Linkin Park

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Грин Деј и Линкин Парк - НИКОИ!
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Lucifer напиша:
Ah izvini so se GD legendi or something???
Abe druze ti koa prvpat slusna rok?:lud: -Vcera?:lud: Dobro be jes da LP smrdi ali e kade-kade bolje od GD i baska ne svirat isto ebago.A posebno Gd gi mrzam do kraj so se eden eban,tipicen MTV-POPROCK i glup boybend tako da ne jadi trici!!!
трици, ммммммм...... креле
да ти пуштам две три песни од гореспоменатите албуми? или сакаш од
Paint Factory? Издаден 1989, не си бил/а роден/а тогаш м?
И не, не слушам рок, него панкрок, и јас кога почнав да слушам панкрок, НЕ РОК, ти си имал/а хммм шо знам 7-8 годинки?
реков дека се искомерцијализираа со последниот албум, ама слушни прво нешто од порано па пиши после :bip:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Па последниот албум е рок опера тоа успешно само THE WHO го имаат направено а за тие кој не знаат кој се тие не треба уопште да пичуваат на темава.Линкин парк споредувајте ги со други бендови како ..... а бе шо знам сигурно има шутраци вакви еден куп низ америка.А грин деј не ни смеете во иста категорија да ги ставате ова не е мое мислење него факт.
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
neo-geo напиша:
трици, ммммммм...... креле
да ти пуштам две три песни од гореспоменатите албуми? или сакаш од
Paint Factory? Издаден 1989, не си бил/а роден/а тогаш м?
И не, не слушам рок, него панкрок, и јас кога почнав да слушам панкрок, НЕ РОК, ти си имал/а хммм шо знам 7-8 годинки?
реков дека се искомерцијализираа со последниот албум, ама слушни прво нешто од порано па пиши после :bip:
Epa bravo ja pocnav neso pokasno od tebe negde na10 godinki i porasnav so dvata benda zoso tie denovi rokot(ako ne znaese :pishtoldz site tie rock,punk,punk-rock,metal i sl. se pravci vo rockot)pretrpe ogromni katastrofi togas izleze na scena seta komercijala i pocna da pere mozok.Ne deka mn.mi se dopagaa i togas ali bev malA nikoj okolu mene ne slusase takvo neso i nemav kao da se educiram pa morav toa, pa malce Avril, pa potoa veke na 13 gi oterav site tie boybendovi u tri lepe i si se posvetiv na metalot bez gajle poso svativ deka me kuro bole za drugite!!!
Mozda neam golemo iskustvo ali super me sluzi setiloto za zvuk so gorenavedenite bendovi mi go draznat ePten!!!

P.S.Toa so ne sum bila rodenA ne znaci deka potoa ne sum go slus(n)ala!!!
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Значи. Колку што прочитав - било забавно после мојот пост, а?
Значи, Грин Деј СЕ панк рок. По некоја случајност имам и нивни стари касети дома, од кога сум била копиљка а чичко ми им се дивел и можам бар за нив да зборам, ги имам доволно слушано.
Следно, не полнам ничија глава, јас само си кажувам мислење а ако некој тука пати од Даунов синдром и е доволно наивен да го прими моето мислење без да размисли - не е моја вина.
И да, и двата бенда се лоши али Линкин парк е најголемото ѓубре на денешницава.
Стеј гуд
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Анастазија напиша:
Значи. Колку што прочитав - било забавно после мојот пост, а?
Значи, Грин Деј СЕ панк рок. По некоја случајност имам и нивни стари касети дома, од кога сум била копиљка а чичко ми им се дивел и можам бар за нив да зборам, ги имам доволно слушано.
Следно, не полнам ничија глава, јас само си кажувам мислење а ако некој тука пати од Даунов синдром и е доволно наивен да го прими моето мислење без да размисли - не е моја вина.
И да, и двата бенда се лоши али Линкин парк е најголемото ѓубре на денешницава.
Стеј гуд
Апсолутно се согласувам, Грин Деј не е само песната Basket Case и новиов албум American Idiot, повеќето само врз основа на неколку ствари од нив ги оценуваат, посебно помладите, не сите секако.
И како што кажав да ги ставиш ГринДеј во иста реченица со линкин парк :lud:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
moite 2 najomileni grupi...nemozam da se odlucam...gi obozavam i dvete
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Анастазија напиша:
Значи. Колку што прочитав - било забавно после мојот пост, а?
Значи, Грин Деј СЕ панк рок. По некоја случајност имам и нивни стари касети дома, од кога сум била копиљка а чичко ми им се дивел и можам бар за нив да зборам, ги имам доволно слушано.
Следно, не полнам ничија глава, јас само си кажувам мислење а ако некој тука пати од Даунов синдром и е доволно наивен да го прими моето мислење без да размисли - не е моја вина.
И да, и двата бенда се лоши али Линкин парк е најголемото ѓубре на денешницава.
Стеј гуд
Green Day nemaat veze so punk rock.Kolku i da gi imas slusano se glea deka gi nemas dovolno.Da i dvata benda se losi ali LP e kade-kade bolje od GD.

P.S.Daunov sindrom???WTF???
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ма ќе ме сфатиш... Некогаш... Можеби...
Грин Деј се панк рок аман не дрви сеа со тоа више!
Линкин Парк се подобри? Хм. Баш би сакала да слушнам убаво, аргументирано мислење - зашто? Што е доброто или еве - подоброто во нивната музика? Кај ја наоѓаш убавината? Кај ја наоѓаш уметноста? Каде по ѓаволите наоѓаш метал??? Што наоѓаш ако не ова што го кажав? Си слушнал три песни? Се палиш на миксетата? На пискавиот глас? На тра ла ла текстовите? Што??????
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Анастазија напиша:
Ма ќе ме сфатиш... Некогаш... Можеби...
Грин Деј се панк рок аман не дрви сеа со тоа више!
Линкин Парк се подобри? Хм. Баш би сакала да слушнам убаво, аргументирано мислење - зашто? Што е доброто или еве - подоброто во нивната музика? Кај ја наоѓаш убавината? Кај ја наоѓаш уметноста? Каде по ѓаволите наоѓаш метал??? Што наоѓаш ако не ова што го кажав? Си слушнал три песни? Се палиш на миксетата? На пискавиот глас? На тра ла ла текстовите? Што??????
hahhahhahahahaaha lelee......neznam kogo prasa ali eve ja ke ti odgovoram. NE baram metal. A toa sto naogam e nu-metal i rapcore. Sum slushnal nad 100 pesni, i nekoi od niv snimeni po klubovi dodeka ne bile popularni. Glasot na Chester mnogu mi se sviga. Tekstovite neznam kako zakluci deka se od tretoodelenec napisani. Poveketo od niv se psiholoski so skrieno znachenje koe retko koj moze da go razbere, a isto taka i ne e cudno sekoj na svoj nacin da go razbere. Dete bi go napisalo toa?? wtf? Odi frli se vo Vardar.
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Lucifer напиша:
Green Day nemaat veze so punk rock.Kolku i da gi imas slusano se glea deka gi nemas dovolno.Da i dvata benda se losi ali LP e kade-kade bolje od GD.

P.S.Daunov sindrom???WTF???
Девојко сериозно дебатираш или само инает тераш?
Еве те прашувам кои албуми од гриндеј ги имаш слушано па тупиш тука дека не се панкрок? аман више

hahhahhahahahaaha lelee......neznam kogo prasa ali eve ja ke ti odgovoram. NE baram metal. A toa sto naogam e nu-metal i rapcore. Sum slushnal nad 100 pesni, i nekoi od niv snimeni po klubovi dodeka ne bile popularni. Glasot na Chester mnogu mi se sviga. Tekstovite neznam kako zakluci deka se od tretoodelenec napisani. Poveketo od niv se psiholoski so skrieno znachenje koe mnogu retko koj moze nekoj da go razbere, a isto taka i ne e cudno sekoj na svoj nacin da go razbere. Dete bi go napisalo toa?? wtf? Odi frli se vo Vardar.
fair enough
мене стварно ми се тапа, никад не би ги слушал, али кој си ги поштуе негов личен избор, наравно
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Анастазија напиша:
Ма ќе ме сфатиш... Некогаш... Можеби...
Грин Деј се панк рок аман не дрви сеа со тоа више!
Линкин Парк се подобри? Хм. Баш би сакала да слушнам убаво, аргументирано мислење - зашто? Што е доброто или еве - подоброто во нивната музика? Кај ја наоѓаш убавината? Кај ја наоѓаш уметноста? Каде по ѓаволите наоѓаш метал??? Што наоѓаш ако не ова што го кажав? Си слушнал три песни? Се палиш на миксетата? На пискавиот глас? На тра ла ла текстовите? Што??????
Dete ne letaj!!!
1.Smetam deka na nikoj od forumov,za tvoeto iskustvo vo veze so muzikata ne go boli uvo!Mene tatkomi mi svirese na gitara dur ne zaspijam use koa bev 3kila sose krevet
2.GD na MTV gi proglasija za najdobra pop-rock grupa(mada i pred toa ja znaev ali poso nemas, po se izglea ,oset za muzika da ti dokazam so necie drugo mislene)
3.So pa metal koj kurac go spominjas metalot(lele so koj najdov da se nadmudruvam)
4.Vo nikoj slucaj ne se dobri t.e. daleku od dobri se ali GD gomna da jadat
5.Nitu eden od dvata benda ne poseduva umesnost nitu pak umetnost.
6.Sum slusnalA se od dvete grupi samo razlikata e vo toa sto od LP gi imam site albumi od Hybrid Theori(nivnoto ime pred da izlezat u javnos) do Meteora so isklucok na najnovoto sranje od album,dodeka pak GD gi slusav na pozajmeni cd-inja od drugarki(mada ja koa slusav nemase izbor od kogo i so da se pozajmuva poso se zivo ja miluvase Britny,mozda i toa bese pricinata da rastam so ovie dve sranja) ,a nikogas ne kupiv nitu eden album zosto ednostavno mi go rasipuvaa setiloto za sluh.
5.Mozda tekstovite na LP se tralala,ama na GD ni toa ne se pobeter poraki(if there were any)so moze da se ispratat preku pesna zdravje!!
6.A koga se izjasni deka slipknot se sranje,ne znam so da ti kazam drugo osven deka bez razlika na godinite imas use mnogu furni leb da izedes(mn.grupi i albumi da isslusas)za da go dostignes BAREM moeto nivo

SORRY-TRUTH HURTS!!!
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
IGI напиша:
hahhahhahahahaaha lelee......neznam kogo prasa ali eve ja ke ti odgovoram. NE baram metal. A toa sto naogam e nu-metal i rapcore.
Ако не се лажам и њу металот некои луѓе во вбројуваат во метал. Јас сум скептична у тој поглед. Али... Јас тоа што го најдов тежи од срање. Не знам, можда се работи за вкусови али јас си стојам на своето - некои работи не ги оправдува ниеден вкус!

IGI напиша:
Sum slushnal nad 100 pesni, i nekoi od niv snimeni po klubovi dodeka ne bile popularni..
100 песни? Уау! Воодушевена сум. Очигледно тие 100 песни се целата музика која воопшто си ја слушнал некогаш:je:

IGI напиша:
Glasot na Chester mnogu mi se sviga. .
Да, да... И мене. Особено ако иде како саундтрак на некој цртан како Хипо и Чипо.

IGI напиша:
Tekstovite neznam kako zakluci deka se od tretoodelenec napisani. Poveketo od niv se psiholoski so skrieno znachenje koe retko koj moze da go razbere, a isto taka i ne e cudno sekoj na svoj nacin da go razbere. Dete bi go napisalo toa?? wtf?
In The End"

(It starts with)
One thing / I don’t know why
It doesn’t even matter how hard you try
Keep that in mind / I designed this rhyme
To explain in due time
All I know
time is a valuable thing
Watch it fly by as the pendulum swings
Watch it count down to the end of the day
The clock ticks life away
It’s so unreal
Didn’t look out below
Watch the time go right out the window
Trying to hold on / but didn’t even know
Wasted it all just to
Watch you go
I kept everything inside and even though I tried / it all fell apart
What it meant to me / will eventually / be a memory / of a time when I tried
so hard
And got so far
But in the end
It doesn't even matter
I had to fall
To lose it all
But in the end
It doesn't even matter
One thing / I don’t know why
It doesn’t even matter how hard you try
Keep that in mind / I designed this rhyme
To remind myself how
I tried so hard
In spite of the way you were mocking me
Acting like I was part of your property
Remembering all the times you fought with me
I’m surprised it got so (far)
Things aren’t the way they were before
You wouldn’t even recognize me anymore
Not that you knew me back then
But it all comes back to me
In the end
You kept everything inside and even though I tried / it all fell apart
What it meant to me / will eventually / be a memory / of a time when I
I tried so hard
And got so far
But in the end
It doesn’t even matter
I had to fall
To lose it all
But in the end
It doesn’t even matter
I've put my trust in you
Pushed as far as I can go
For all this
There’s only one thing you should know
I've put my trust in you
Pushed as far as I can go
For all this
There’s only one thing you should know
I tried so hard
And got so far
But in the end
It doesn’t even matter
I had to fall
To lose it all
But in the end
It doesn’t even matter


Уау, која длабочина. Која цврста симболика, воодушевена сум, просто сум оставена без зборови. Ова е толку силно што морам да размислам за суштината на своето постоење. Пленета сум. КОја поезија! НИ Бодлер не им е рамен! Психолошка песна со скриено значење како оваа досега не сум имала можност да слушнам. Благодарам што ми ги отвори портите на добрата музика и уште подобрите текстови. Ова нема да ти го заборавам никогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom