LCD телевизори

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Кое LG оти има разни модели.
Модел 43" LF632V имаше на промоција и си купи за 25000 и сега околу 32000 инаку фул ХД со Веб О.С и не е 4К и задоволен и башка можеш со телефон безжичен да се поврзувш со ТВ-то мултимедијални содржини . Оди во Сити Мол дур не се потроши ,залихи'


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
дечки ајде една помош и за мене ако не ви е проблем. сакам да земам телевизор за во дневна и да е над 40 инча... значи 40 42 48 ... е сега малку сум ограничен со пари и максимална сума што можам да си дозволам е нешто под 400 еу или 22/23к

гледав низ маркетиве како се движат цените од прилика мислам дека можам да земам нешто солидно само некако ми матат памет некои си марки што искрено ми се сумливи ко на пример....

фуего
телефункен

или некои слични брендови ко овие... чудно ми е што фуего на пример знам дека порано имаше тостери и пегли а од кога почнаа и со телевизори незнам.... или па телефункенов ме чуди што порано било стварно добра и јака фирма германска а сега ништо чудно да е некоја си турска или кинеска што дава производ што трае 3 дена по истек на гаранцијата....
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
дечки ајде една помош и за мене ако не ви е проблем. сакам да земам телевизор за во дневна и да е над 40 инча... значи 40 42 48 ... е сега малку сум ограничен со пари и максимална сума што можам да си дозволам е нешто под 400 еу или 22/23к

гледав низ маркетиве како се движат цените од прилика мислам дека можам да земам нешто солидно само некако ми матат памет некои си марки што искрено ми се сумливи ко на пример....

фуего
телефункен

или некои слични брендови ко овие... чудно ми е што фуего на пример знам дека порано имаше тостери и пегли а од кога почнаа и со телевизори незнам.... или па телефункенов ме чуди што порано било стварно добра и јака фирма германска а сега ништо чудно да е некоја си турска или кинеска што дава производ што трае 3 дена по истек на гаранцијата....
Od tie Fuego, Vivaks, Neo, Quart, Mart begaj podaleko. Telefunken, Hitachi, Grunding se otkupeni od Vestel, ali kvalitetni ekrani imaat, kvalitetna slika davaat.
Jas licno imam Hitachi 2 god i 2-3 meseca. Slika dava kako LG. Ragledaj i koj ti odbere oko taj zimaj. Gledaj da e bez smart ali malce pogolem, oti smarto e bez veza.
So HDMI kabel na PC ili Laptop i ke bide supersmart.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Od tie Fuego, Vivaks, Neo, Quart, Mart begaj podaleko. Telefunken, Hitachi, Grunding se otkupeni od Vestel, ali kvalitetni ekrani imaat, kvalitetna slika davaat.
Jas licno imam Hitachi 2 god i 2-3 meseca. Slika dava kako LG. Ragledaj i koj ti odbere oko taj zimaj. Gledaj da e bez smart ali malce pogolem, oti smarto e bez veza.
So HDMI kabel na PC ili Laptop i ke bide supersmart.
Epa sega vikas begaj od niv a posle vikas vikas dobri ekrani imaar zimaj i begaj... Daj preporacaj nesto konkretno :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Epa sega vikas begaj od niv a posle vikas vikas dobri ekrani imaar zimaj i begaj... Daj preporacaj nesto konkretno :)
Drugarce ja pisha ubavo i jasno od koi da begas. A turskite se dobri. Mozes slobodno da odes na Hitachi posto licno go imam. Grundingo e isto dobar. Ali ako ima LG za taa cena 40 Incha togaj zemi si go. Inace generalno kazano bez razlika na markata kolku ke trae eden TV toa ne se znae, zavisi kako ke se pogode. Ne brzaj , razgledaj prvo sho se nude, stavi si na USB nekoe full HD video izprobaj slika, menito kakvo e i poleka odberi si. (y)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
дечки ајде една помош и за мене ако не ви е проблем. сакам да земам телевизор за во дневна и да е над 40 инча... значи 40 42 48 ... е сега малку сум ограничен со пари и максимална сума што можам да си дозволам е нешто под 400 еу или 22/23к

гледав низ маркетиве како се движат цените од прилика мислам дека можам да земам нешто солидно само некако ми матат памет некои си марки што искрено ми се сумливи ко на пример....

фуего
телефункен

или некои слични брендови ко овие... чудно ми е што фуего на пример знам дека порано имаше тостери и пегли а од кога почнаа и со телевизори незнам.... или па телефункенов ме чуди што порано било стварно добра и јака фирма германска а сега ништо чудно да е некоја си турска или кинеска што дава производ што трае 3 дена по истек на гаранцијата....
zemi si go ovoj 49/ka i 600 hz, go vidov kaj prijatel top e
 

Attachments

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Некој да каже искуство со телевизоров? Ептен добра цена ми се виде за 40 инчи и вакви перформанси, па ако има некој да сподели искуство дали квалитетен дали вреди и такви работи бујрум

 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Некој да каже искуство со телевизоров? Ептен добра цена ми се виде за 40 инчи и вакви перформанси, па ако има некој да сподели искуство дали квалитетен дали вреди и такви работи бујрум

мислам дека СТ и АРИЕЛИ се директно мејд ин чајна. за цената добиваш и повеќе од тоа што треба. и ја мака мачам со телевизор недела дена веќе и неможам да се одлучам па затоа ке барам пак совет од темава....


прво.. слушнав нептун ке отварале нов салон у чаир а ко шо знам на секое нивно оварање на нов салон сите производи им се со попус по 10 20 посто на истиот ден кога го отвараат салонот.... некој нека потврди само дали е така ве молам. а ако не е вака идеме на следнава вартијанта.


одбрав неколку модели а вие кажувајте кој да одам да си ги земам и да не му ја мислам веќе.

 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
мислам дека СТ и АРИЕЛИ се директно мејд ин чајна. за цената добиваш и повеќе од тоа што треба. и ја мака мачам со телевизор недела дена веќе и неможам да се одлучам па затоа ке барам пак совет од темава....


прво.. слушнав нептун ке отварале нов салон у чаир а ко шо знам на секое нивно оварање на нов салон сите производи им се со попус по 10 20 посто на истиот ден кога го отвараат салонот.... некој нека потврди само дали е така ве молам. а ако не е вака идеме на следнава вартијанта.


одбрав неколку модели а вие кажувајте кој да одам да си ги земам и да не му ја мислам веќе.

сите што ги наброја се мејд ин турција.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
сите што ги наброја се мејд ин турција.
не викам не знам дека не си у класа на самсунг лг панасоник или слично али за парите тоа е тоа... да имав повеќе да одвојам за тв е друг муабет :) ме интересираат искуства со некои од овие брендови. еве на пример сестра ми и зет ми имаат грундинг и задоволни се до сега а го користат година дена со тоа што кога ке пуштат појако глас звучките почнуваат да прдат.... другарче има дома 2 комада грундинг повеќе од 3 години задоволен е... погоре некој пиша за грундингот дека го видел и дека е ок.. мене искрено највеќе ми прави мерак хитачито....
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Дечки од многу гледање боли глава.....

ја решив утре одам у нептун и го купувам ОВА - за цената и за перформансите мислам дека е ОК па што биде нека биде.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Дечки од многу гледање боли глава.....

ја решив утре одам у нептун и го купувам ОВА - за цената и за перформансите мислам дека е ОК па што биде нека биде.
Ти ќе го купиш тој, а јас се мислам за овој https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=1_174_173&product_id=220005, разликата е само во големината на екранот. Ако го купуваш денеска очекувам мислење да споделиш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom