Lycamobile Македонија

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Само што земав број на Лајка. Имам мал проб за интернетот. Го активирав тој пакетот за интернет од 3 гига. Ги следев инструкциите за IOS и после сите поставки пак нејќе. На страната си пишува дека пакетот е активен. Што може да е?
Дали го подеси на роаминг?

Ако ти е подесен..кога ќе ставиш пари, треба да завртиш #137..... за да го активираш пакетот. Секој пакет има различен број во последната цифра
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
Дали го подеси на роаминг?

Ако ти е подесен..кога ќе ставиш пари, треба да завртиш #137..... за да го активираш пакетот. Секој пакет има различен број во последната цифра
Па да. Го активирав и пишува дека е активиран. Проб е што и после поставките за интернет, 3Г не се укл. За Iphone се работи.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Па да. Го активирав и пишува дека е активиран. Проб е што и после поставките за интернет, 3Г не се укл. За Iphone се работи.

Ne treba postavki za Iphone kako za android.....Samo se pusta roaming on i mobile data i si teras..Ne znam zosto imas problemi.

Sent from my SGH-T959D using Tapatalk 2
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
Ne treba postavki za Iphone kako za android.....Samo se pusta roaming on i mobile data i si teras..Ne znam zosto imas problemi.

Sent from my SGH-T959D using Tapatalk 2
Не знам ни јас. Немаше само со роаминг он, па барав помош на нивната страна и најдов за поставкиве па пробав и така.
Се работи за странски тел. Unlocked. Кој претходно без проб имаше интернет на телеком, а еве сега на лајка не сака. Ја не сум баш упатен во ИОС оти цел живот сум на андроид па затоа прашувам овде да не има веќе некој што користи лајка на ајфон.

Edit: Готово. Се среди само од себе. Чудна ствар се Iphone-иве.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Не знам ни јас. Немаше само со роаминг он, па барав помош на нивната страна и најдов за поставкиве па пробав и така.
Се работи за странски тел. Unlocked. Кој претходно без проб имаше интернет на телеком, а еве сега на лајка не сака. Ја не сум баш упатен во ИОС оти цел живот сум на андроид па затоа прашувам овде да не има веќе некој што користи лајка на ајфон.

Edit: Готово. Се среди само од себе. Чудна ствар се Iphone-иве.
Cudo se ajfonite , ama -da znaes deka na toa imesage-telefonot sam si isprajka poraki i keti zema od kreditot,taka da pozelno e ako mozes dago isklucis toa- ne sum upaten so iphone*
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Paketov mi zavrsuva na 12 dali moze da go aktiviram porano deka go potrosiv netot ..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Znaci go imav maxi paketot so net i minuti sega ako stavam 1gb net dali minutite ke stojat?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Znaci toa se dva razlicni paketi koj nemaat vrska eden so drug.....Maxi paketot ti vazi mesec dena od koga si go aktiviral taka i paketot so 1 giga net.....Znaci ako ti pominal paketot Maxi i go aktiviras paketot so 1 giga ti ke imas samo internet.

Sent from my SGH-T959D using Tapatalk 2
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Znaci toa se dva razlicni paketi koj nemaat vrska eden so drug.....Maxi paketot ti vazi mesec dena od koga si go aktiviral taka i paketot so 1 giga net.....Znaci ako ti pominal paketot Maxi i go aktiviras paketot so 1 giga ti ke imas samo internet.

Sent from my SGH-T959D using Tapatalk 2
Toa mi e muabetot dali moze maxi paketot da se aktivira pred vreme ..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Znaci toa se dva razlicni paketi koj nemaat vrska eden so drug.....Maxi paketot ti vazi mesec dena od koga si go aktiviral taka i paketot so 1 giga net.....Znaci ako ti pominal paketot Maxi i go aktiviras paketot so 1 giga ti ke imas samo internet.

Sent from my SGH-T959D using Tapatalk 2
Maxi paketot ne mozes pred 30 dena da go aktiviras ako 20ti ot den gi potrosis 8 te GB mozes da si stavis bilo koj data paket 1/2/3 gb koi keti vazat 30 dena a maxito ke si gi imas minutite posto uste 10 dena tie aktiven,[DOUBLEPOST=1507369489][/DOUBLEPOST]
Znaci go imav maxi paketot so net i minuti sega ako stavam 1gb net dali minutite ke stojat?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
ti stojat minutite do denod dodeka ti vazi maxi to,
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Screenshot_1.jpg
Еве воведија онлајн надополнување, само сум странство и неможам да тестирам дали функционира поради банката, треба код да ми стигни а не сум достапен. Кој сака нека проба :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Прегледај го приврзокот 178717
Еве воведија онлајн надополнување, само сум странство и неможам да тестирам дали функционира поради банката, треба код да ми стигни а не сум достапен. Кој сака нека проба :)
Супер .. Рaбoти нaдoпoлнив 500 и ти дaвaaт 50 денaри бoнус т.е 10%

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
која е наејевтина при пејд картичка со зборењ
е и интернет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom