LCD телевизори

Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
сега гледам и некои други NEO мислење,ми делуваат како ДОБРИ......
 

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
Како се телевизерџиите денеска?:)сакам да прашам за помош.сакам да купам на рати тв 4 к 55 инца.па дајте некој предлог за цена околу 1000 евра.дали да е андроид сони или пак самсунг или лг.ама па за некое време ке снема јутубе па ке треба да се купува апаратче додатно.иначе имам лг стар може 8 год фулл хд на времето земен за 500 е.ама некој мал број од дигиталните канали не ми ги отвара.па мојте ми даваат 200 е да им го дадам а ја да си земам нов.а пошто сум по новите технологии нека има ако не хдр и блутут ако може да си поврзам голем блутут звучник имам сону купено.ако може некој совет?:angel::icon_lol:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.513
Поени од реакции
11.582
сега гледам и некои други NEO мислење,ми делуваат како ДОБРИ......
Погрешно ти делуваат, бидејќи не чинат, исто како и сите останати фалсификат брендови.

Ако сакаш евтино, ќе земеш или Филипс или Панасоник.

Ако парите не ти претставуваат проблем, ќе земеш ЕлЏи, Самсунг или Сони.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
1.376
Neo je ok, imam CRT TV NEO 15 godini uste raboti, preporaka :roker:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
1.376
Како се телевизерџиите денеска?:)сакам да прашам за помош.сакам да купам на рати тв 4 к 55 инца.па дајте некој предлог за цена околу 1000 евра.дали да е андроид сони или пак самсунг или лг.ама па за некое време ке снема јутубе па ке треба да се купува апаратче додатно.иначе имам лг стар може 8 год фулл хд на времето земен за 500 е.ама некој мал број од дигиталните канали не ми ги отвара.па мојте ми даваат 200 е да им го дадам а ја да си земам нов.а пошто сум по новите технологии нека има ако не хдр и блутут ако може да си поврзам голем блутут звучник имам сону купено.ако може некој совет?:angel::icon_lol:
Овај е страва ТВ
https://www.amc.com.mk/LED-SONY-KD55XE8096BAEP

а ако сакаш да има и 3Д овај
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10054_10055_10056&product_id=68437
ама овај ти е нешто над буџетот..
 

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
Овај е страва ТВ
https://www.amc.com.mk/LED-SONY-KD55XE8096BAEP

а ако сакаш да има и 3Д овај
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10054_10055_10056&product_id=68437
ама овај ти е нешто над буџетот..
Kaj bas najde od AMC?:vozbud:neli site vikame da go izbegavame.hah.toj drugiot e po skap troa.a bas na toj citam DLNA.a na tie okolu 1000 e nemam procitano.dali nemaat ili ne pise.posto na net imam citano site sony tv nemaat DLNA.[DOUBLEPOST=1525672661][/DOUBLEPOST]
Kaj bas najde od AMC?:vozbud:neli site vikame da go izbegavame.hah.toj drugiot e po skap troa.a bas na toj citam DLNA.a na tie okolu 1000 e nemam procitano.dali nemaat ili ne pise.posto na net imam citano site sony tv nemaat DLNA.
A za 3D ne me interesira.toa da nosam naocari dodeka gledam ne me interesira bas.tuku blutut hdr dlna.toa se od vazni opcii i da si gledas you tube da ne trcam od lap topot preku hdmi da go pustam sekoe video.a sea ima mnogu videa na you tube i prezentacii vo 4 k.imam opticki net od telekabel so gejmerski lap top brzina na net 40 40 i si voze 4 k
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
1.376
Мислам дека и не ти е неопходен ДЛНА пошто е Андроид и имаш еден куп бесплатни програми на плејстор за поврзување со секој уред ;)
 

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
Мислам дека и не ти е неопходен ДЛНА пошто е Андроид и имаш еден куп бесплатни програми на плејстор за поврзување со секој уред ;)
Ke proverime so mi faka oko hh.a da ne znaes zs mojot star lg full hd 32 inca tv ne mi gi otvara nekoi digitalni kanali?nemam alfa nemam balkanika i nekoi drugi?porano ja nemav i snn ama ja premestija na drug kanal i sea se faka.dali nesto e tjunerot zaeban ili oti postar pa ne gi faka nekoi frekfencii?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
1.376
Можно е да е расипан нешто а не вервам дека постар да не може да ги фати тие фреквенции, фул ХД и не може да е многу стар спомна дека си на ТелеКабел и јас сум на ТК и без проблем ги фаќа дигитални и алфа и балканика како и сите други. И ЛГ може да се расипи не е то резервирано само за Нео СТ и слични..
 

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
Можно е да е расипан нешто а не вервам дека постар да не може да ги фати тие фреквенции, фул ХД и не може да е многу стар спомна дека си на ТелеКабел и јас сум на ТК и без проблем ги фаќа дигитални и алфа и балканика како и сите други. И ЛГ може да се расипи не е то резервирано само за Нео СТ и слични..
Emi togas samo so izlegoa od prilika full hd.si go zemav od negotino.a inace sea izbor za pojaki modeli ima u sk.kaj nas i vo neptun i setek u kavadarci ima samo po nekoj tv i toa od poslabite modeli.a taa opravka na tjunerot kosta mnogu ili?:)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
1.376
Ех, појма немам, тоа да прашаш на некои постручни форуми, ИТ.мк на пример :D
 

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
Ех, појма немам, тоа да прашаш на некои постручни форуми, ИТ.мк на пример :D
Haha.tie postrucni li se od kajgandziite:vozbud:moze i od istite so se tamu moze gi ima i tuka:P[DOUBLEPOST=1525702884][/DOUBLEPOST]
Emi togas samo so izlegoa od prilika full hd.si go zemav od negotino.a inace sea izbor za pojaki modeli ima u sk.kaj nas i vo neptun i setek u kavadarci ima samo po nekoj tv i toa od poslabite modeli.a taa opravka na tjunerot kosta mnogu ili?:)
A i da kazam na stariot tv toa usb to e zakluceno.imam citano nesto na lg 32 inca da ne bile zakluceni samo se otklucuvale so menjanje softver ama rizik jak mila dusa....i kaj ae drugite clenovi da kazat po nesto?sitee spijat a nieee sme samii..:jeeee:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom