LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    286
B

Beginner

Гостин
Па добро можеби Чарли и Клер најмногу ми се допаднаа оти Чарли од зависник се смени на многу подобро дури и умре за Клер и другите исто беше многу интересен лик. За Клер на почетокот не го сакаше бебето за после кога се роди го засака и сакаше она да го расти. Вакви позитивни промени имаше најмногу и кај Џин и Сојер особено Сојер и кај другите имаше(Хуго сфати дека бројките се проклети само ако неговиот мозок мисли дека се :D ). Алекс никој не ја спомнува а добра беше и умре заради ретардираниот татко Бен од тогаш го замразив.
И може сум испуштил ама што беше со визијата на Дезмонд во која Чарли треба да умре за Клер и бебето да ги спасат со хеликоптер(Знам дека така ги спасија Џек,Кејт,Сун,Хуго,Саид и Арон ама сепак не е како во визијата или Дезмонд само погреши)?
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Па добро можеби Чарли и Клер најмногу ми се допаднаа оти Чарли од зависник се смени на многу подобро дури и умре за Клер и другите исто беше многу интересен лик. За Клер на почетокот не го сакаше бебето за после кога се роди го засака и сакаше она да го расти. Вакви позитивни промени имаше најмногу и кај Џин и Сојер особено Сојер и кај другите имаше(Хуго сфати дека бројките се проклети само ако неговиот мозок мисли дека се :D ). Алекс никој не ја спомнува а добра беше и умре заради ретардираниот татко Бен од тогаш го замразив.
И може сум испуштил ама што беше со визијата на Дезмонд во која Чарли треба да умре за Клер и бебето да ги спасат со хеликоптер(Знам дека така ги спасија Џек,Кејт,Сун,Хуго,Саид и Арон ама сепак не е како во визијата или Дезмонд само погреши)?
Дезмонд имаше многу визии за Чарли, и после секое негово спасување, нова визија за тоа како ќе умре Чарли...милам дека тоа што зборуваш е само една од визиите што ги имаше Дезмонд. А можеби и грешам.. :ROFLMAO:
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Па секоја визија му испадна дека е точна на некој начин, можеби не на начинот ко што ги имаше у глава(ваљда).
А делот кај што погина Чарли он воспоставуваше контакт со Пени нели ја угасија блокадата од островот со надворешниот свет што му помогна на Чарлс Видмор да ги најде. Е сеа дискусијата е дали Чарли погина за ништо или пак ги "спаси", пошто сепак на крај Пени ги наоѓа.
Конфузна ситуација у секој случај.
 
B

Beginner

Гостин
Дезмонд имаше многу визии за Чарли, и после секое негово спасување, нова визија за тоа како ќе умре Чарли...милам дека тоа што зборуваш е само една од визиите што ги имаше Дезмонд. А можеби и грешам..
Па да знам ама секоја визија му излеваше точна. Е сега друго кога ќе размислам па и Клер си го остави бебето туку така. Ок го пратеше татко и ама никогаш не објасниа зошто го остави така а можеше да го земе со неа или да се врати по него. Да останеше со бебето може визијата на Дезмонд ќе се оствареше.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Па да знам ама секоја визија му излеваше точна. Е сега друго кога ќе размислам па и Клер си го остави бебето туку така. Ок го пратеше татко и ама никогаш не објасниа зошто го остави така а можеше да го земе со неа или да се врати по него. Да останеше со бебето може визијата на Дезмонд ќе се оствареше.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Aa druzhe ti treba rewatch tebe :D
 
B

Beginner

Гостин
Aa druzhe ti treba rewatch tebe :D
Не заебавај овој месец ја почнав и ја завршив на 21 Мај ама очигледно некои работи сум ги испуштил :D Озб нели Лок и бил пријател 3 години таму и затоа беше малку како луда на крајта може и да спомнале зошто го оставила детето а да сум заборавил(иако нели МОРАШЕ бебето да расте со неа)

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.312
Поени од реакции
57.757
LOST не е за бинџ гледање. Колку само работи излегуваа и се дискутираа помеѓу две епизоди... ти треба малку време да легне сето тоа, и да забележиш некои детали. Овде можеш да бараш што те интересира: https://lostpedia.fandom.com/wiki
 
B

Beginner

Гостин
LOST не е за бинџ гледање. Колку само работи излегуваа и се дискутираа помеѓу две епизоди... ти треба малку време да легне сето тоа, и да забележиш некои детали. Овде можеш да бараш што те интересира: https://lostpedia.fandom.com/wiki
Најверојатно ова е тоа што го барав и објаснува се.
So, we’ve finally learned where Claire has been — still on the island this whole time, setting traps like the late, lamented Rousseau. And it seems that she has been “infected,”

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.312
Поени од реакции
57.757
Or, as co-creator and showrunner Damon Lindelof told me during a recent exclusive interview as part of our Collider Connected series, “that’s like the entire duration of The Leftovers.

Одличен артикл, и се гледа дека ја зборува вистината затоа што од 4-6 сезона е скоро како друга серија. Се гледа дека сакаа да ја завршат за три, еден од постарите муабети ми беше дека требаше да заврши во 3-та сезона со тоа што дел од ликовите ќе се вратат дома. Сега од оваа перспектива, добро е што не заврши, ќе беше премалку и веројатно сега ќе гледавме сиквели или спин-оф серии.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Не дека не останаа еден куп необјаснети работи, јас би сакал сиквел ептен.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.312
Поени од реакции
57.757
Знаеш што ќе се случи со сиквелот... пола од фан базата ќе се жали дека сиквелот им ја уништил серијата :)

Подобро е некои работи да останат неодговорени.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.348
Поени од реакции
3.217
Само што ја изгледав серијата. Сега сфаќам зошто била најомилена серија на форумот. 8 август ја почнав, еве денес 21 август ја завршувам. 118 епизоди изгледани за 13 дена.
Толку многу бев навлезен во неа, што сонував многу сонови како и јас сум таму на островот со Jack, Sawyer, Kate, Locke, Hugo итн..
После секоја добра серија чувствувам празнина, тага зошто сум ја завршил серијата и ми доаѓа пак да ја почнам од почеток.

Но, тоа што сега го чувствувам за LOST, тоа чувство го немаше дури и кога ги изгледав и Breaking Bad и Game of Thrones.

Апсолутно, најдобрата серија на сите времиња.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.312
Поени од реакции
57.757
После секоја добра серија чувствувам празнина, тага зошто сум ја завршил серијата и ми доаѓа пак да ја почнам од почеток.
Да не те фрлам во депресии, ама оваа празнина ќе си ја носиш подолго време, како и сите ние.

1598034538359.jpeg

Добредојде во клубот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom