Lycamobile Македонија

Член од
3 мај 2017
Мислења
40
Поени од реакции
8
iMessage на iPhone колку ме има напнато последниов час тоа е ненормално.
Кога и да ми падне мрежата на проклетиот Lycamobile, ми излегува pop-up message 'Your carrier may charge for SMS...'
Да ви ебам и iPhone и Lycamobile и се по список!
Страшно.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
iMessage на iPhone колку ме има напнато последниов час тоа е ненормално.
Кога и да ми падне мрежата на проклетиот Lycamobile, ми излегува pop-up message 'Your carrier may charge for SMS...'
Да ви ебам и iPhone и Lycamobile и се по список!
Страшно.
Abe druze bez navreda ..... sto kupuvate takvi skapi telefoni a gi koristite vo skapana drzava kako nasata ....tie 2 raboti ne odat zaedno .....
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.132
Поени од реакции
549
Ги покачија цените и уште ќе ги качуваат со тек на време.


Ова срање повеќе не се исплати,
Ебете си мајката.

Без почит,
Јован
се во ред што си нервозен ама фино лепо си пишуваше пред ова дека цените се ПРОМОТИВНИ така да јасно беше дека кога тогаш ке се сменат
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
се во ред што си нервозен ама фино лепо си пишуваше пред ова дека цените се ПРОМОТИВНИ така да јасно беше дека кога тогаш ке се сменат
Дополнително, освен што се зголемени минимално цените, пак се со истите понуди, т.е. од 8 гига нет. Повторно најниска цена со најголема понуда. Исто и ова им е промотивно, да не биде после пак другиве да се бунат дека нешто смениле.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
се во ред што си нервозен ама фино лепо си пишуваше пред ова дека цените се ПРОМОТИВНИ така да јасно беше дека кога тогаш ке се сменат

Се додека има офци ќе има и смегма урда.
Еве и јас користев маркетинг и промотивно го пречкртав, ама тоа не значи дека сум фин.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.753
На бројот што го имав како втор пре 2-3 недели ставив нови 100 денари за 2 гига интернет..но не добив ништо. Но бидејќи овој сим го користам само за интернет....ја подзаборавив работата. Денес во Прилеп имаше штанд и си реков ај да пробам пак....ставив ваучер за уште 200...му кажав на дечкото дека сакам цел износ да оди на интернет(во меѓувреме заборавив како се подесува) и кога се активираше износот добив вкупно 6 гига интернет бидејќи Лајка ги памтел и тие првите 100 денари.
ОК е интернетот...евтин е , но има многу за подесување.
нешто дечкото ми кажа како треба на секое да се подесува ако направиш пауза..или така нешто
Како втора Сим што ми служи само за покривање на кусокот на интернетот е супер
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.132
Поени од реакции
549

Се додека има офци ќе има и смегма урда.
Еве и јас користев маркетинг и промотивно го пречкртав, ама тоа не значи дека сум фин.
дечко во ред ама без љутење...си пишеше дека е промоција крив е тој што не гледал
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
дечко во ред ама без љутење...си пишеше дека е промоција крив е тој што не гледал
Е да бе, корисниците се криви што некој таму е лаком и се прави фин, а уствари сака да им го начука.
За лојалноста ги наградуваш со крадење, така?
Што е ова Стокхолм синдром?
Да ти ебам логиката.
Море сите измамници на кол! Почнувајќи од овие најновиве, па се со ред. Преку глава веќе.
Се паразит до паразит цвета овде, такво е поднебјето, сите сакаат преку ноќ да се збогатат, без ништо да придонесат.
Види ја маржата на профит, ќе ти стане јасно - и пак, и пак не им е доста.
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
ako imam aktiven paket do 15ti, na 15ti vazi uste ili e istecen?[DOUBLEPOST=1505321794][/DOUBLEPOST]
Е да бе, корисниците се криви што некој таму е лаком и се прави фин, а уствари сака да им го начука.
За лојалноста ги наградуваш со крадење, така?
Што е ова Стокхолм синдром?
Да ти ебам логиката.
Море сите измамници на кол! Почнувајќи од овие најновиве, па се со ред. Преку глава веќе.
Се паразит до паразит цвета овде, такво е поднебјето, сите сакаат преку ноќ да се збогатат, без ништо да придонесат.
Види ја маржата на профит, ќе ти стане јасно - и пак, и пак не им е доста.
abe pljacka nevidena se ovde telekomunikaciite, ako go zememe vo predvid i standardot najskapo imame vo cel svet so najmalku internet, ovie namesto uste da gi simnat cenite pak gi kacile, ke cekame drug provajder pa i niv ke gi kaznime.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
ako imam aktiven paket do 15ti, na 15ti vazi uste ili e istecen?[DOUBLEPOST=1505321794][/DOUBLEPOST]
abe pljacka nevidena se ovde telekomunikaciite, ako go zememe vo predvid i standardot najskapo imame vo cel svet so najmalku internet, ovie namesto uste da gi simnat cenite pak gi kacile, ke cekame drug provajder pa i niv ke gi kaznime.
vazi zaklucno so 15ti tie do 00.00 nojkta vo 00.01 veke e 16ti, i paketot zavrsuva ako imas dovolno kredit sam kese obnovi *
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
зашто не ми стигат пораки од стим , јаху и сл од кога се пребацив на лајкамобил ?
треба да верифицирам нешто акаунт вика смс сент , и нема ништо... втф
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.132
Поени од реакции
549
зашто не ми стигат пораки од стим , јаху и сл од кога се пребацив на лајкамобил ?
треба да верифицирам нешто акаунт вика смс сент , и нема ништо... втф
ллајка не подржува таква опција
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom