LCD телевизори

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
а овој NEO 50inc от Техномаркет што велиш за него,ме копка големината на екранот????
Батали НЕО братучед ми го купил и после 2 години по истекот на гаранција и се расипаа и не се поправи туку гледај подобрите


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
баталите тоа фуего, нео и остали глупости. хитачи се едни од поефтините, а се докажан бренд. не знам зошто да гледате други брендови кога барате поефтино.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Zaebi Neo. Em taj e Full HD t.e. 1920x1080 pixela ekran.
A 4K rezolucija e 3840x2160 pixela, t.e. 4 pati poveke pixeli na ekrano.
реално кој кабелски оператор кај нас дава 4К резолуција слика,НИКОЈ!!!!!![DOUBLEPOST=1529287062][/DOUBLEPOST]еден пријател кој има сервис за телевизори побарав совет от него,човекот има големо искуство со тевеата,ми рече само најскапите модели како SAMSUNG,SONI,PANASONIK се докажан квалитет другото се е исто само името различно,совет ако земаш ефтин телевизор земи некој кој има 5год гаранција барем ке ти го поправаме бесплатно, не верувам дека ме лаже но пустото тие телевизори се прескапи...
 
Последно уредено:

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
реално кој кабелски оператор кај нас дава 4К резолуција слика,НИКОЈ!!!!!!
Незнaм некoј дa купувa 4к телевизoр зa гледaње турски серии xD

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
реално кој кабелски оператор кај нас дава 4К резолуција слика,НИКОЈ!!!!!![DOUBLEPOST=1529287062][/DOUBLEPOST]еден пријател кој има сервис за телевизори побарав совет от него,човекот има големо искуство со тевеата,ми рече само најскапите модели како SAMSUNG,SONI,PANASONIK се докажан квалитет другото се е исто само името различно,совет ако земаш ефтин телевизор земи некој кој има 5год гаранција барем ке ти го поправаме бесплатно, не верувам дека ме лаже но пустото тие телевизори се прескапи...
Jas TV-to go kupiv za da gledam full hd materijali preku USB, a ne za da gi gledam turskite serii i vestite so gi davat na Sitel u HD. Plus i so HDMI kabel si go vrzuvam na kompjuter i gledam cak pat youtube i igram video igri.
E sega ako nesi uzivatel na kvalitetna slika togaj zemi si nekoj od sranjata poput Neo, Vivaks, Mimaks, ST i slicno.
A majstorite svesno treskaat gluposti ili verovatno ne ja gledaat dobro razlikata u delovite, posto poveketo se naviknati da popravaat od starite TVa. I aj da receme deka vnatre delovite se isti - Ekranite ne se isti, a Hitachi se ieftini televizori so kvalitetni ekrani. Toa e razlikata.
Inace Inace jas ored 4 godini koga birav megju Sony od 23000 den i Hitachi od 19000 den, taj model na Sony se pokaza so pomalce kvaliteten ekran.
Dakle razgledaj, pogledni i odberi od oko.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Незнaм некoј дa купувa 4к телевизoр зa гледaње турски серии xD
Ти дали си видел какви пички се турчинките во турските серии?
Имаш и милфови и девојки, 10/10.
Ја би земал.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
реално кој кабелски оператор кај нас дава 4К резолуција слика,НИКОЈ!!!!!![DOUBLEPOST=1529287062][/DOUBLEPOST]еден пријател кој има сервис за телевизори побарав совет от него,човекот има големо искуство со тевеата,ми рече само најскапите модели како SAMSUNG,SONI,PANASONIK се докажан квалитет другото се е исто само името различно,совет ако земаш ефтин телевизор земи некој кој има 5год гаранција барем ке ти го поправаме бесплатно, не верувам дека ме лаже но пустото тие телевизори се прескапи...
Бате нашите кабелски оператори не даваат Full HD резолуција, за 4к нема ни дискусија.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Бате нашите кабелски оператори не даваат Full HD резолуција, за 4к нема ни дискусија.
има по некој канал во 1080i не е дека нема, плус и наши канали има во 1080i, се на се 10 канали, другото се е 720x576
ќе помине доста време додека сите канали бидат фулл хд кај нас, а 4к е научна фантастика
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Jas TV-to go kupiv za da gledam full hd materijali preku USB, a ne za da gi gledam turskite serii i vestite so gi davat na Sitel u HD. Plus i so HDMI kabel si go vrzuvam na kompjuter i gledam cak pat youtube i igram video igri.
E sega ako nesi uzivatel na kvalitetna slika togaj zemi si nekoj od sranjata poput Neo, Vivaks, Mimaks, ST i slicno.
A majstorite svesno treskaat gluposti ili verovatno ne ja gledaat dobro razlikata u delovite, posto poveketo se naviknati da popravaat od starite TVa. I aj da receme deka vnatre delovite se isti - Ekranite ne se isti, a Hitachi se ieftini televizori so kvalitetni ekrani. Toa e razlikata.
Inace Inace jas ored 4 godini koga birav megju Sony od 23000 den i Hitachi od 19000 den, taj model na Sony se pokaza so pomalce kvaliteten ekran.
Dakle razgledaj, pogledni i odberi od oko.
како фолтсфаген пасат и ауди с5 ИСТИ перформанси и сличен изглед но РАЗЛИЧНА цена,барем така ги разбирам тевеата
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
како фолтсфаген пасат и ауди с5 ИСТИ перформанси и сличен изглед но РАЗЛИЧНА цена,барем така ги разбирам тевеата
Bate be i jakite brendovi kako Sony znaat da izvadat utka serija na odreden model i zatoa ima eden model od 55 incha 60000 , a drug model od isto 55 incha 40000 den.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
може подетално објаснување ако не ти е фрка
па одговор за се е самсунг. кој телефон - самсунг, кој телевизор - самсунг, кој таблет - самсунг, кој булдожер - самсунг ...
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Samsung 50MU6172 или Sony 49XE7005 ?
Samsung-от има VA или PLS панел. Сонито има IPS панел додека 55 инчниот Сони има VA панел. Ако е Самсунгот со VA можно е да е добра опција (иако во дуќан на споредба не ме воодушеви ни со слика ни со контраст). 55XE7005 е подобра опција и од двата. Самсунгот има подобри смарт опции од 7005.

Да кажеше за што и во какви услови ќе го користиш повеќе ќе можеше да ти се помогне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom