Lycamobile Македонија

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.297
Поени од реакции
663
Дали има опција на таа трансакциска сметка што би ја отворил во Стопанска да внесам пари без одење на шалтер што ќе ми бидат потребни за интернет пазарување бидејки на банкомат не може а притоа платата да ми продолжи во комерцијална?
Јас имам 2 трансакциски во стопанска и си префрлам од едната на таа за интернет без пари. Ако си во друга банка и сакаш да префрлиш пари зема провизија за секој трансфер. И мора да е овозможен мтокен од банката за да може да правиш трансфер.
Друго решение ти е да земиш дополнутелна картица од кб и да су ставаш пари од другата сметка без пари. Најдобро прашај в банка што како.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.297
Поени од реакции
663
Најдобро е да извадиш картица од банката во која си моментално за да избегнеш додатни трошоци.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.504
Поени од реакции
5.280
Најдобро е да извадиш картица од банката во која си моментално за да избегнеш додатни трошоци.
Не е проблем картичката туку трансакциската сметка да не биде истата на која тече платата.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.498
Поени од реакции
7.015
Dobro decki,
Treba vo Avgust da uplatam za von paket.
Kako stojat sega rabotive so toa hakiranja makiranja?
Imam edna Kreditna karticka koja funkcionira samo ako ima na neze kredit (Pripejd) staveno.
Ce mozham da go uplatam paketot?
Fala
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.504
Поени од реакции
5.280
Dobro decki,
Treba vo Avgust da uplatam za von paket.
Kako stojat sega rabotive so toa hakiranja makiranja?
Imam edna Kreditna karticka koja funkcionira samo ako ima na neze kredit (Pripejd) staveno.
Ce mozham da go uplatam paketot?
Fala
Стави колку ти треба и веднаш потроши ги за активирање кредит па нека ја хакираат ако сакаат чим немаш плус пари а они нема да знаат кога ти ќе ставиш за да пробаат да ти украдат.Уште ако ти стигнува порака на телефонот со код да ја одобриш трансакцијата бадијала ќе им биде хакирањето.
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
171
Поени од реакции
106
Na nov Samsung galaxy A05s sim kartickata od lyca postano gubi signal-mreza, na period od okolu 10 minuti, pa koga ke se vrati signalot za 1-2 sek, gasni wifi, pusta mob internet, pa pusta wifi.
Istiot telefon i so druga lyca sim istoto go pravi, no so A1 raboti super bez razlika dali e vip od postarite ili a1 sim kartickata.
Dali nekoj imal slicno iskustvo?
Samsungot e star nedela dena.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.441
Поени од реакции
3.790
Na nov Samsung galaxy A05s sim kartickata od lyca postano gubi signal-mreza, na period od okolu 10 minuti, pa koga ke se vrati signalot za 1-2 sek, gasni wifi, pusta mob internet, pa pusta wifi.
Istiot telefon i so druga lyca sim istoto go pravi, no so A1 raboti super bez razlika dali e vip od postarite ili a1 sim kartickata.
Dali nekoj imal slicno iskustvo?
Samsungot e star nedela dena.
Samo 1 sim imas.?ili 2.?
Sim swap moze da napravis za 10/15min,po telefon 1212,ama probaj ja na drug tel,istata taa sim sto pravi taka na telefonot,ili smeni mod 2/3g auto bez 4g za proba
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.297
Поени од реакции
663
Na nov Samsung galaxy A05s sim kartickata od lyca postano gubi signal-mreza, na period od okolu 10 minuti, pa koga ke se vrati signalot za 1-2 sek, gasni wifi, pusta mob internet, pa pusta wifi.
Istiot telefon i so druga lyca sim istoto go pravi, no so A1 raboti super bez razlika dali e vip od postarite ili a1 sim kartickata.
Dali nekoj imal slicno iskustvo?
Samsungot e star nedela dena.
Како ти кажа тс01 пробај го истиот сим на друг телефон. Краен случај направи factory reset на телефонот иако мислам дека не е тоа пролемот бидејќи на а1 ти работел симот.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.441
Поени од реакции
3.790
Битола


Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Prilep isto zvoni 1212,
Kako da se rasipat nestata koga se ok... Kako da go kupi mtel poevtino,samo lyca se hakira drugite svirat violina...

Edit; imat problem so konekcija so optika so A1, momentalno na beckUp sme bile so internetot...
 

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom