Linkin Park

LP Fan

Mike Shinoda
Член од
10 мај 2006
Мислења
117
Поени од реакции
1
Да. Точно

IGI напиша:
hahhahhahahahaaha lelee......neznam kogo prasa ali eve ja ke ti odgovoram. NE baram metal. A toa sto naogam e nu-metal i rapcore. Sum slushnal nad 100 pesni, i nekoi od niv snimeni po klubovi dodeka ne bile popularni. Glasot na Chester mnogu mi se sviga. Tekstovite neznam kako zakluci deka se od tretoodelenec napisani. Poveketo od niv se psiholoski so skrieno znachenje koe retko koj moze da go razbere, a isto taka i ne e cudno sekoj na svoj nacin da go razbere. Dete bi go napisalo toa?? wtf? Odi frli se vo Vardar.
Ова беше добро размислување. Секој бенд почнува од некомерцијала. Ако станале после комерцијални немора да се мразат. Јас ги мразам новите песни. (ако новиве песни имаат врска со рок ја сум радијатор што работи на сулфурна киселина). Сепак старите песни се закон. Добро. Сега сакале да ги слушаат сите а не само некој ко мене и затоа ги направиле песните како:Numb, Breaking the Habbit, My December. Слушнете ги па ќе ви стане јасно што е ова. Старите песни се добри. Ако можеш да ми ја дадеш снимката во клуб што свиреле.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Lucifer напиша:
Dete ne letaj!!!
1.Smetam deka na nikoj od forumov,za tvoeto iskustvo vo veze so muzikata ne go boli uvo!Mene tatkomi mi svirese na gitara dur ne zaspijam use koa bev 3kila sose krevet
2.GD na MTV gi proglasija za najdobra pop-rock grupa(mada i pred toa ja znaev ali poso nemas, po se izglea ,oset za muzika da ti dokazam so necie drugo mislene)
3.So pa metal koj kurac go spominjas metalot(lele so koj najdov da se nadmudruvam)
4.Vo nikoj slucaj ne se dobri t.e. daleku od dobri se ali GD gomna da jadat
5.Nitu eden od dvata benda ne poseduva umesnost nitu pak umetnost.
6.Sum slusnalA se od dvete grupi samo razlikata e vo toa sto od LP gi imam site albumi od Hybrid Theori(nivnoto ime pred da izlezat u javnos) do Meteora so isklucok na najnovoto sranje od album,dodeka pak GD gi slusav na pozajmeni cd-inja od drugarki(mada ja koa slusav nemase izbor od kogo i so da se pozajmuva poso se zivo ja miluvase Britny,mozda i toa bese pricinata da rastam so ovie dve sranja) ,a nikogas ne kupiv nitu eden album zosto ednostavno mi go rasipuvaa setiloto za sluh.
5.Mozda tekstovite na LP se tralala,ama na GD ni toa ne se pobeter poraki(if there were any)so moze da se ispratat preku pesna zdravje!!
6.A koga se izjasni deka slipknot se sranje,ne znam so da ti kazam drugo osven deka bez razlika na godinite imas use mnogu furni leb da izedes(mn.grupi i albumi da isslusas)za da go dostignes BAREM moeto nivo

SORRY-TRUTH HURTS!!!
1, Ок, на страна тој муабет.
2, Се едуцираш на МТВ? Оу мај гад па дај не ме заебавај тогаш, сум нашла со кој да дискутирам. И после вадење како „ма ја и пред тоа си знаев ама да не јадеш мушмули сеа ќе ти кажам еден битен факт“. Епа како и да е - МТВ прави да ми се дигаат цревата
3,Ти тоа се надмудруваш? Јаоооо. Иначе, ЛП сами себеси си се имаат прогласено за њу МЕТАЛ
4, Ако не се добри што тука одма се фрлаш на бранење на нивниот живот и дело бе среќо?
5, И што сеа?
6, Од Лп ги имаш сите албуми? OMG, тоа е веќе трагично. Не знам колку имаат ама не ни планирам да дознавам. Ми пројде низ раце Хибрид Теори уште кога излезе, го ставив во систем, го извадив и више не си го гнасам плеерот со тралала дрканици! Ти кога слушаше се живо ја милуваше Бритни? КОе време рече било тоа? Јас музика у принцип си барам од постарите другари и у принцип секогаш добивам квалитет. НИкој не ми давал ЛП да слушам до сега. фала му на Господ.
5. (и пак пет бе) А кој ги спомна па сега текстовите на Грин Деј? НИ ги знам ни ништо. Јас зборам за Гејстер и компанијата.
6, (и пак 6) СЛипнот се срање, еве ако не ми веруваш мене прашај на МТВ, можда ќе ти потврдат. И дај бе со фурните леб не го дрви ебате, ко да зборам со пензионери пред коперација се чувствувам.
И да, ај кажи ми ШТО СЛУШАШ? Да видам кој е мојот идеал - твоето ниво, нели?

:smeshko: :smeshko: :smeshko:
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
neo-geo напиша:
Девојко сериозно дебатираш или само инает тераш?
Еве те прашувам кои албуми од гриндеј ги имаш слушано па тупиш тука дека не се панкрок? аман више
Se od Sweet Children,1000Hours,Smoothed out slappy hours,Kerlunk,Dookie,Insomniac,Nimrod,Warning,International Superhits,Shenanigans & American idiot->sto znaci se od 1987(iako togas ne bev rodena koa porasnav se im isslusav)pa se do 2004(i toa poslednite dva albuma gi slusav cisto od inaet.
A na forumov voopsto ne teram inaet i toa bi mozel da go pomisli samo plitok um spored mene ali nema veze.I poslednata tocka od postot namenet za Anastazija procitaj go i prifati gi kao mislenje bez lutis OK?

A ne se punk-rock ali aj....no komment....
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
LP Fan напиша:
Ова беше добро размислување. Секој бенд почнува од некомерцијала. Ако станале после комерцијални немора да се мразат. Јас ги мразам новите песни. (ако новиве песни имаат врска со рок ја сум радијатор што работи на сулфурна киселина). Сепак старите песни се закон. Добро. Сега сакале да ги слушаат сите а не само некој ко мене и затоа ги направиле песните како:Numb, Breaking the Habbit, My December. Слушнете ги па ќе ви стане јасно што е ова. Старите песни се добри. Ако можеш да ми ја дадеш снимката во клуб што свиреле.
И Бекстрит Бојс имале почеток па почнале од мејнстрим. Е тоа ги прави БСБ и ЛП слични. Што и двата се исфрлија у бизнисот поради пари. Мене ми е многу јасно дека секој мора леб да јаде и поради тоа праат срања, али и Iron Maiden Постојат подолго од мене, и имаат еден континуитет на квалитетна музика кој никогаш не бил извалкан од комерцијални какања! Тоа се почитува. Не се почитува IN the eeeeend it doesnt really mattttteeerrrrr... Итн, знаете веќе. А со текстови со оваа „длабочина“ само си го потврдуваат местото кај срањата како што се ХИМ. Такој...
 

LP Fan

Mike Shinoda
Член од
10 мај 2006
Мислења
117
Поени од реакции
1
Анастазија напиша:
И Бекстрит Бојс имале почеток па почнале од мејнстрим. Е тоа ги прави БСБ и ЛП слични. Што и двата се исфрлија у бизнисот поради пари. Мене ми е многу јасно дека секој мора леб да јаде и поради тоа праат срања, али и Iron Maiden Постојат подолго од мене, и имаат еден континуитет на квалитетна музика кој никогаш не бил извалкан од комерцијални какања! Тоа се почитува.

Ти или имаш изгубено осет за музика или денес не ти е денот. Ако ги споредуваш Бекстрит бојс со Linkin Park и викаш дека се исто стварно не знаеш што збориш. Иначе Грин Деј 1327687168749198477347 пати повеќе личат на Бекстрит бојс. Само гитарата у позадина ги мења.

А вероватно и Англиски немаш поима или не го сваќаш тој јазик. Прочитај ја убаво песната ако не забележа кажува дека колку и да се мачиш на крајот не е важно. Подобро од

Don't wanna be an American idiot.
Don't want a nation under the new mania.
And can you hear the sound of hysteria?
The subliminal mindfuck America.
Welcome to a new kind of tension.
All across the alienation.
Everything isn't meant to be okay.
Television dreams of tomorrow.
We're not the ones who're meant to follow.
For that's enough to argue.
Well maybe I'm the faggot America.
I'm not a part of a redneck agenda.
Now everybody do the propaganda.
And sing along in the age of paranoia.
Welcome to a new kind of tension.
All across the alienation.
Everything isn't meant to be okay.
Television dreams of tomorrow.
We're not the ones who're meant to follow.
For that's enough to argue.
Don't wanna be an American idiot.
One nation controlled by the media.
Information nation of hysteria.
It's calling out to idiot America.
Welcome to a new kind of tension.
All across the alienation.
Everything isn't meant to be okay.
Television dreams of tomorrow.
We're not the ones who're meant to follow.
For that's enough to argue.

Ако во ова наоѓаш убавина не ти е добро тебе.
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Анастазија напиша:
2, Се едуцираш на МТВ? Оу мај гад па дај не ме заебавај тогаш, сум нашла со кој да дискутирам. И после вадење како „ма ја и пред тоа си знаев ама да не јадеш мушмули сеа ќе ти кажам еден битен факт“. Епа како и да е - МТВ прави да ми се дигаат цревата
6, Од Лп ги имаш сите албуми? OMG, тоа е веќе трагично. Не знам колку имаат ама не ни планирам да дознавам. Ми пројде низ раце Хибрид Теори уште кога излезе, го ставив во систем, го извадив и више не си го гнасам плеерот со тралала дрканици! Ти кога слушаше се живо ја милуваше Бритни? КОе време рече било тоа? Јас музика у принцип си барам од постарите другари и у принцип секогаш добивам квалитет. НИкој не ми давал ЛП да слушам до сега. фала му на Господ.
6, (и пак 6) СЛипнот се срање, еве ако не ми веруваш мене прашај на МТВ, можда ќе ти потврдат. И дај бе со фурните леб не го дрви ебате, ко да зборам со пензионери пред коперација се чувствувам.
И да, ај кажи ми ШТО СЛУШАШ? Да видам кој е мојот идеал - твоето ниво, нели?

:smeshko: :smeshko: :smeshko:
2.Ne se educiram na MTV voopsto t.e. se amerikansko e sranje poso amerikancite se vo princip nejgolemi idioti!
6.Epa ne e tolku tragicno -psledniot album go izdadoa pred 100 godini.Pa zatoa i nastanuva zbunkata(vidi boldirano)zoso jades gomna koa ne znaes za kogo i so se?
6.(i pak 6)Toa ti taka mislis,a ako ti gi prevrtuvaat crevata so kur ebate.
Se nadevam znaes so e koperacija

P.S.I da ti kazam so slusam nema da razberes taka da.
A za drugite pottocki ...no komment...
 
Член од
17 мај 2006
Мислења
70
Поени од реакции
1
ne znam so komparacii prajte ko se zname deka na linkin park cel svet mu dava raka
fuck lucifer
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Иначе, Грин деј ми се *places index finger on mouth indicating sheer disgust* Не ми се верува дека порано ми се свиѓаа (колку толку). Истото важи и за ЛП. Добро сеа, има некои песни и од нив шо уше ми се свиѓат, ама на прсти (од една рука) може да се избројат.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
SOAD, коа прфпат ги слушав ми звучеа ново и интересно, иако сепак откако ќе се навикнеш ни изненадните рифчиња не се веќе изненадни. Сеа бааги се популаризираа и им станаа омилена метал финта на дечиштата :(.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
SOAD. Али анкетава ич не чини. И Морал со Панично те сакам би ги ставила пред трагикомичната геј музика на Линкин Парк
 
Член од
27 мај 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
leleeej...............
pa SOAD ,normalno be ,bez razmisluvane!!!!!!!!!!!!
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
lele...glasav za lp, ali u sekoj lsucaj mnogu gi sakam i dvata benda!!!
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
System of a down znae seeee.....zakon.........nema razmisluvanje
 
Член од
24 мај 2006
Мислења
46
Поени од реакции
1
kako moze takva tema, pa system of a down normalno:je:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom