама луѓето шо си имаја уплатено вчера си ги зедоја парите,јас пошто сум од битола тука кај нас само 2ца имаат уплатено таму облак.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.897
Samo so se vrakjam od Lyoness prezentacija :D
Otidov ater za eden komsija, koj pred ova mi izgledase na rabran covek.

Prezentacija ista sema, Herbalife, Grawe i se vo taa nasoka.
E sega, cela matematika za cashback, ti ja pravat so 4-10% cashback!!!
Sega listam partneri mkd, tadadaaam - cashback 1%, i najcesto po ceh/kupuvanje od 6500 den.

Thanks, but no thanks!
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Samo so se vrakjam od Lyoness prezentacija :D
Otidov ater za eden komsija, koj pred ova mi izgledase na rabran covek.

Prezentacija ista sema, Herbalife, Grawe i se vo taa nasoka.
E sega, cela matematika za cashback, ti ja pravat so 4-10% cashback!!!
Sega listam partneri mkd, tadadaaam - cashback 1%, i najcesto po ceh/kupuvanje od 6500 den.

Thanks, but no thanks!
cashback 1% i najcesto po kupuvanje od 6500:bravobe: kolku ti nemas niss razbrano ali nmv...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom