Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
150$ беа 1000 птз, а за 100$ мислам дека немаше
Ок фала толку ке порачам ако нема ништо,иначе ми стигна бекграундот xD гази ми ги имаат прочепкано поените да видат дали се фејк и не видоа пак ххаха 40 мсн фејк имам и само 15 птз ми имаат земено за бекграу..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ок фала толку ке порачам ако нема ништо,иначе ми стигна бекграундот xD гази ми ги имаат прочепкано поените да видат дали се фејк и не видоа пак ххаха 40 мсн фејк имам и само 15 птз ми имаат земено за бекграу..
кога зимаш background Не се замараат да проверат...штом имаш 40 фејк, ондак брат не се надевај дека било шо ќе земеш.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
па там со тај број пише кај мене но информатион :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе да не ми прават прроблем за од 4 аккаунти на исти paypal да префрлам а? Хммм
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Абе да не ми прават прроблем за од 4 аккаунти на исти paypal да префрлам а? Хммм
хаха е да :) направи уше 3 пеј пала и не ги врзувај со картичка
нека префлат па после :)
 
Член од
2 февруари 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
ke me fatat li ako napraam nekoi lazen email poso mi falat uste 6 za da stanam zlister. I ako si z lister ti kazuvaat li tocno koga e redemption data i saatot ? Usvari ima li nekoja razlika pomegu z lister i normalniot acount osven maicata
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
ke me fatat li ako napraam nekoi lazen email poso mi falat uste 6 za da stanam zlister. I ako si z lister ti kazuvaat li tocno koga e redemption data i saatot ? Usvari ima li nekoja razlika pomegu z lister i normalniot acount osven maicata
све шо дава поени дава дупло
логин = 2->4 поена
dailie = 2-> 4 поена
friend = 4-> 8 поена
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
кога зимаш background Не се замараат да проверат...штом имаш 40 фејк, ондак брат не се надевај дека било шо ќе земеш.
Ке бидиме ако ме банираат имам др акаунт со појке поени :D па нека ме банираат
:pos2::pos2::pos2::tapp::smir:
 

StiFFy

Курминистратор
Член од
10 јануари 2010
Мислења
36
Поени од реакции
0
Хммм...Имаш проверено дека се исти броевите ? :S Зошто и мене ми вика но инфо за вториот! :helou:
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
Хммм...Имаш проверено дека се исти броевите ? :S Зошто и мене ми вика но инфо за вториот! :helou:
првиот е ист на сите.... јас имам 4 профили и на сите е ист првиот број и уште неколку души ми имат кажано дека е ист... така да гледајте си за вториот :)
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Dear Lockerz Member:

Congratulations! Your January 30th PTZ Place order has been approved! You will receive a shipping confirmation once your prize leaves our warehouse.


If you live in the US, please allow one week from the time your prize is shipped to when it is delivered. If you live outside the US, please allow 14 to 21 days. Please note: you are responsible for all applicable taxes and duties. If you refuse the prize for any reason, penalties will apply.

If you ordered a Desktop, an electronic gift card or PayPal deposit, you should receive your code in 5-7 days.

If you ordered a Cool Gift, Guarantee Your Prize or Write a Daily Question, you'll receive an email from a Lockerz staff member providing further information in 5-7 days.

Thanks for being an early member of Lockerz. It's members like you who are helping us build the best site around. We look forward to offering you more amazing prizes, new features and even more ways to earn PTZ!

All our best,

The Lockerz Crew
порачав пејпал 25 долари..па да видиме:)
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
И мене ми вика но инфо за вториот , а првиот е поставен како пример само , и 10000% не е тој од нашата пратка а чим пише но инфо , најверојатно no Ipod
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
Абе да не ми прават прроблем за од 4 аккаунти на исти paypal да префрлам а? Хммм
ќе ти ги пратат на меилот на кој ти е акаунтот на локерз парите :) после ти префрли си ги на твој :)
 

StiFFy

Курминистратор
Член од
10 јануари 2010
Мислења
36
Поени од реакции
0
Абе бачко...види ваму...ти тој вториот трацк нумбер ко ќе го провериш на usps.com ти излага инфо...што значи ПРАТКАТА ПОСТОИ...се разбираме ? Финтата е кога ќе дојде во македонија и што се задржа толку многу...:toe: мислам дека деновиве се ќе се среди...само продолжете да проверувате трак нумберот...п.с нз зошто ама може и нема да бидат царинети...до среќа е овој пат xD пошто не ги праќаат заедно сите пакети...секој посебно колку што можам да забележам...молете се да не го видите Send item to customs (Inb) ова ко ќе ставите трацк нумберот! Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom