Нов трет мобилен оператор?

Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
LYCAMOBILE ЌЕ ЈА ПОПОЛНИ ПРАЗНИНАТА ПО СПОЈУВАЊЕТО НА ВИП И ОНЕ

Засега се уште нема официјална потврда кој ќе биде новиот виртуелен мобилен оператор кој е задолжителен по одлуката за спојување на Вип и Оне во една компанија која ќе има мнозинство на пазарот.

Полека почнува да циркулира името на Lycamobile компанијата, која има веќе стекнато големо искуство на обезбедување на услуги како виртуелен мобилен оператор, поврзувајќи ги корисниците со евтини меѓународни телефонски повици на европскиот континент.

Со влегувањето на Lycamobile како виртуелен мобилен оператор може да се очекува и одржување па дури и намалување на веќе постоечките цени бидејќи нивни проиоритет ќе биде привлекување на нови корисници кои се во добар дел поделени меѓу Т-Мобиле и Вип.Оне

http://mobilni.mk/news-8734-Lycamobile-ke-ja-popolni-prazninata-po-spojuvanjeto-na-Vip-i-One.html

 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Како ќе понудат пониски цени кога ќе ги користат предавателите на моменталните мобилни оператори
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Албафон мислам ли беше виртуелниот оператор , откако виде со какви лихвари и покварена држава си фатил работа намерно банкротира и се повлече . А и тоа фрог или кој ти знае како се викаше ....
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Албафон мислам ли беше виртуелниот оператор , откако виде со какви лихвари и покварена држава си фатил работа намерно банкротира и се повлече . А и тоа фрог или кој ти знае како се викаше ....
жити се не јади гомна,гомнојадци на секој чекор.Пропадна пошто беше ориентиран кон една популација на луѓе,кој што повеќе имаат мобилни на странски оператори пошто повеќе се надвор од државата,неголи во државата.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Незнам што поевтино би можело да се понуди од овие цени. Предаватели и станици фалат кај нас за да имаме подобар сигнал и да не се преоптеретени мрежите.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Албафон мислам ли беше виртуелниот оператор , откако виде со какви лихвари и покварена држава си фатил работа намерно банкротира и се повлече . А и тоа фрог или кој ти знае како се викаше ....
Не треси, тој оператор работеше по нацистички принцип и затоа пропадна
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Албафон мислам ли беше виртуелниот оператор , откако виде со какви лихвари и покварена држава си фатил работа намерно банкротира и се повлече . А и тоа фрог или кој ти знае како се викаше ....
Фрог беше продукт на тогашен Космофон, не беше виртуелен оператор.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Чекајте малку, навистина вие го сметате Албафон за оператор? Прво имаше учество од помалку од 2% (+/- 2% е статистичка грешка, иначе), не понуди постпејд, туку само припејд и секако, само на одредено малцинство. Јес да фаќаше мрежа во подрум и планина, ама не ја бидува така работата.

Овој оператор што се шпекулира дека ќе дојде, наводно е доста добар, што навистина и можеби и ќе ги намали цените на одредени услуги, но искрено не знам како. Чисто информативно, истата оваа компанија е виртуелен оператор во низа други земји низ Европа.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.198
Поени од реакции
3.580
Чекајте малку, навистина вие го сметате Албафон за оператор? Прво имаше учество од помалку од 2% (+/- 2% е статистичка грешка, иначе), не понуди постпејд, туку само припејд и секако, само на одредено малцинство. Јес да фаќаше мрежа во подрум и планина, ама не ја бидува така работата.

Овој оператор што се шпекулира дека ќе дојде, наводно е доста добар, што навистина и можеби и ќе ги намали цените на одредени услуги, но искрено не знам како. Чисто информативно, истата оваа компанија е виртуелен оператор во низа други земји низ Европа.
albafon bese cista glupost- no toa e toa, ova e nesto drugo koe sto funkcionira vo 19 drzavi mejgu koi i Usa, Australia Uk, itn .....ima moznost dase namalat cenite- no pred se ako koristat mreza od T-mob,ako koristat mreza od one.vip- ne znam sto ke bide bidejki onevip-i onaka mrezata e opteretena i po slaba vo kvalitet, vo sporedba so telekom
 

Attachments

  • 77,8 KB Прегледи: 47

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Оваа страна мобилни.мк е толку дебилозна што незнае ни како се вика оператор.... Вип.Оне

Бравос:pos::ban:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Не верувам дека ќе понуди нешто подобро од сегашниве мобилни оператори, а и самото име на ,,третиов нов" оператор ми е некако сумљиво:cautious:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.198
Поени од реакции
3.580
Ajde da razgledame vaka- kratka Recenzija- sto e rabotava kaj nas dali e do AEK, dali do drzavata...... eve primer za drzava kolku mk= slovenija tamu ima- 4 mobilni operatori i pazi i ova 5 virtuelni ..... kako za niv so ist pazar kolku nasiot ima rabota a kaj nas ....Duopol sega ....i se zalat ...... i + na se ova 3 ot i 4 ot operator gradat samo LTE mreza a za gsm/edge-koristat postoecka od telekom slovenija(fakticki i tie se ''virtuelni vo toj pogled) e sega da sakaja dzabest mozeja da go napravat poseben entitet MVNO, no nekoj izgleda ne sakase, a za albafon ne ni pisuvam bidejki-tie pogresno zapocnaja
so rabota odredena kon edna celna grupa-kade sto vo ovoj biznis toa ne pominuva---
zosto 5 godini unazad nese dozvoluva da zapocne Virtuelen operator prvim bese Wti telekom ,pa alotelekom, no nisto- izgleda na DUOPOLOT ne im odgovara 3ti igrac i zatoa si go kupija avstrijcite One- i da bidat 50/50 so pretplatnici so germancite = dogovor. ......na steta na narodot ( pretplatnicite )
 

Attachments

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Во Австрија Lycamobile ја користи A1 т.е Телеком Австрија за мрежа така да изгледа муабетов е точен
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.198
Поени од реакции
3.580

Attachments

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Доменот со име lycamobile.com.mk не е регистриран.

Ако некој сака да ги заебе нека си го регистрира и после ќе лапне грда пара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom