LCD телевизори

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Оти бе вака,неможам да го поврзам телефонот со телевизорот преку тоа LG TV Plus? На мобилниот не ми излегува телевизорот?
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Оти бе вака,неможам да го поврзам телефонот со телевизорот преку тоа LG TV Plus? На мобилниот не ми излегува телевизорот?
Кој WebOS ти е? само на 2.0 и 3.0 мислам дека работи. На тие две проверено е функционира. На мојот со 3,0 сега фактички мобилниот ми е android box
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Кој WebOS ти е? само на 2.0 и 3.0 мислам дека работи. На тие две проверено е функционира. На мојот со 3,0 сега фактички мобилниот ми е android box
3.0 е LG UH6207.Ја симнав апликацијата што е lg tv plus не го покажува телевизорот.?
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
3.0 е LG UH6207.Ја симнав апликацијата што е lg tv plus не го покажува телевизорот.?
Мојот е UH603V инаку ова е апликацијата https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.app1

Кај мене прво ми бара pair да му направам и на телевизорот излага 3цифрен пин кој треба да го внесам во мобилниот. После тоа си тера. Пробај на друг мобилен со андроид. Да не е проблем до верзијата од андроидот.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Мојот е UH603V инаку ова е апликацијата https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.app1

Кај мене прво ми бара pair да му направам и на телевизорот излага 3цифрен пин кој треба да го внесам во мобилниот. После тоа си тера. Пробај на друг мобилен со андроид. Да не е проблем до верзијата од андроидот.
Истата апликација ја симнав.
Screenshot_2016-12-25-00-27-02.png
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Незнам тогаш што е проблемот. На Wi-Fi сигурно ти се поврзани на ист рутер. Ако не види друг мобилен со друг андроид пробај
Побав и на братми со неговиот телефон,неговиот е Сони мојот Самсунг и пак несака.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Побав и на братми со неговиот телефон,неговиот е Сони мојот Самсунг и пак несака.
Најпрво треба во менито на тв да ја активраш опцијата да овозможиш поврзување со други уреди,и потоа ќе можеш.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Мојот е UH603V инаку ова е апликацијата https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.app1

Кај мене прво ми бара pair да му направам и на телевизорот излага 3цифрен пин кој треба да го внесам во мобилниот. После тоа си тера. Пробај на друг мобилен со андроид. Да не е проблем до верзијата од андроидот.
Чекај малку , батали тоа апликација туку во самиот андроид си има во него од Lolipop па нагоре е сега во ТВ-то си има ВеБ ОС и најди таму media share или smart share така беше го има две апликации и преку него спарувај мора да ви работи и не може да нема или на смартфон селектирај media output со вклучен Фај-Вај се разбира. Еве на брат ми го има ТВ -то LG кое е пониска класа од твојот и си работи без проблем само го нема опција WiDi ,а твојот го има што значи спаруваш и со лаптоп


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
care za samsung ue 6202 tv nemozam da go povrzam telefonot so tv inace telefonot e samsun j5 na tv ima opcija screen miroring ama na telefonov nema nisto.....care i pomos?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Член од
3 март 2010
Мислења
634
Поени од реакции
364
на мојот модел ј5200 нема audio outputs ни RCA ни headphones jack, има само digital audio out optical.
Најверојатно е блу реј или домашно кино сараунд.
Јас сакав да поврзам музички ситем со RCA. Дали има некој разделник конектор или некоја друга опција да применам.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
на мојот модел ј5200 нема audio outputs ни RCA ни headphones jack, има само digital audio out optical.
Најверојатно е блу реј или домашно кино сараунд.
Јас сакав да поврзам музички ситем со RCA. Дали има некој разделник конектор или некоја друга опција да применам.
imas na aliexpress. pobaraj kako "spdif rca adapter". imas i u loging samo se skapi. zemi malce poskap so napojuvanje i kabelce-dzekce

kako ova na primer:
EDD Digital Optical Toslink SPDIF Coax to Analog L/R RCA Audio Converter Adapter

http://www.aliexpress.com/item/32688867276/32688867276.html
(from AliExpress Android)
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2010
Мислења
634
Поени од реакции
364
а нешто нема да има загуба на квалитет, и дали можи на друг начин да се поврзи е да речиме овие новите системи имаат TV SoundConnect опција
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom