LCD телевизори

Член од
28 февруари 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
Vi preporacuvam LG 32LH3000/4000/5000 serii

Imaat USB port pozadi, i moze da se aktivira da gledate/slusate muzika, fotografii i HD movies. 1080p

jas imam lg32LH3000 i preeeeezadovolen sum, zemam film (.mkv) go stavam na USB (cita i eksterni HDD) i go gledam. Bez potreba od dodatna oprema.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Сакам да земам 32' телевизор до кај 23 000 денари. Ми се допаѓа LG 32lh2000 поради тоа што има USB. Дали сеуште овој модел е најдобар за тие пари или има некој друга препорака?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
За тие пари па и нема избор.
 
Член од
25 јануари 2006
Мислења
76
Поени од реакции
4
LG Ld 450 moze li da mi kazete nesto povekje za nego. Znam deka e nov model i me interesira so e podobro kaj nego od ovie drugite LH serija sto se
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Денес (веќе вчера :) ) го земав ова.

Прашање 1.
Дали е добра серија и колку е нова серијава.
Прашање 2.
Вика дека бравија енџин 2 (појма немам што е ова и каква е разликата со кецот ) си брка сам работа и си подесува автоматски (брајтнест, шарпнест, колор...) спрема условите (светлината) во собата. Дали е точно ова или треба и мануелно нешто да сетирам за подобра слика?
Прашање 3.
Кој формат на филм преку УСБ приклучокот можам да гледам? И дали има потреба од дополнителни сетирања?
Прашање 4.
Дигиталниот тјунер ги најде сите канали од БУМ ТВ ама се кодирани, дали националните ТВ станици во скоро време ќе ги пуштат фри ту аир? Колку што знам така нешто се договараа за да се сложат овие да ги реемитува БУМ ТВ.
Прашање 5.
Имам Макс Тв од т-хоум, и на стариот ТВ кога си гледаш телевизија (локални преку антена) и го вклучиш Х- боксот автоматски се префрлаше на AV, а сега морам да идам да бирам хдми - 1 за да гледам тв од Х - боксот.
Дали може да се сетира нешто за да кога го вклучам Х - боксот, автоматски се префрли на слика од хдми - 1 приклучокот.

Се надевам не се премногу глупи прашањава :kesa: и однапред благодарам на дадените одговори.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Денес (веќе вчера :) ) го земав ова.

Прашање 1.
Дали е добра серија и колку е нова серијава.
Прашање 2.
Вика дека бравија енџин 2 (појма немам што е ова и каква е разликата со кецот ) си брка сам работа и си подесува автоматски (брајтнест, шарпнест, колор...) спрема условите (светлината) во собата. Дали е точно ова или треба и мануелно нешто да сетирам за подобра слика?
Прашање 3.
Кој формат на филм преку УСБ приклучокот можам да гледам? И дали има потреба од дополнителни сетирања?
Прашање 4.
Дигиталниот тјунер ги најде сите канали од БУМ ТВ ама се кодирани, дали националните ТВ станици во скоро време ќе ги пуштат фри ту аир? Колку што знам така нешто се договараа за да се сложат овие да ги реемитува БУМ ТВ.
Прашање 5.
Имам Макс Тв од т-хоум, и на стариот ТВ кога си гледаш телевизија (локални преку антена) и го вклучиш Х- боксот автоматски се префрлаше на AV, а сега морам да идам да бирам хдми - 1 за да гледам тв од Х - боксот.
Дали може да се сетира нешто за да кога го вклучам Х - боксот, автоматски се префрли на слика од хдми - 1 приклучокот.

Се надевам не се премногу глупи прашањава :kesa: и однапред благодарам на дадените одговори.
Не можам сега на сите да одговарам, ама еве за последното.
Чудни се тие HDMi влезови кај Sony, компатабилни целосно само со други Sony уреди. Сигурен сум дека со PS3 ќе се пребацува, али со Xbox не. Мене исто ми се случува - DVD плеерот (Самсунг) ми ја пребацува сликата сам на AV 2, а A/V рисиверот (Sony) не...
Иако има едно копче на даљинското, Theatre, кое кога ќе го стиснеш ги синхронизира уредите и те пребацува веднаш на потребниот влез на слика, звук и слични тракатанци, дури и со појачало. :)


У кратко - не. :)
 
Член од
25 јануари 2006
Мислења
76
Поени од реакции
4
pod 55 000 den. nema da bide. Kje go ima nekade za 1 mesec.

--- надополнето ---

Televizorot ti e ok. Toa pod 2. ti e tocno, proveri navecer i denski kje vidis deka slikata sama se koregira(mislam deka taa opcija treba da a ja aktiviras vo menito). Pod default mislam deka mozis da gledas samo sliki i mp3 fajlovi. Makar sto mislam deka treba da ima nekoja opcija za da ho hakiras softverot i da ovozmozis gledanje i na hd fajlovi(na pr. kaj LG Lh serija) Inaku sakav da prasam nekoj ima li kupeno od LG LD serijata, najnovata sto e. me intresira dali vazi ona hakiranjeto na softverot za gledanje na video preku USB
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Планирам да земам Самсунг LE40C530 па ако може некој да ми каже нешто повеќе што се разбира. Дали е добар и дали ќе можам да глеам HD филмови преку усб и слично.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Да не знае некој дали Нептун или Техномаркет добија 3Д Телевизори?
 
Член од
25 јануари 2006
Мислења
76
Поени од реакции
4
ok, zemav LG LD 450 i gledam deka softverot mu e verzija 03.00.23. e sega me interesira dal ima opcija da se ukluce hd video opcijata za da mozam da gledam video preku USB. Inaku mi e cudno sto ja ima dodavkata "ZE" t.e. 32 lg ld 450 ze
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Да не знае некој дали Нептун или Техномаркет добија 3Д Телевизори?
Утре ќе добијат, еден од нив сигурно, незнам дали и двата ќе имаат. Самсунг ќе бидат.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Се јавив техномаркет, прво женската не знаеше шо е 3ДТВ, после ми рече не продаваме Самсунг телевизори (на насловна имаат Самсунг :tapp:) после ми вика ај почекај малце. Па откако три пати се потруди да ги тури сите апарати со нејзиното дерење : "ЈАНЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!!", Јане дојде.

Јане: Повелете.
Јас: Сакав да ве прашам дали добивте 3Д телевизори, имаше реклами на телевизија за Самснуг 3Д ТВа.
Јане: Продадовме една 37ица, 75 илјади денари.
Јас: Нови ќе добиете?
Јане: Наскоро
Јас: А наочари одат со ТВто или мора посебно да се купат?
Јане: Нема наочари, касно е тоа за нас (мислеше рано е).
Јас: Епа како ќе го видиме 3Д ефектот без наочари?
Јане: Епа нема сигнали сеуште.
Јас: Како нема? Има некој ДЕМО диск, некое демо видео. Playstation 3ката веќе има 3-4 бесплатни 3Д демо игри.
Јане: Не сум информиран.
Јас: Фала пријатно.

Абе зошто вакви луѓе работат таму? Го жалам чоекот што дал 75 илјадарки , мада и не сум сигурен дали е биден 3Д телевизор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom