LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    286

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
не знам како е можно тоа да ја утнеш неа
Поминало време. И кога репризирам обично не ги вртам тие делови со Даниел Фарадеј, така да одамна ја немам видено.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Лаганица 20/20.

За 2-3 подзаборавив како се викаа ама со три понудени одговори нема утка, одма ми текна.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Научил англиски :pos:
И вирус фатил...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Научил англиски :pos:
И вирус фатил...
Па ако смета дека не е битно местото од каде што потекнува вирусот или тоа како ќе го нарекуваме....не треба да му е битно кој како го нарекува и да virtue signal преку твитов :toe:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Да прашам, има некоја барем половинка од лост серија што ви го држела вниманието? Најискрено прашувам, само на лост фан би му доверил предлог за серија. :icon_mrgr:

Троа досадно карантинов, го пуштив пилотот. Не очекував дека толку ќе ме раздразни и првата епизода, и покрај тоа што ја имам изгледано. Невидена вожња има серијава, од почеток до крај. Тоа што ја динстинкцира од други серии е искуството, нема секунда што не е пополнета. Не сум можел око да склопам со денови, дури се кочев да не си спојлнам следна епизода, ако не сум бил во можност да ја гледам одма. И највеќе ме јежи кога ќе ми каже некој "Која беше Лост? ааа да бе, на а1 што ја даваа порано, имам изгледано некои епизоди, дај друга серија". НЕ, ја немаш изгледано. Једино еден другар кога и влезе, не можевме две недели да го извадиме од дома:icon_lol:. Башка, мистерија + џунгла = перфекција.

Единствена причина зошто не почнувам со re-watch на серијава е дека не сум спремен на психолошкото мачење, небитно дали позитивно или негативно. Како што ми е сјебано спиењево, уште лост ми фали да ми ококори очи.

Заклучок, препорака за сите што ја немаат гледано, да баталат сите остали штанцани серии и да го пуштат барем пилотот. Останатото ќе е приказна за себе.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Да прашам, има некоја барем половинка од лост серија што ви го држела вниманието? Најискрено прашувам, само на лост фан би му доверил предлог за серија. :icon_mrgr:

Троа досадно карантинов, го пуштив пилотот. Не очекував дека толку ќе ме раздразни и првата епизода, и покрај тоа што ја имам изгледано. Невидена вожња има серијава, од почеток до крај. Тоа што ја динстинкцира од други серии е искуството, нема секунда што не е пополнета. Не сум можел око да склопам со денови, дури се кочев да не си спојлнам следна епизода, ако не сум бил во можност да ја гледам одма. И највеќе ме јежи кога ќе ми каже некој "Која беше Лост? ааа да бе, на а1 што ја даваа порано, имам изгледано некои епизоди, дај друга серија". НЕ, ја немаш изгледано. Једино еден другар кога и влезе, не можевме две недели да го извадиме од дома:icon_lol:. Башка, мистерија + џунгла = перфекција.

Единствена причина зошто не почнувам со re-watch на серијава е дека не сум спремен на психолошкото мачење, небитно дали позитивно или негативно. Како што ми е сјебано спиењево, уште лост ми фали да ми ококори очи.

Заклучок, препорака за сите што ја немаат гледано, да баталат сите остали штанцани серии и да го пуштат барем пилотот. Останатото ќе е приказна за себе.
The Leftovers, Legion, Dark, Fargo, Death Note, Utopia.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Заклучок, препорака за сите што ја немаат гледано, да баталат сите остали штанцани серии и да го пуштат барем пилотот. Останатото ќе е приказна за себе.
Зборувај си за себе.
Единствено што се сложувам е дека серијава добро ќе те извози и на крај ќе те залепи на ѕид.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
@КвикСилвер, Fringe е најблиску до LOST од тие серии што преживеааја неколку сезони. Westworld од поновите, не е слична ама колку што следам и се допаѓа на LOST - фан базата. Само ќе мораш малку да ги спуштиш очекувањата после LOST.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom