K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

 • Креатор на темата DJ_DEXTER
 • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

 • Karate

  Гласови: 27 4,8%
 • Taekwondo

  Гласови: 34 6,1%
 • Judo

  Гласови: 10 1,8%
 • Aikido

  Гласови: 37 6,6%
 • Boks

  Гласови: 64 11,4%
 • Kick-Boks

  Гласови: 183 32,6%
 • Muay Thai

  Гласови: 40 7,1%
 • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

  Гласови: 74 13,2%
 • Ninjitsu

  Гласови: 29 5,2%
 • Ја нема на листата

  Гласови: 63 11,2%

 • Вкупно гласачи
  561
Член од
1 ноември 2019
Мислења
338
Поени од реакции
319
Кој хорор ивент беше ова, барем другите три борби беа добри. Особено ми е кејф што овој кловнот го вратија на фабричко подесување.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.123
Поени од реакции
2.769
Јас ја следам од борбата со Пејџ Ван Зант 2015та, ама станав фан после гледање на потегов
Не сум го видел овој потег, рака на срце атрактивно беше, но многу лесно можеше да биде фатално за Росе, премногу ризичен потег...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.696
Поени од реакции
5.328
Не сум го видел овој потег, рака на срце атрактивно беше, но многу лесно можеше да биде фатално за Росе, премногу ризичен потег...
Што знае 20 годишно девојче што е премногу ризичен потег :)
Противничката и доаѓа со раце и оваа и скока :)
Ми се спие, ме мрзи да барам видеа што ги снимаше за јутјуб/инстаграм да видиш какви глупости правеше на времето, беше ептен забавна за гледање.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.146
Поени од реакции
12.423
Него оваа кинеската што очекуваше кога ја измлати Роуз и кога судијата ја прекина борбата? Да дозволи да ја убие? Уште она станува и се тетерави и уште се буни зошто ја прекинал борбата. Бог да чува.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
338
Поени од реакции
319
Ваква сцена нема ни на филм :)
Автоматски споено мислење:

Него оваа кинеската што очекуваше кога ја измлати Роуз и кога судијата ја прекина борбата? Да дозволи да ја убие? Уште она станува и се тетерави и уште се буни зошто ја прекинал борбата. Бог да чува.
Така е бидејќи она уште не се сеќава што и се деси, и таман дојде при свест веднаш телото и умот сакаа да продолжат таму каде што застанаа. Често се дешава вака само не до оволкава мера. Веројатно и е сефте ваков нокаут.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.921
Поени од реакции
3.612
1619449647908.png

И за ова сум хајпнат.

Прохацка изгледаше многу флуидно против Оздемир, многу чуден ама опасен стил на страјкинг.
Но мислам дека Рејес ќе најде начин да избегни опасни удари и ќе го издоминира на поени :toe:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.254
Поени од реакции
14.383
Прегледај го приврзокот 293607

И за ова сум хајпнат.

Прохацка изгледаше многу флуидно против Оздемир, многу чуден ама опасен стил на страјкинг.
Но мислам дека Рејес ќе најде начин да избегни опасни удари и ќе го издоминира на поени :toe:
make or break mu e borbava za Reyes, ako izgubi ke stani oezdimir 2.0
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.921
Поени од реакции
3.612
Прохацка изгледаше многу флуидно против Оздемир
Курац флуиден! Кизне што сум гледал и јас :facepalm:
Сега од УФЦ ја имаа споделено борбата на ФБ, еден тон удари прими Чехот. Цело време беше со рацете долу и глумеше Sean O'Malley.
Чуден стил - тоа да, но нималку флуиден.
Автоматски споено мислење:


Заеби Прохацка... ајде малку хумор :ROFLMAO:

1619463946542.png
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
3.921
Поени од реакции
3.612
:(

Имаше солидна втора рунда, фрли добри контра удари али чехот апсорбираше.
Прохацка го финишира уште во прва рунда јбг.

Го немаше моментумот Рејес како против Џонс, жално.
Жално е што после тој перформанс сите мисевме тој е единствениот кој го издоминирал Џонс и цел ростер е ноу проблем за него, ама ете фејдна.
Автоматски споено мислење:

Кутелаба ака Хабиб 205. :ROFLMAO:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.921
Поени од реакции
3.612
Meanwhile педеранава од UFC пак со нивните weird ranking разместувања :facepalm:
Ок два јаки нокаути али сепак бе...

1620122229400.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom