LCD телевизори

Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Prijatele od izlog si go zemal toa e losoto bogznae sto e praveno so nego a najloso e ako edna slika e ukluceno celo vreme da stoi.so zdravje da si se sluzis od kaj i da si go zemal inace.
немој не го плаши и онака премногу пари бапнал веке
 

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
Prijatele od izlog si go zemal toa e losoto bogznae sto e praveno so nego a najloso e ako edna slika e ukluceno celo vreme da stoi.so zdravje da si se sluzis od kaj i da si go zemal inace.
pa site tie so stojat na izlog obicno na kraj site gi prodavaat nema da gi frlat,inace odese video nekoe ne bese slika,a posle pustivme i kablovska,samo so koristea drugo daljinsko,ne go koristea orginalot da ne go ostetat.i se nadevam ke me sluzi po dolgo vreme.i ja fativme taa garancija sto e so 5 godini.kupi si ti nekoj pa pofali se da vidime?:)):vozbud:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сетек и скап тв од излог... Како и дае може ќе се погоди.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Prijatele od izlog si go zemal toa e losoto bogznae sto e praveno so nego a najloso e ako edna slika e ukluceno celo vreme da stoi.so zdravje da si se sluzis od kaj i da si go zemal inace.
Еее чудо големо и јас си купив ТВто баш од излогот и тоа два пати и досега уште работи


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
само 1000ка попуст му дала за тоа што стоел на излог, мислам дека требало многу повеќе да му намалат
тој што стое на излог како користен треба да се продава, refurbished
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Najlosh! Odi na Hitachi poarno. Imam Hitachi 3 i pol godini i nema maka. Isto i drugar moj ima isti 4 god bez maka. A slika kvalitetna.
Hitachi-то има квалитетна слика затоа што користат IPS-панели кои се со дупло подобра слика од обичните TN-панели во скеој поглед...Моето 32 инчно Хитачи има супериорна слика во својата класа,дури и од далеку позвучни имиња во светот на телевизорите
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Hitachi-то има квалитетна слика затоа што користат IPS-панели кои се со дупло подобра слика од обичните TN-панели во скеој поглед...Моето 32 инчно Хитачи има супериорна слика во својата класа,дури и од далеку позвучни имиња во светот на телевизорите
Jas razmisluvam za 55 inchen 4K TV i sum iznenaden deka ima Hitachi za 27000 den.
Sho misles za ovaj model?
https://www.neptun.mk/categories/televizori/HITACHI-55-HK4-W64
I misles li deka ke ima osetna razlika od 60hz i 120 hz native ekran pri gledanje filmovi? Hitachi nema 120 hz,
ali kaj pojakite brendovi razlikata u cena e golemka
od 60 i 120 hz.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Jas razmisluvam za 55 inchen 4K TV i sum iznenaden deka ima Hitachi za 27000 den.
Sho misles za ovaj model?
https://www.neptun.mk/categories/televizori/HITACHI-55-HK4-W64
I misles li deka ke ima osetna razlika od 60hz i 120 hz native ekran pri gledanje filmovi? Hitachi nema 120 hz,
ali kaj pojakite brendovi razlikata u cena e golemka
od 60 i 120 hz.
Зависи за што ќе го користиш телевизорот,ако го користиш за играње модерни видео-игри тогаш е битна херцазажата,ама ако си обичен гледач тогаш оваа разлика нема и да ја приметиш,тогаш побитен е типот на панел-секогаш барај панелот да биде IPS а не TN
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Зависи за што ќе го користиш телевизорот,ако го користиш за играње модерни видео-игри тогаш е битна херцазажата,ама ако си обичен гледач тогаш оваа разлика нема и да ја приметиш,тогаш побитен е типот на панел-секогаш барај панелот да биде IPS а не TN
не знам дали сеуште се продаваат тв со тн панел. мислам кај телевизорите тоа веќе неколку години не се употребува.
а за 60 и 120 hz не вреди многу да се замараш, посебно што и голем дел од тие што пишуваат 120хз не се вистински 120хз
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Зависи за што ќе го користиш телевизорот,ако го користиш за играње модерни видео-игри тогаш е битна херцазажата,ама ако си обичен гледач тогаш оваа разлика нема и да ја приметиш,тогаш побитен е типот на панел-секогаш барај панелот да биде IPS а не TN
A so misles za goronavedenio Hitachi 55", zaso e touku eftin? Dali oti stoel na izlog podolgo vreme ili?
https://www.neptun.mk/categories/televizori/HITACHI-55-HK4-W64
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Ај некој да не имал ваков проблем
Мавнат гром во близина. телевизор земен и се уште под гаранција од Нептун
https://www.neptun.mk/categories/televizori/FUEGO-32-FG-3305
Снемало струја после громов ама кога дошла телевизоров цврц ни диши ни прета.

Па сега дали некој има искуство со тоа дали гаранцијата покрива поправки (ако воопшто се поправа) или замена. Денеска не работат за да се праша кај нив па до утре слушајно да не има некој преживеано исти маки. Фала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom