Lyoness

Член од
7 март 2009
Мислења
694
Поени од реакции
357
Oсвен Витанов некој друг виде некој денар во МК?
Тој Витанов е тешко его-манијакално копиле,без трошка срам и чест ги мами младите зеленики,овде мислам на неискусни млади во своите рани 20-ти и тинејџерите,пошто на такви највеќе им ги презентира своите лаги со опашки за Лајнонес,бев на една таква презентација и сфатив дека е чиста измама,таму имаше еден тип кој тролаше како земал месечно по 200-250 евра преку Лајонес со малку труд ама кога го видов насабајле како леб разнесува за приватна пекара а поручек такси вози...сами донесете си заклучок за тоа колку ќар има типот од Лајонес :)[DOUBLEPOST=1548137413][/DOUBLEPOST]
Ама никој не ми дава конкретен одговор еве вчера заработиле колку да ги прашаш ни еден не кажува или само ќе ти каже ги реинвестирав. Што е толку тајна да каже од 1500 направив 2000 -3000 и ми се на сметка можам да си ги трошам.
Тајна е затоа што е лага уствари,тие троловите на Лајонес само сакаат да намамат некоја зеленика кобајаги да инвестира во својот развој а уствари тие пари се фрлени за џабе,немој да се лажеш да инвестираш или реинвестираш за глупости,подобро парите(ако навистина имаш пари) да си ги вложиш на друго место
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2009
Мислења
249
Поени од реакции
134
Тој Витанов е тешко его-манијакално копиле,без трошка срам и чест ги мами младите зеленики,овде мислам на неискусни млади во своите рани 20-ти и тинејџерите,пошто на такви највеќе им ги презентира своите лаги со опашки за Лајнонес,бев на една таква презентација и сфатив дека е чиста измама,таму имаше еден тип кој тролаше како земал месечно по 200-250 евра преку Лајонес со малку труд ама кога го видов насабајле како леб разнесува за приватна пекара а поручек такси вози...сами донесете си заклучок за тоа колку ќар има типот од Лајонес :)[DOUBLEPOST=1548137413][/DOUBLEPOST]
Тајна е затоа што е лага уствари,тие троловите на Лајонес само сакаат да намамат некоја зеленика кобајаги да инвестира во својот развој а уствари тие пари се фрлени за џабе,немој да се лажеш да инвестираш или реинвестираш за глупости,подобро парите(ако навистина имаш пари) да си ги вложиш на друго место
Само прашај го GOOGLE за измамите , ќе видиш колкумина се имаат изгорено на овој "бизнис". А овие троловиве како што ги нарече стварно се тролови. На инвалидизирани лица во Полска им уплатиле ченство во теретани да вежбаат!
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
249
Поени од реакции
134
При пазарување во еден од маркетите на Жито oд Велес, една девојка пред мене на каса и се обраќа на продавачката со зборовите "Зошто повеќе не ги прифаќате картичките на Лајонес"- одговород беше краток и остар-Ние сме серизона и одговорна компанија.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
359
Поени од реакции
118
При пазарување во еден од маркетите на Жито oд Велес, една девојка пред мене на каса и се обраќа на продавачката со зборовите "Зошто повеќе не ги прифаќате картичките на Лајонес"- одговород беше краток и остар-Ние сме серизона и одговорна компанија.
Касиерката да не работи паралелно и во PR служба :nesumjas:
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
При пазарување во еден од маркетите на Жито oд Велес, една девојка пред мене на каса и се обраќа на продавачката со зборовите "Зошто повеќе не ги прифаќате картичките на Лајонес"- одговород беше краток и остар-Ние сме серизона и одговорна компанија.
Далеку е жито од сериозна компанија, повеке плата земат во локалното продавниче кај мене во улица, така да продавачката време е др работа да си најди а не да мрчи која компанија е одговорна која не
 

INDIJANEC123

Женкар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.399
Поени од реакции
3.138
[
Далеку е жито од сериозна компанија, повеке плата земат во локалното продавниче кај мене во улица, така да продавачката време е др работа да си најди а не да мрчи која компанија е одговорна која не
Па добро Жито ако не е, Веро сигурно е сериозна фирма па пред една година и тие прекинаа со Лајонес да работат.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
23.238
Поени од реакции
14.541
,,,od lajones nishto ne bidna,,od oblacite so klubovite nishto,,,od X mega proektot nishto,,,sega se slusha deka imalo nekoja transformacija,,,
,,znachi go gasnat prvichniot lajones za da formiraat nova shema na izmami,,,
,,,i PS,,,neli i Makpetrol im bil partner, a vamu na niedna benzinska stanica niti chule niti primaat kartichki na lajonesot,,,
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
[

Па добро Жито ако не е, Веро сигурно е сериозна фирма па пред една година и тие прекинаа со Лајонес да работат.
Да не си грешка?[DOUBLEPOST=1552564417][/DOUBLEPOST]
,,,od lajones nishto ne bidna,,od oblacite so klubovite nishto,,,od X mega proektot nishto,,,sega se slusha deka imalo nekoja transformacija,,,
,,znachi go gasnat prvichniot lajones za da formiraat nova shema na izmami,,,
,,,i PS,,,neli i Makpetrol im bil partner, a vamu na niedna benzinska stanica niti chule niti primaat kartichki na lajonesot,,,
Епа информирај се како функционира на макпетрол и после коментирај
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
23.238
Поени од реакции
14.541
Да не си грешка?[DOUBLEPOST=1552564417][/DOUBLEPOST]
Епа информирај се како функционира на макпетрол и после коментирај
,,,epa se informirav na lice mesto,,,na Makpetrol na Ilindenska,,,lugjeto me gledaat ko od Mars da sum padnal,,
,,,de malku poobjasni i informiraj ne,,,
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
До кај сте со EVN ? влеговте во пазар?
Хаха оди бе не се замарај со нас, до кај си ти со работата ти ја зголемија платата или уште 12000 работиш? Евн е боранија во однос на другите шо сме во пазар. Поз
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
Хаха оди бе не се замарај со нас, до кај си ти со работата ти ја зголемија платата или уште 12000 работиш? Евн е боранија во однос на другите шо сме во пазар. Поз
:pos:
 
На врв Bottom