LCD телевизори

Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Zaso vaka moram . Imam philips 32 inchen . E sega povrzan mi e so hdmi resiver cloudibox2+ . Moram prvo da go pustam tv pa da go restartiram resiverot za da imam signal . Inace pisuva no signal . pomos koj se sretnal so vakov problem do sega
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Филипсите имаат некои заебанции. Јас со еден пријател зедовме заедно во исто време. Јас еден он два зеде. Двата негови се “расипаа“ пред да истече гаранцијата поточно имаше проблеми со палењето и гаснењето. Не сум сигурен како беше но ако го изгаснеше со далинско мораше прво да го ислучи од штекер па за да го уклучи. Кај мене еве веќе 4-5 години нема проблем. Само да напоменам двата кај него се деси истото. Едниот скоро и да не го користеше во дуќан му седеше као за да врти реклама ама многу ретко го пушташе. Е сега јас еднаш му правев апдејт на софтверот преку USB и мислам дека поради тоа кај мене не се јави тој софтверски проблем. Надградувањето мислам дека имаше во опциите во менито така што ставаш USB каде откако ќе одбереш апдејт на стикот се снима линк за да се спушти надградувањето. Со USB то на компјутер си го спуштив фајлот и после пак во телевизорот си одбрав за надоградба и се апдејтира. Моја претпоставка е дека затоа кај мене не се појави проблем.

Инаку да напоменам ги носеше двата на сервис дека му беа под гаранција но не можеа да го средат. Требаше да пробаме и кај него за надоградба ама денес утре и на крај си купи нов :D. Затоа од тогаш филипсот не го сакам многу и некако понажута слика ми дава. Јас сакам поладни бои.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
918
Поени од реакции
597
Филипсите имаат некои заебанции. Јас со еден пријател зедовме заедно во исто време. Јас еден он два зеде. Двата негови се “расипаа“ пред да истече гаранцијата поточно имаше проблеми со палењето и гаснењето. Не сум сигурен како беше но ако го изгаснеше со далинско мораше прво да го ислучи од штекер па за да го уклучи. Кај мене еве веќе 4-5 години нема проблем. Само да напоменам двата кај него се деси истото. Едниот скоро и да не го користеше во дуќан му седеше као за да врти реклама ама многу ретко го пушташе. Е сега јас еднаш му правев апдејт на софтверот преку USB и мислам дека поради тоа кај мене не се јави тој софтверски проблем. Надградувањето мислам дека имаше во опциите во менито така што ставаш USB каде откако ќе одбереш апдејт на стикот се снима линк за да се спушти надградувањето. Со USB то на компјутер си го спуштив фајлот и после пак во телевизорот си одбрав за надоградба и се апдејтира. Моја претпоставка е дека затоа кај мене не се појави проблем.

Инаку да напоменам ги носеше двата на сервис дека му беа под гаранција но не можеа да го средат. Требаше да пробаме и кај него за надоградба ама денес утре и на крај си купи нов :D. Затоа од тогаш филипсот не го сакам многу и некако понажута слика ми дава. Јас сакам поладни бои.
apdejtite go resija ovoj problem na filips. sega nema problem
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
на мојот модел ј5200 нема audio outputs ни RCA ни headphones jack, има само digital audio out optical.
Најверојатно е блу реј или домашно кино сараунд.
Јас сакав да поврзам музички ситем со RCA. Дали има некој разделник конектор или некоја друга опција да применам.
Друже нарачај си вакво од али, мене ми стигна експресно брзо за 10-ина дена:
https://www.aliexpress.com/item/D2A-Mini-Digital-Optical-Coax-Coaxial-Toslink-to-Analog-RCA-L-R-Audio-Converter-Adapter-With/32288326556.html?spm=2114.13010608.0.0.oKiwQu

Одлично си работи, звукот си е на високо ниво без шуштења и слично.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
11
Дечки иам проблем со превод на TCL F55S5906, односно симболите како " и ' ми ги дава како &quote; и '. На телевизорот нема никакви опции да се менуваат за преводот, дали да биде кирилица или латиница или слично.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Za tie pari nema dobar TV, ima samo dobar Shkart zvani Quart ;)[DOUBLEPOST=1464915791][/DOUBLEPOST]
Za tie pari nema dobar TV, ima samo dobar Shkart zvani Quart ;)
Немој да кењаш без врска,Quart е low-budget бренд на нашиов македонски АМЦ кој се склопува во Кина,можеш и ти да си порачаш телевизори со твоето име ако имаш пари да порачаш 1000 комада на пр.одеднаш...Второ,панелите се од познат бренд,обично лански модел или пониска класа што не значи дека тоа е лошо,па за 200 евра што сакаш? Најнов IPS-панел? За парите овој бренд нуди одличен сооднос вложено-добиено,ако ти се погоди(впрочем како и се во животот) ќе си го користиш долго време без никакви проблеми,а и кој друг нуди 5-годишна гаранција за телевизори на македонскиот пазар? Така да немој да тролираш тука туку ако имаш искуство со овој бренд подобро напиши рецензија(позитивни-негативни работи)
 
Член од
3 март 2010
Мислења
642
Поени од реакции
377
Друже нарачај си вакво од али, мене ми стигна експресно брзо за 10-ина дена:
https://www.aliexpress.com/item/D2A-Mini-Digital-Optical-Coax-Coaxial-Toslink-to-Analog-RCA-L-R-Audio-Converter-Adapter-With/32288326556.html?spm=2114.13010608.0.0.oKiwQu

Одлично си работи, звукот си е на високо ниво без шуштења и слично.
дали и ова добро оти гледам поефтино е, или тоа твоето е со поквалитетен звук
што велиш кое да го земам
http://www.ebay.com/itm/Digital-Optical-Toslink-or-SPDIF-Coax-to-Analog-L-R-RCA-Audio-Converter-Adapter-/262774320524?hash=item3d2e91ed8c:g:T-4AAOSw14xWHA9F
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
A istiot model go ima za po 700-800 $.
Kako i da e sumnjivo e. Do pred 5 min pisese 192 sold.
Sega samo 90 sold.[DOUBLEPOST=1483232424][/DOUBLEPOST]Haha nema go veke oglaso. Prevarant e bil nekoj. Odral 90 dusi po 200 evra :aplauz:
 
Последно уредено:

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Што марка е ова Манта? Вредат ли за тие пари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom