Linkin Park

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.960
Поени од реакции
24.155
Saiya Jin напиша:
So be wannabe bend zbores? Tie se EDINSTVENI so takov zanr. Zanrot im e Nu Metal/Hip Hop. Super muzika pravat a i imam procitano deka sega za nekoj mesec ke im izleze nov album.
P.S. ne se Zikin Park tuku Linkin Park
Иронија и сарказам се стилски фигури коишто се употребуваат за потскриено исмевање на одредени лица и предмети. Најчесто се употребуваат кај лица кои што се обратно од тоа штом сакаат да се претстават.
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Мислам дека типциве се закон имаат некои фини песнички што стварно треба да се слушнат пошто се навистина unique
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Дечките се rulz... немаа промашена песна на двата албума
 

LP Fan

Mike Shinoda
Член од
10 мај 2006
Мислења
117
Поени од реакции
1
Zakon se. I pokraj ismejuvanjata na nekoi tie navistina se pokazaa i nivnata muzika e unikatna. Idejata im e dobra. Najdobri bea dodeka ne se iskomercijaliziraa. Nov album i da iskoci nema da bide nisto. Raperot Mike Shinoda si otide za da pravi rap vo posebna grupa (fort minor) i inace mnogu smrdi. Se zaeba sam covekot. Sega se so Jay-Z i pravat losi pesni megju koi skoro site se remiksovi na starite.
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
Linkin park mi e omilena grupa i ne sakam da slusnam uste eden los zbor za nea. inaku grupava veke se raspadna i stvarno zalam poradi toa. no toa ne znaci deka ja seuste ne mozam da si se naogam vo nivnite pesni.
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Linkin Park не е распадната. Нов албум треба да излезе оваа година. А тоа за Mike Shinoba со Fort Minor тоа му е само страничен проект. И Честер си има свој страничен проект само што таа група сеуште не е излезела во јанвност или не се којзнае колку познати. А и тоа со Jay-Z им беше само 1 албум заеднички и само Numb/Encore вредеше. Другите песни беа ЃУБРЕ
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Linkin Park?!?!?!?!WTF????Stvarno ne zasluzuvaat volku vnimanie:(
P.S.Ti stvarno si BLIND!!!:)
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Шо збореш бе? имаш ли слушнато барем 1 песна од нив??? Сигурно немаш чим збореш вака
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Saiya Jin напиша:
Шо збореш бе? имаш ли слушнато барем 1 песна од нив??? Сигурно немаш чим збореш вака
Like hell i've had!!!Porasnav so niv,gi slusav se dodeka ne ja otkriv the light side of the music!Sum im ja preslusala i novata sarma...ova album de ,and it SUCKS i can swear!!!
Ostani mi pozdraven i may the force be with you:)
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Lucifer напиша:
Like hell i've had!!!Porasnav so niv,gi slusav se dodeka ne ja otkriv the light side of the music!Sum im ja preslusala i novata sarma...ova album de ,and it SUCKS i can swear!!!
Ostani mi pozdraven i may the force be with you:)
за која нова сарма збореш? За таа со Jay-Z ли? Ако е за таа тогај тај албум(сарма на твое :)) тај баш ни за ѓубре не го бива. Инаку има супер песни на Meteora и Hybrit Theory. А и сега ќе излева нов албум така да би требало да имат некои убави нови песни. Peace im out(for now) :pos2:
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Saiya Jin напиша:
за која нова сарма збореш? За таа со Jay-Z ли? Ако е за таа тогај тај албум(сарма на твое :)) тај баш ни за ѓубре не го бива. Инаку има супер песни на Meteora и Hybrit Theory. А и сега ќе излева нов албум така да би требало да имат некои убави нови песни. Peace im out(for now) :pos2:
I KNOooooOW!Abe ja so tie rastef ama za sekoj sto se komercijalizira veke gubam interes i da, pocit.A inaku ja sum za neso pohard onaka gotik cik you know(lele kolku seram ne si svesen ,a ne sum svesna ni ja ali nevermore..ova ..nevermind)HIHI
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Lucifer напиша:
I KNOooooOW!Abe ja so tie rastef ama za sekoj sto se komercijalizira veke gubam interes i da, pocit.A inaku ja sum za neso pohard onaka gotik cik you know(lele kolku seram ne si svesen ,a ne sum svesna ni ja ali nevermore..ova ..nevermind)HIHI
Добро бендче и добар албум. :)
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
86
Поени од реакции
5
... ova grupa nema nisto originalno nitu pak kvalitetno ... isto kako da gi gledas Back Street Boys vo rock verzija...
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
bone напиша:
... ova grupa nema nisto originalno nitu pak kvalitetno ... isto kako da gi gledas Back Street Boys vo rock verzija...
хаха сложувам се. Затоа има УНИКАТЕН жанр на песни. Никоја друга група не сум слушнал да свират и да пејат на тај начин на кој пеат Linkin Park. Сигурно не си многу запознат со музиката
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
86
Поени од реакции
5
Saiya Jin напиша:
хаха сложувам се. Затоа има УНИКАТЕН жанр на песни. Никоја друга група не сум слушнал да свират и да пејат на тај начин на кој пеат Linkin Park. Сигурно не си многу запознат со музиката

abe so ?? GLEDAM DEKA MNOGU SLUSAS MUZIKA :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom