Lycamobile Македонија

Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Се` ова убаво, ама под услов навистина да влезат уште виртуелни мобилни оператори, но пред се` мрежен оператор. Но како и да е, за да почне со работа нов мрежен оператор, ќе треба да чекаме минимум 2-3 години, без разлика кој и да е операторот што би дошол на нашиот пазар. За виртуелните, дури и 3-4 да ги имаме, пак џабе, не влијаат тие многу врз цените и услугите на пазарот, тие се за мачкање на очите.
покрај другото служат и за перење пари. ;)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај некој нека ми објасни (иако е може глупо прашање) шо уствари значи тоа виртуелен трет мобилен оператор ?
Под виртуелен се смета тоа што нема да има продажни салони у физичка смисла ?
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Ај некој нека ми објасни (иако е може глупо прашање) шо уствари значи тоа виртуелен трет мобилен оператор ?
Под виртуелен се смета тоа што нема да има продажни салони у физичка смисла ?
Не, виртуелен опреатор значи дека нема сопствена мрежа, сопствени базни станици и затоа плаќа рента на друг оператор.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ај некој нека ми објасни (иако е може глупо прашање) шо уствари значи тоа виртуелен трет мобилен оператор ?
Под виртуелен се смета тоа што нема да има продажни салони у физичка смисла ?
Па не баш дека ќе нема продажни места, тој може и да си има салони. Но проблемот е тоа што нема да има своја мобилна мрежа (антени, базни станици, предаватели и слично), туку ќе користи од некој друг оператор (во случајот на Lycamobile ќе биде мрежата од one.Vip).
И според мене, многу лошо е конструирано изразот „виртуелен трет мобилен оператор“, бидејќи според тоа излегува дека имаме веќе 2 виртуелни. Можеби, според мене, е поправилно да речеме дека имам трет мобилен оператор, кој патем е виртуелен.

И да, нема глупи прашања, има глупи одговори. ;)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Па не баш дека ќе нема продажни места, тој може и да си има салони. Но проблемот е тоа што нема да има своја мобилна мрежа (антени, базни станици, предаватели и слично), туку ќе користи од некој друг оператор (во случајот на Lycamobile ќе биде мрежата од one.Vip).
И според мене, многу лошо е конструирано изразот „виртуелен трет мобилен оператор“, бидејќи според тоа излегува дека имаме веќе 2 виртуелни. Можеби, според мене, е поправилно да речеме дека имам трет мобилен оператор, кој патем е виртуелен.

И да, нема глупи прашања, има глупи одговори. ;)
Znae nekoj kade kese prodavaat sim( osvem On Line) , i vauceri za nadopolnuvajne ? - jas napraviv online naracka na sim, eve 10 dena uste stasuva...... izgleda nikogas nema da stigne, ima nekoj drug poracano on line ?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
500den. Za 50min samo kon vip i t mob hehe
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Znae nekoj kade kese prodavaat sim( osvem On Line) , i vauceri za nadopolnuvajne ? - jas napraviv online naracka na sim, eve 10 dena uste stasuva...... izgleda nikogas nema da stigne, ima nekoj drug poracano on line ?
Јас немам информации, така што жалам, не можам да ти помогнам :(
А за со нарачката, тешко дека ќе ти дојде, бидејќи уште не беше официјално стартуван операторот.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Јас немам информации, така што жалам, не можам да ти помогнам :(
А за со нарачката, тешко дека ќе ти дојде, бидејќи уште не беше официјално стартуван операторот.
Ok;s- sega pak da poracam ....?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Јави се на подршка и прашај зашто ја нема. Ако нема тогаш порачај па
ke gi baram utre gospodata rabotele od 8do20h.[DOUBLEPOST=1467574158][/DOUBLEPOST]
Не знам што да ти речам, да не биде после две бројчиња да ти стигнат на адреса.:unsure:
Vo pravo si no; ednoto brojce ke go prodadam za 0 denari. haaa :P
 

Attachments

Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
И овие ќе си отидат.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Zvonam 0791212. Nekolku pati po red mrezata zafatena,na displej samo mi se pojavuva.posledniot pat zvonam i zvoni cekam ova ona slusam se konektiram i tamu tetkata mi vika dobarden,stranata uste ne bila oficijalna vo tekot na ovaa nedela ili narednata ke pocnele da stigaat poracanite sim karticki. Oh lele

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom