K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Знаев дека Стипе нема да издржи вакви удари :(
Всушност наседна на претпоставка дека Франсис е башнат, сакаше да докажи нешто и се остави себеси отворен.
После нокдаунот ваљда требаше ол-ин да влези со борење, али јбг сеа ќе си тргаме хипотези до утре...

Вудли... и тој е мртов.
Очигледно дека планот му беше агресија, како стариот Вудли, ама вилицата не крепи веќе.

Омали кој идиот, вок-аут нокаут сакаше да одглуми па си лапна уште 2 рунди плус. Ама дечкото е класа во секој случај. Брз, прецизен, опасен стил...
Слаба точка му се нозе и тоа е евидентно. Претпоставувам борење и партер исто така.
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Баш ми е криво за Стипе. Навивав за него и против Кормиер, и против горилава ама ете, толку било. Можда и можеше да се спаси од нокаут ако после првата контра која ја зададе покуша да искулира малце или да покуша да го сруши, ама лесно е сеа после се да се коментира. Беше и доста раздрман така да, нема што да се замери. Френсис заслужено е шампион. Го поштуем Стипе бидејќи не се повлече кога беше на врвот туку ја прифати и оваа борба. Да видиме сеа што ќе се случува со Алекс, глеам закрепнува полека, треба да се врати сеа во Австралија па коа ќе биде се ок ќе се врати на тренинзи. Да видиме кога УФЦ ќе го закаже новиот датум на таа борба.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Френсис заслужено е шампион.
Стипе го здрма Франсис пред нокаутот, се виде. Во интерјвуто Франсис изјави демек не бил повреден туку само се повлекол назад, не секал rush да прави :LOL: И во слоу-моушнот се примети дека му се затресија нозете. Стипе го башна неколкупати и во првата борба, ама не успеа да ја заврши борбата на таков начин.

..........

Аммм... што ќе велев...
Ааа да. Џон Џонс очигледно пребарува многу пари, се споредува со Конор и ваљда нема да добие борба за титула. Денеска гледам некои твитови во кои вели дека нема да оди во тешка и дека слободно можеат на Луис да му ја дадат борбата.
А Вајт то тролна jaко во пост-фајт интервјуто... „Џон Џонс ако ја гледаше борбата, подобро нека оди во 185„ (Everybody laughed ) :LOL::LOL::LOL::LOL:

Па да бидам искрен... и покрај фактот дека ја имаа најдосадната борба во историјата, Нгану - Луис овојпат очекувам да биде banger.
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Веруваше ли некој дека Аскрен има шанси против Пол? :icon_mrgr:
Овој е отепан аматер да, ама рацете на Аскрен бетер од пензионер.

А по нокаутот во аголот на Пол... :ROFLMAO:
mhghgqkhfny.gif
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Bobby Knuckles masterclass beshe sabajleto.
So Izzy ocekuvam pointeresna da ja napravat
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Следната сабота кон недела биќе крвопролиќе

Welterweight: Kamaru Usman - Jorge Masvidal
Women’s Strawweight: Zhang Weili - Rose Namajunas
Women’s Flyweight: Valentina Shevchenko - Jéssica Andrade
Middleweight: Uriah Hall - Chris Weidman

Три појаси се во игра и верувам дека Хол-Вајдман ќе биде интересна борба :)[/B]
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Следната сабота кон недела биќе крвопролиќе

Welterweight: Kamaru Usman - Jorge Masvidal
Women’s Strawweight: Zhang Weili - Rose Namajunas
Women’s Flyweight: Valentina Shevchenko - Jéssica Andrade
Middleweight: Uriah Hall - Chris Weidman

Три појаси се во игра и верувам дека Хол-Вајдман ќе биде интересна борба :)[/B]
ваистина крвопролеќе..

добар камбек за пред публика.

исклучок на Видман што беше за жал гнасно ама па карма.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267

Спиј мирно божјо чедо !!!
ca9b6ecb-fa6b-4def-b4bd-1018c685028c.jpg
Еден период Масвидал беше ок борец, но некако почна да се однесува како Конор ... а се знае ако се однесуваш така ќе ти се случи истата судбина :(
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
По брзиот нокаут на Роуз и тоталната доминација на Шефченко, си викав сабајле, ајде ваљда овие ќе се борат бар едно 3 рунди.
Ми стига нотификација на телефонот, се вртам да видам што е и го слушнав Џо Роган како вришти, среќа има сега повеќе камери, успорени снимки и останати убави работи.

Патем, лош ден за империјата, од 4 борци од Кина нула победи.
Џеф Молина ме потсетува на еден тип што ми беше цимер на брод и навивав против него, ама судиите сепак решија на него да му дадат повеќе поени.

Сега читам:
  • Fight of the Night: Jeff Molina vs. Qileng Aori
  • Performance of the Night: Kamaru Usman and Rose Namajunas
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Овој Масвидал многу јадеше гомна пред мечот, и не престана во ниеден момент да се понаша како Конор...
Форсираше безвеза траш талк, во ситуација кога ни самиот не веруваше дека може да победи на овој меч.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Нека дојде сега Marty Fakenewsman на мегдан со мојот пулен. :cool:

 
  • Љубов
Reactions: ob1

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Ѕверки :)

Ова го најдов на твитер во коментари за борбата на Роуз Намајунас.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Ама карта човече... :eek:

Страшни доминации и нокаути, браво.
Мразам кога сум во ситуација да гледам борби буквално на пауза од работа, али јбг.
Доброто е што бев во можност 3 да изгледам, така да одлично испадна :ROFLMAO:

Прво, ептен ми се направи кеиф за Масвидал. Многу јадеше гомна (како и секогаш), ќе баптираше човекот ама...
Ептен беше самоуверен и ептен го потцени Усман, како да не очекуваше толкава моќ во страјкингот од Усман. Масвидал има супец издржлива брада, али ударот беше страва. Перфектен момент и на перфектно место. Уживав во риплејите.

Одличен нокаут од Намајунас! Многумина ја потценија и очекуваа да губи, ама страшно добар и опасен борец е.

За Шевченко немам коментар, буквално rag-doll ѝ направи на Андраж.

Жално и невероватно е што му се деси на Вајдман. Тој беше тој кој му ја скрши ногата на Силва, а сега на идентичен начин се здоби со истата повреда и на ист начин... Стварно за неверување која коинциденција.

Ентони Смит имаше добар меч исто така. Ја имаше борбата дури и да не ја прекинеше докторот, го раздрма со директи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom