Lycamobile Македонија

Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Кога ми ѕвонеа од лајка од друга држава (Германија) првиот повик беше катастрофа. Каснеше звукот и после 90 секунди соговорникот го слушаше муабетот од почеток и мораше на ново.
сега јас сум во германија и истото и мене ми се случува ама само на бројчиња портирани во лајка во мк од други мрежи.
Кон бројчиња од 079 немам таков проблем.
Некој слично искуство? Има тука некој шо работи во лајка да реагира? Не можам да се јавам во контакт центарот
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Кога ми ѕвонеа од лајка од друга држава (Германија) првиот повик беше катастрофа. Каснеше звукот и после 90 секунди соговорникот го слушаше муабетот од почеток и мораше на ново.
сега јас сум во германија и истото и мене ми се случува ама само на бројчиња портирани во лајка во мк од други мрежи.
Кон бројчиња од 079 немам таков проблем.
Некој слично искуство? Има тука некој шо работи во лајка да реагира? Не можам да се јавам во контакт центарот
So portirani broevi i drugite operatori imaat problem vo roaming...toa nee do operatorot tuku do cbp.na Aek.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
So portirani broevi i drugite operatori imaat problem vo roaming...toa nee do operatorot tuku do cbp.na Aek.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
So lyca br.sum probal vo; Srbija,Bugarija , grcija i albanija sekade rabotese i 079 i portiran 077 na lyca br.Kako e nagore niz eu.ne znam .znam samo deka so germanija i spanija ima problemi so roamingot.od Mk 079 sum zvonel na germanski Lyca nema problem isto i avstralija kon lyca sum zvonel...ok e no se oseka deka e voip povikot.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Ако имам пакет на Lyca со интернет само без разлика 2-3 гига Дали повиците према Lyca се бесплатни или се наплаќат?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.731
Благодарност до Лајка....вчера сакав да ја гледам трката во Ф1...но бев излезен по обавеза....си ставив за 129 денари 3 гига интернет....и цела трка ја изгледав на мобилен,
Сецкање скоро и да немаше.....све супер беше
Иначе лајка ја користам како втора сим само за интернет, кога тие од Мобимак ми се при крај(3 гига)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Благодарност до Лајка....вчера сакав да ја гледам трката во Ф1...но бев излезен по обавеза....си ставив за 129 денари 3 гига интернет....и цела трка ја изгледав на мобилен,
Сецкање скоро и да немаше.....све супер беше
Иначе лајка ја користам како втора сим само за интернет, кога тие од Мобимак ми се при крај(3 гига)
Za data ( odnosno za dopolnuvajne na mesecot so 2~3 gb) e odlcno, kako 2ra sim ili kako beckUp.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
а бил а не бил провајдеров
исто како да го нема
никој го ни приметува
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Ја сум сум со 4 броеви на Лајка и до сега немам проблеми со нив.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
а бил а не бил провајдеров
исто како да го нема
никој го ни приметува
ke si bese Primeten ako prodolzese so MAxi to na 384den, odnosno da imase posoceno konkreten datum akcijata ke bid od - do
ili pak da go koregiraja paketot primer 1000 min kon site 300 sms i 4gb net, za istata suma -sekoj ke prifatese seto toa bez dogovor,
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Abe I paketot so 100 min 100 sms so 3gb net e isplatliv realno, ama problem e sto skoro site servisi ne isprakaat poraki na lyca za da verificiras account
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Само што земав број на Лајка. Имам мал проб за интернетот. Го активирав тој пакетот за интернет од 3 гига. Ги следев инструкциите за IOS и после сите поставки пак нејќе. На страната си пишува дека пакетот е активен. Што може да е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom