Lycamobile Македонија

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.280
Поени од реакции
646
Дали има опција на таа трансакциска сметка што би ја отворил во Стопанска да внесам пари без одење на шалтер што ќе ми бидат потребни за интернет пазарување бидејки на банкомат не може а притоа платата да ми продолжи во комерцијална?
Јас имам 2 трансакциски во стопанска и си префрлам од едната на таа за интернет без пари. Ако си во друга банка и сакаш да префрлиш пари зема провизија за секој трансфер. И мора да е овозможен мтокен од банката за да може да правиш трансфер.
Друго решение ти е да земиш дополнутелна картица од кб и да су ставаш пари од другата сметка без пари. Најдобро прашај в банка што како.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.280
Поени од реакции
646
Најдобро е да извадиш картица од банката во која си моментално за да избегнеш додатни трошоци.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.264
Најдобро е да извадиш картица од банката во која си моментално за да избегнеш додатни трошоци.
Не е проблем картичката туку трансакциската сметка да не биде истата на која тече платата.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
6.887
Dobro decki,
Treba vo Avgust da uplatam za von paket.
Kako stojat sega rabotive so toa hakiranja makiranja?
Imam edna Kreditna karticka koja funkcionira samo ako ima na neze kredit (Pripejd) staveno.
Ce mozham da go uplatam paketot?
Fala
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.264
Dobro decki,
Treba vo Avgust da uplatam za von paket.
Kako stojat sega rabotive so toa hakiranja makiranja?
Imam edna Kreditna karticka koja funkcionira samo ako ima na neze kredit (Pripejd) staveno.
Ce mozham da go uplatam paketot?
Fala
Стави колку ти треба и веднаш потроши ги за активирање кредит па нека ја хакираат ако сакаат чим немаш плус пари а они нема да знаат кога ти ќе ставиш за да пробаат да ти украдат.Уште ако ти стигнува порака на телефонот со код да ја одобриш трансакцијата бадијала ќе им биде хакирањето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom