Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.399
Поени од реакции
3.754

Attachments

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.454
Поени од реакции
2.802
Чудно, дал врне грми снег врне Телеком никад нема вакви проблеми. Ама А1… и за нив има.
Автоматски споено мислење:

Дечки тоа 3г-то изгасено е телеком и а1?
На Телеком да.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.399
Поени од реакции
3.754
Чудно, дал врне грми снег врне Телеком никад нема вакви проблеми. Ама А1… и за нив има.
Автоматски споено мислење:


На Телеком да.
Ke se obidam kratko-prosireno;Ispadite im se pred se od nadvoresni vlijania iako podolgo vreme imase problem so mrezata pelagonija.
Pred 2 nedeli imase problem poradi grmezi, na a1 im izgorel del od optikata, i nekolku naselbi Prilep nemase nikakvi uslugi,bidejki i baznite osvem bezzicno im se povrzani so istata optika,i pola grad nemase struja poradi ispad na glavna trafostanica,togas brzinata bese 10/5mbps,ama do naredniot den imase povejke vozila od a1, skopje/bitola /prilep i po nodovi menuvaja oprema od optikata, a togas na lyca brzinata bese 0,50~1mbps d/up, povicite si teraa na 2/3g nemase problem
Eve momentalno periferija prilep 100~120 so 50
Автоматски споено мислење:

Ke se obidam kratko-prosireno;Ispadite im se pred se od nadvoresni vlijania iako podolgo vreme imase problem so mrezata pelagonija.
Pred 2 nedeli imase problem poradi grmezi, na a1 im izgorel del od optikata, i nekolku naselbi Prilep nemase nikakvi uslugi,bidejki i baznite osvem bezzicno im se povrzani so istata optika,i pola grad nemase struja poradi ispad na glavna trafostanica,togas brzinata bese 10/5mbps,ama do naredniot den imase povejke vozila od a1, skopje/bitola /prilep i po nodovi menuvaja oprema od optikata, a togas na lyca brzinata bese 0,50~1mbps d/up, povicite si teraa na 2/3g nemase problem
Eve momentalno periferija prilep 100~120 so 50
Btw,na lyca ist tel,ist server ista lolacija brzina 60~70 odnosno na pola od toa sto e na a1 -120
Vo prevod ili a1 sim si ima prioritet na baznata ili lyca sme na sharing,kolku sto e momentalen protok na baznata na pola... Nesto ima
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.399
Поени од реакции
3.754
Што е ова?


Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Kako sto pisavme bidejki si leteci ovde mlad seznajko,ne spodeluvas so sakas samo dali ke mi zeme,4000 a da kazese deka veke imas dr,paket tekoven ke ti kazemve site da pomini tekovniot i da si kliknis da ne se obnovuva toj sto go koristis mesec za mesec....ama ti ...
Ok gore dolu vaka stojat rabotite
Sigurno za super200 ne si kliknal *190# za da nese obnovuva, bidejki ti aktivira i dr,paket
Ke se javis 1212 i ke ti kazat(ako ti se obnovil i super 200/mozi ke ri refundiraat200mkd,ama greskata e tvoja)
A i mozes da si proveris na app,od koj paket trosis data...
Jbg, sakase na nezavrsen tekoven da aktiviras drug,aktivira drug a tekovniot ne mu klikna da ne se obnovuva ....
Автоматски споено мислење:

Jbg,otprilika taka sprema vremevo : )

Btw brojov +5309 mi e mn cuden,da ne si veke hakiran.....
Od lycamobile ne stigaat takvi sms...
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
2 март 2024
Мислења
5
Поени од реакции
2
Каква е ситуацијата со плаќање паркинг, билет во јсп, безбедносни смс кодови од апликации/страни? Дали го има/функционира?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.399
Поени од реакции
3.754
Каква е ситуацијата со плаќање паркинг, билет во јсп, безбедносни смс кодови од апликации/страни? Дали го има/функционира?
Parking i jsp,donacii nikogas nema da funkcionira,kodovi od fb,viber,whatsApp,google i slicno stigaat, a Otp koga/kako
Na halki i unibanka do sega nema da ne stigne otp pri online plajkajne....
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.461
Поени од реакции
5.253
Денес бев во Стопанска банка за да добијам поопширни информации во врска со Visa интернет картичката и сега за сега е најлошата опција за плаќање преку интернет бидејки не е ништо поразлична од стандардните односно секој месец ти наплатуваат за пресметка на самата сметка исто како и другите банки но оневозможено е да се дополнува сметката преку банкомат како што има во Комерцијална и НЛБ туку исклучиво на шалтер на кој од денес за секоја уплата на пари на сметката наплатуваат 60 денари што значи и да уплатите 500 денари и 5000 шалтерскиот работник ќе ви наплати 60 денари провизија додека во НЛБ нема такво нешто.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.277
Поени од реакции
644
Денес бев во Стопанска банка за да добијам поопширни информации во врска со Visa интернет картичката и сега за сега е најлошата опција за плаќање преку интернет бидејки не е ништо поразлична од стандардните односно секој месец ти наплатуваат за пресметка на самата сметка исто како и другите банки но оневозможено е да се дополнува сметката преку банкомат како што има во Комерцијална и НЛБ туку исклучиво на шалтер на кој од денес за секоја уплата на пари на сметката наплатуваат 60 денари што значи и да уплатите 500 денари и 5000 шалтерскиот работник ќе ви наплати 60 денари провизија додека во НЛБ нема такво нешто.
Ништо не наплаќаат месечно, ја користам 1 година веќе. Јас имам мтокен и си префрлам пари од друга сметка на стопанска и е без пари пошо е интерна комуникација. За на шалтер незнам, немам ставано пари на сметка преку 10 год.
Месечно ми земаат за одржување на сметката (главната сметка не оваа интернет картица) и тоа го плаќав и пред да извадам интернет виза картица
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.399
Поени од реакции
3.754
Денес бев во Стопанска банка за да добијам поопширни информации во врска со Visa интернет картичката и сега за сега е најлошата опција за плаќање преку интернет бидејки не е ништо поразлична од стандардните односно секој месец ти наплатуваат за пресметка на самата сметка исто како и другите банки но оневозможено е да се дополнува сметката преку банкомат како што има во Комерцијална и НЛБ туку исклучиво на шалтер на кој од денес за секоја уплата на пари на сметката наплатуваат 60 денари што значи и да уплатите 500 денари и 5000 шалтерскиот работник ќе ви наплати 60 денари провизија додека во НЛБ нема такво нешто.
Jas od stopanska seuste cekam odgovor zosto ne stiga otp pri Online plajkajne...samo 1 mail vratija deka se e ok/azurirana se, nema nikakvi problemi nee hakirana se e vo funkcija i vcera pak plajkav a1,OnLine pominuva plajkajneto bez Otp,minatiot mesec morav da se javam da isklucat security 10min, da platam...
Vakvi problemi so Halk i Uni banka nemav nikogas...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.461
Поени од реакции
5.253
Ништо не наплаќаат месечно, ја користам 1 година веќе. Јас имам мтокен и си префрлам пари од друга сметка на стопанска и е без пари пошо е интерна комуникација. За на шалтер незнам, немам ставано пари на сметка преку 10 год.
Месечно ми земаат за одржување на сметката (главната сметка не оваа интернет картица) и тоа го плаќав и пред да извадам интернет виза картица
Дали има опција на таа трансакциска сметка што би ја отворил во Стопанска да внесам пари без одење на шалтер што ќе ми бидат потребни за интернет пазарување бидејки на банкомат не може а притоа платата да ми продолжи во комерцијална?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom