Lycamobile Македонија

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ja imam lyca 2 meseca. 2 pati stavam 500 i nema bonus.
Za 10 dena koa ke stavam 3ti pat ako dobijam bonus ke te obavestam.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
На 500 имаш 50 бонус, мисли си дека немаш.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Бонус имаш само кога надополнуваш преку картица онлајн. Кога ставаш кредит на Бензинска на пример, немаш 10% бонус.

Ja imam lyca 2 meseca. 2 pati stavam 500 i nema bonus.
Za 10 dena koa ke stavam 3ti pat ako dobijam bonus ke te obavestam.
Додека не надополнуваш онлајн нема да имаш бонус.Проверено !
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
Ja imam lyca 2 meseca. 2 pati stavam 500 i nema bonus.
Za 10 dena koa ke stavam 3ti pat ako dobijam bonus ke te obavestam.
Online nadopolnuvajne imas +10% na sumata

https://account.lycamobile.mk/quicktopup-direct.aspx?lang=mk[DOUBLEPOST=1538853137][/DOUBLEPOST]
E ako kolku treba be bate? Ti stavas 500 den i cekas da ti se reaktivira paketo, a ne se reaktivira i posle proveruvas deka falat 5 den, t.e. nemas 500. Mi izmisluvaat tam deka sum pratil sms na engleski broj, a u sent mesages nema takvo nesto. Zatoa e taj cal centar. A rabote samo od 8-18 h. U nedela ne rabotat. I toa ne i cine.
ako imas iphone telefonot nekako sam isprajka imesages, jas ne sum 100%zapoznaen, bidejki centralata na Lyca e vo London zatoa tel,tamu ti zavrsuvaat porakite,
imase nekade objasnuvajne za ova....probaraj, ili neka ti objasni nekoj sto ima iphone,
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
108
Поени од реакции
61
Ако не го користите нашиот сервис, ние ќе го одржуваме Вашиот број 365 дена ..... за оваа услуга од Вашата сметка ќе бидат одземени 150 денари за период од една година.
Авторот сака да каже дека за 150 денари можам да имам цела година активна сим картичка на која ќе можам, во мојов конкретен случај, преку целата година да примам смс пораки од странски броеви ? y/n ?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Авторот сака да каже дека за 150 денари можам да имам цела година активна сим картичка на која ќе можам, во мојов конкретен случај, преку целата година да примам смс пораки од странски броеви ? y/n ?
Znaci za 150den imas opcija da ti se zamrzne brojot...da ne mu beres gajle cela godina dali si stail kredit ili ne ili dali si go koristel samiot broj... Vo tvojot slucaj znaci DA ke mozes da primas poraki i povici normalno od koj bilo operator bez razlika dali e stranski ili nas....

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
108
Поени од реакции
61
Мислев дека на Лукоил можам да купам сим картичка ама таму само ваучери продавале. Освен нарачување онлајн преку сајтот што воопшто не ми се допаѓа бидејќи немам намера да чекам 2 недели за достава, на кои места можам да купам сим картичка ? Мапата на сајтот не им е функционална.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Мислев дека на Лукоил можам да купам сим картичка ама таму само ваучери продавале. Освен нарачување онлајн преку сајтот што воопшто не ми се допаѓа бидејќи немам намера да чекам 2 недели за достава, на кои места можам да купам сим картичка ? Мапата на сајтот не им е функционална.
Макпетрол

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Мислев дека на Лукоил можам да купам сим картичка ама таму само ваучери продавале. Освен нарачување онлајн преку сајтот што воопшто не ми се допаѓа бидејќи немам намера да чекам 2 недели за достава, на кои места можам да купам сим картичка ? Мапата на сајтот не им е функционална.
Ili sekoj raboten den od 10 do 16.30 na shtandovite na lycamobile kaj deckite locirani vo gtc kaj Nikofon sto bese ili vo starata skopska carsija do kaj sendvicarata Teteks :)

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom