LCD телевизори

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Немам појма немам барано......провери по местата каде што продаваат телевизори...АМЦ,Техно Маркет,Нептун и сл.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
планирам сега да земам некој ЛЦД телевизор најмногу ради светското, а и ради тоа што, тој шо го имам дома е за никаде, а и плус затоа што од кабловската пробуваат уште дигитална телевизија, па сите програми кои ги имаат сега за сега се без пари, ама не можам да ги гледам на сегашниот тв без ресивер, а би можел со нов ЛЦД. е сега, планирам да земам некој Самсунг од 32 или од 36 инчи, зависи до парите шо како ќе најдам...прашањето ми е, братучетка ми слушнала дека во нептун има плати 1 - земи 2, а затоа шо се неам завртено во Скопје доста време, ме интересира дали ова постои и дали уште трае, со оглед на тоа шо страната не им работи? ако не, дали знае некој некоја инсајдерска информација од продавнициве дали ќе имаат некои акции и намалувања пред светското првенство??? го прашувам ова со цел, да не се избрзам, да земам нешто денес, а утре за истите пари да има 4-5 инчи поголем :)
 
Член од
18 април 2007
Мислења
372
Поени од реакции
32
планирам да земам некој Самсунг од 32 или од 36 инчи
земи од 36!!!!! инчи
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе брат, тоа фала богу...пишав од 32 само ради тоа шо не знам колкави се разликите во цените меѓу тие два, иначе зашто би земал помал?? :)
него дај за другите прашања ако знае некој нешто да каже? :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Земи Панасоник, генерално се подобар избор од Самсунг без размислување.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
абе брат, тоа фала богу...пишав од 32 само ради тоа шо не знам колкави се разликите во цените меѓу тие два, иначе зашто би земал помал?? :)
него дај за другите прашања ако знае некој нешто да каже? :)
36 инчен ЛЦД телевизор нема баш, затоа Костак саркастично ти препорача да земеш таков. Земи си 37 инчен :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Зедовме LG LCD 42" таман за светсково од Нептун, громои е. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Samsung b550 моментално е најдобра опција за квалитет/слика/цена... го имам гледано во Техномаркет, ги натерав продавачите да пуштат иста слика на различните модели, Самсунгот има најдобра оштрина, агол на гледање, контраст бла бла бла...
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.271
Поени од реакции
974
Вака ми донесоа Sony BRAVIA BX300..на кабловска сликата е срање на усб то не ми пушта видео формати иако пишува дека пушта,е сега го приклучувам со сателитската што го имам ама со обичниот кабел како на претходниот обичен тв сликата подобра е ама некако не ме радува ни таа, ресиверот е ONYX на кутијата пишува дека е дигитален тој ресивер, е сега дали ке ми треба посебен кабел нешто помош ќе ве молам не се разбирам многу многу
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.714
Поени од реакции
12.134
Ме интересира дали телевизорот GRUNDIG "VISION 6 32 6801" (32 инчи) има можности да прикаже дигитален видео сигнал од кабелскиве? Сакам да земам дигитален пакет па да не давам пари џабе, да видам прво дали има такви можности

најдов некои линкови
http://www.kameleon.rs/tv-lcd-grundig-vision-6-32-6801-22834-c235-view.htm
http://betterlifeuae.com/product_info.php?cPath=81&products_id=259
на едната страница пишува дека нема дигитален тјунер, на другата дека има влезови за дигитален видео сигнал

не се разбирам :kesa: па не знам кај да барам таков податок у спецификациите
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
226
Поени од реакции
85
Ме интересира дали телевизорот GRUNDIG "VISION 6 32 6801" (32 инчи) има можности да прикаже дигитален видео сигнал од кабелскиве? Сакам да земам дигитален пакет па да не давам пари џабе, да видам прво дали има такви можности

најдов некои линкови
http://www.kameleon.rs/tv-lcd-grundig-vision-6-32-6801-22834-c235-view.htm
http://betterlifeuae.com/product_info.php?cPath=81&products_id=259
на едната страница пишува дека нема дигитален тјунер, на другата дека има влезови за дигитален видео сигнал

не се разбирам :kesa: па не знам кај да барам таков податок у спецификациите
не гледај по нет туку дирекно таму кај што си го гледал барај или на кутијата или во проспектот треба да има DVB-C ако сакаш да гледаш дигитална на кабелска,инаку поголем дел имаат дигитални ама тие се DVB-T а тоа ти е за обична антена а не за кабелска
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.714
Поени од реакции
12.134
Пишува дека има можност преку скарт излезот. На крај краева ќе пробам, ваљда ќе има некоја разлика. Ок, фала дац_куфер
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
226
Поени од реакции
85
Пишува дека има можност преку скарт излезот. На крај краева ќе пробам, ваљда ќе има некоја разлика. Ок, фала дац_куфер
абе дигитален може секој телевизор,ама финтата е да има вграден рисивер зошто треба да купиш рисивер кој кошта +2000-3000 ако е обичен,а ако сакаш HD што најверојатно сакаш за тој телевизор те кошта 7-8 илјади за тоа ти викам да си бараш со вграден DVB-C и не се замараш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom