Lyoness

Член од
31 декември 2017
Мислења
8
Поени од реакции
0
Како ќе пукне кога секој ден нови фудбалски клубови потпишуваат договори, масовно се делат картички пред натпревари, и по трговски центри. Во Рим на преставувањето на Италијанскиот облак Тоти ја правеше презентацијата. Во Австрија пожарникарите со картичките за влез на работа можат да куцаат кешбек поени по трговски патнери. Маркетингот секој ден станува поагресивен.
Па потпишуваат ама не вложуваат пари купуваат облаци и РК Вардар склучи договор и подели може до сега 10 000 илјади картици и сега кога ке купуваат потрошувачите еден убав дел од колачот ке се слева во Вардар.
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Па потпишуваат ама не вложуваат пари купуваат облаци и РК Вардар склучи договор и подели може до сега 10 000 илјади картици и сега кога ке купуваат потрошувачите еден убав дел од колачот ке се слева во Вардар.
Мислам 1% има за клубот. Визијата на облаците е:"Дали сакате при секое ваше купување да го спонзорирате вашиот омилен клуб?"
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Значи пазарувањето со картичката и облакот немаат допирна точка, едното е регистрирано како Лајонес другото како Лајканет. Треба да се разграничат фирмите иако се сестрински. Лајканет кој работи со клаудите е 5 пати годинава осудуван за пирамидална шема во Швајцарија и еднаш во Австрија. Ова се податоци ви Вики без некое подлабоко пребарување.
На презентациите дека Јуве ги користи овие картички се лага, ги користи само еден фан клуб во Полска а такви фан клубови има илјадници во светот и дури 2 во Македонија.
Лажат дека Роналдо влегол во ова а картичката можи да е користи со МУЗЕЈОТ на Роналдо што пак е под Лајонес а не Лајканет.
А тоа дека не знај никој кај одат парите од облакот, каде ќе се вложат и ваљда некој обрт треба да се напрај. Но не, тоа ќе биди кажано на Проект Х...
Можам да разберам шо се лажат луѓето во Скопје, Струмица итн но моите битолчани кои на своја кожа имаат почуствувано пирадимална шема и сега пак наседнуваат на истото е тоа не можам да го разберам. Ама ако, една Соња малку ни е нас, треба уште 5-6 пати да не поебат па можи ќе се свестиме.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Не ви се разбирам многу во овие високи политики и експертизи, ама имам прашање. Картичка Лајонес иам од 2012 година. Тогаш коа ми ја нудеше другарот и објаснуваше, гледав и јас и знам дека имаше продавници низ цела Европа. Сега и на сајт и на апп, дава само во Македонија. Шо е работата?
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Не ви се разбирам многу во овие високи политики и експертизи, ама имам прашање. Картичка Лајонес иам од 2012 година. Тогаш коа ми ја нудеше другарот и објаснуваше, гледав и јас и знам дека имаше продавници низ цела Европа. Сега и на сајт и на апп, дава само во Македонија. Шо е работата?
одбери во која земја сакаш и ке ти покажи
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Не ви се разбирам многу во овие високи политики и експертизи, ама имам прашање. Картичка Лајонес иам од 2012 година. Тогаш коа ми ја нудеше другарот и објаснуваше, гледав и јас и знам дека имаше продавници низ цела Европа. Сега и на сајт и на апп, дава само во Македонија. Шо е работата?
Работата е во тоа што Лајонес се измамничка организација-леб без мотика е нивното мото-под услов мотиката да ја држат наивчини а останатите да уживаат на нивна сметка и со туѓи пари,хехе
https://www.youtube.com/watch?time_continue=28&v=lQJfJAt1aMU
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Работата е во тоа што Лајонес се измамничка организација-леб без мотика е нивното мото-под услов мотиката да ја држат наивчини а останатите да уживаат на нивна сметка и со туѓи пари,хехе
https://www.youtube.com/watch?time_continue=28&v=lQJfJAt1aMU
за жал уште функционира ;)
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
за жал уште функционира ;)
Дали после иницијалните 780 евра од слот што ги добивре незнам за кој клауд беа до сега ви се префрлени некои други средства и како оди тоа?[DOUBLEPOST=1518876867][/DOUBLEPOST]
за жал уште функционира ;)
Дали после иницијалните 780 евра од слот што ги добивре незнам за кој клауд беа до сега ви се префрлени некои други средства и како оди тоа?
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Дали после иницијалните 780 евра од слот што ги добивре незнам за кој клауд беа до сега ви се префрлени некои други средства и како оди тоа?[DOUBLEPOST=1518876867][/DOUBLEPOST]
Дали после иницијалните 780 евра од слот што ги добивре незнам за кој клауд беа до сега ви се префрлени некои други средства и како оди тоа?
мене не ми се префрлени јас немав во австрија ама знам дека тие шо имаја си земат редовно од битола мислам дека само 2ца имаја уплатено,колку се наредните ислати искрено појма немам се немам ни распрашано
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Можам да разберам шо се лажат луѓето во Скопје, Струмица итн но моите битолчани кои на своја кожа имаат почуствувано пирадимална шема и сега пак наседнуваат на истото е тоа не можам да го разберам. Ама ако, една Соња малку ни е нас, треба уште 5-6 пати да не поебат па можи ќе се свестиме.
Соња беше само марионета на многу поголеми играчи(политички криимналци) од неа,таа се нафати на оваа улога затоа што имаше и она профит,ама главниот дел го земаа тогашните министри и политичарите-криминалци претежно од редовите на тогашна СДС- Б.Ц....Така да се е јасно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom