LCD телевизори

Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.730
земав 32 инчи Хуиндаи смарт, последниот, од друго место.. на упатството пишува увозник Технометал ???.
Вчера го однесовме стариот Панасоник од 2004, 45кг тежок ама добар, само што 110вата е па грее и збира прашина и не може да го мрднеш..
Хуиндаите веднаш испаднаа некој мани, се јавив прееска у дуќанот, ми велат кај нив некој ден да дојдам да видат и евентуално да се замени за друг тип.. Имено многу тешко со интернетот со далечинското, ете инсталиравме ЈуТјуб апликација ама не може да се пушти... мора да понудат некоја тастатура или слично... ако ставиш СКАРТ се бришат програмите, а и приметив уште вчера кога не ни беше поврзан со кабловска, поврзан со ТВ бох кога преку далечинското од ТВ наголемуваш звук ОК, ама ако намалуваш звук менува канали... добро тоа не е толку страчно ама бришењето на програмите и мепрактичниот смартфон е незгодно, практично бадиала Андроид технологија... ќе одам да видат што може да се среди, ако не ќе барам да го сменам за обичен без смарт технологија...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.730
Ајде и за овој да чујам мислење http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10054_10055_10056&product_id=44079 ми требаат три, за Хјундаито погоре чув мислење, па овој ми останува како последна опција за купување.
види, не земај здраво за готово... тие ТВ андроид се нова работа, еве Хуиндаито јас последното го земав а не значи дека сите што купили ги пробаале сите работи, може само ТВ гледаат.. јас мислам дека може да имаат проблем и што им е мала меморијата, па и УСБ стик ако стааиш голем , од неколку ГБ ,може да праи бељи..
По мене барај Рецензии на Интернет, луѓето таму поодамно користеле такви ТВ...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.730
види, не земај здраво за готово... тие ТВ андроид се нова работа, еве Хуиндаито јас последното го земав а не значи дека сите што купили ги пробаале сите работи, може само ТВ гледаат.. јас мислам дека може да имаат проблем и што им е мала меморијата, па и УСБ стик ако стааиш голем , од неколку ГБ ,може да праи бељи..
По мене барај Рецензии на Интернет, луѓето таму поодамно користеле такви ТВ...
денес контактирав Технометал, имале мкд напатствие... открив некој работи што праеја проблеми, не е толку страшно, останува да ја провериме ефикасноста на интернетот...
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Знае некој како да се тргни тоа горното slideshow - dvd3 mp3 mpeg4 top uptv 100hz на fuego телевизори? Барав низ менито не најдов ништо...
 
Член од
3 март 2010
Мислења
634
Поени од реакции
364
imas na aliexpress. pobaraj kako "spdif rca adapter". imas i u loging samo se skapi. zemi malce poskap so napojuvanje i kabelce-dzekce

kako ova na primer:
EDD Digital Optical Toslink SPDIF Coax to Analog L/R RCA Audio Converter Adapter

http://www.aliexpress.com/item/32688867276/32688867276.html
(from AliExpress Android)
go testirav toa audio konvertorot ama mnogu tivok glas vadi, probav i so saraund i so slusalki, mnogu tivko kako dusa da nema
Iscepkav ubo se e podeseno
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
go testirav toa audio konvertorot ama mnogu tivok glas vadi, probav i so saraund i so slusalki, mnogu tivko kako dusa da nema
Iscepkav ubo se e podeseno
ako si na telekom risiverot pusti go do kraj zvukot. taka ce go dobies maksimumot. pred nekoj den mi stigna mene od aliexpress i e ok.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Ајде и за овој да чујам мислење http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10054_10055_10056&product_id=44079 ми требаат три, за Хјундаито погоре чув мислење, па овој ми останува како последна опција за купување.

Го имам неколку месеци земен на акција,до сега функционира добро.Најчесто се гледат филмови на него преку интернет,по досаден дел е типкањето со даљинско(како тестатура).Звукот некако не праи ќеф,останато со дигитални аналогни програми е ок.
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48
Сакав да снимам програма, стаив усб од 16гб меѓутоа се појави порака у стил unavailable USB..., истото го пробав со неколку усб-иња. Дали е проблем премалата меморија или? Имам LG smart tv.
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
95
Сакав да снимам програма, стаив усб од 16гб меѓутоа се појави порака у стил unavailable USB..., истото го пробав со неколку усб-иња. Дали е проблем премалата меморија или? Имам LG smart tv.
treba najmalku 32gb usb memorija.
najdobro so nadvoresen hard disk probaj.
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48
А има нешто опција да се поврзе лаптоп со тв и таму да се снимаат програмите?:)
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
После 1 година од користење на Сони Андроид ТВ, се појави "burn-in" на екранот. Која може да биде причината за ова бидејќи воопшто го немам оставено на статичка слика да емитува (а ова е и главна причина за "burn-in")?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Kupiv televizor od neptun:
http://www.neptun.mk/mobile/index.php?route=product/product&path=1_174_173&product_id=220903

Mojot televizor e 43-ka i e top samo bi sakal da prasuvam ako ima nekoj ili ako znae da mi objasnuva vo vrska so ssiptv aplikacijata kako i sa smart iptv, koga pustam link, dolgo vreme ima "buffer". Ss-iptv nekoi listi odma gi pusta dodeka poveketo samo slika i freeze. Smart iptv pusta ama buffer predolgo.
da napomenuvam deka you tube raboti bezprekorno i toa vo HD. Konekcijata e wireless, i ruterot e na sprat!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom