K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

 • Креатор на темата DJ_DEXTER
 • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

 • Karate

  Гласови: 27 4,8%
 • Taekwondo

  Гласови: 34 6,0%
 • Judo

  Гласови: 10 1,8%
 • Aikido

  Гласови: 37 6,6%
 • Boks

  Гласови: 64 11,4%
 • Kick-Boks

  Гласови: 183 32,6%
 • Muay Thai

  Гласови: 40 7,1%
 • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

  Гласови: 74 13,2%
 • Ninjitsu

  Гласови: 29 5,2%
 • Ја нема на листата

  Гласови: 64 11,4%

 • Вкупно гласачи
  562
Член од
29 март 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
3.681

Till: Ramazan finished brother?
Chimaev: Yea brada, Ramazan finish (pulling knife like a fucking weirdo)
Till: Why you pulling knife the fuck.. ?

:ROFLMAO:
Чимаев е легенда.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
3.681
Одлична борба помеѓу Оливеира и Чендлер.

Чендлер изгледаше страшно супериорен, го издоминира на секое поле во првата рунда. Искрено не очекував Оливеира да влези во втора рунда, или ако влези не го гледав да издржи 30 секунди под тоа темпо што го пласираше Чендлер.

Стварно беше супер да се види онаков камбек, а додуша и заслужено за Оливеира, типот е опасен.
....

А Тони е на крајот од патот најверојатно, а се понаша и по малку insane :cautious::brlav:
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2019
Мислења
351
Поени од реакции
332
Многу инвестираше Дена Вајт во Мегрегор, Масвидал и Фергусон и сите за неполна година се помножија со нула, што мене ми е мило. Во идентитетска криза е УФЦ според мене, оваа организација е пред се комерцијален проект па потоа спортски, типична американска работа.

Оливеира ми се допаѓа највеќе од овие што се борат за титула во таа класа, ме изненади кога му го дадоа белтот но не затоа што не го заслужи туку ќе му го дадеа на Чендлер ако победеше а оваа му е втора борба. WTF?

Ете ја таа америчка работа на дело, Чендлер е дојден во УФЦ со обеќање дека ќе биде привилегизиран за белтот и ете го после една борба одма шанса. Одличен борец е да не се разбереме погрешно но треба да си чека ред малку... Оливера пример има 30 победи (скоро 20 мислам во УФЦ) и тек сега стана шампион, а што е со Порие и Гејчи...

На Фергусон мислам дека му завршува договорот во однос на тоа уште колку борби треба да има според него, мислам дека ќе оди во Белатор бидејќи тука нема што да бара веќе.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
3.681
Одличен борец е да не се разбереме погрешно но треба да си чека ред малку... Оливера пример има 30 победи (скоро 20 мислам во УФЦ) и тек сега стана шампион
Сѐ е за пари пријателе :icon_mrgr:
Чендлер е американец и подобар „продавач„ на борби, факт.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.237
Поени од реакции
13.019
Добро бе, никој нема да ја искоментира двесташеесттројкава?

Пол Крег конечно му го нанесе првиот пораз на Џамахал Хил. Го доби со технички нокаут, а изгледа му ја скрши раката на Хил, па бара сабмишн, а не победа со технички нокаут.

Белал Мухамед му ја заврши кариерата на Маја. Го доби со судиска одлука. Исто беше и меѓу Леон Едвардс и Нејт Дијаз. Победи Едвардс и можеби ке му понудат реванш против Камару за појасот, бидејќи доста добро напредува.

Во најлесната категорија добивме нов шампион. На сабмишн Брендон Морено го доби Дејвисон Фигуиредо и со тоа бидна прв Мексиканец шампион во некоја категорија во УФЦ.

Шлагот на вечерта беше дуелот меѓу Адесања и Ветори. Доста тврдо беше, мада Изи го издоминира Жабаров и не знам што се бунеше по натпреварот на одлуката дека го изгубил мечот. Јбг во неколку наврати тренерот му напомена дека треба да биде поагресивен, ама овој не го послуша.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
305
Поени од реакции
300
Во најлесната категорија добивме нов шампион. На сабмишн Брендон Морено го доби Дејвисон Фигуиредо и со тоа бидна прв Мексиканец шампион во некоја категорија во УФЦ.
Е да, повеќе се по Бокс Мексиканците. Честитки за Морено. Страшен борец.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
3.681
Inked1625911259527_LI.jpg
Настрана од карикатурите...
Стварно не знаев дека имаме македонец во актуелниов ростер, случајно го приметив.
Иначе појма немам кој е типов, ама гледам првите 2 ги загубил, ако ја загуби и оваа...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.237
Поени од реакции
13.019
Прегледај го приврзокот 301054
Настрана од карикатурите...
Стварно не знаев дека имаме македонец во актуелниов ростер, случајно го приметив.
Иначе појма немам кој е типов, ама гледам првите 2 ги загубил, ако ја загуби и оваа...
33 години има ликов. Гледам има солидни 8-2. Овие два пораза му се од последните два настапи во УФЦ и се бори после две години пауза, па ке видиме што ке направи човеков.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
574
Поени од реакции
206
Прегледај го приврзокот 301054
Настрана од карикатурите...
Стварно не знаев дека имаме македонец во актуелниов ростер, случајно го приметив.
Иначе појма немам кој е типов, ама гледам првите 2 ги загубил, ако ја загуби и оваа...
Штета кога дојде во уфц нареди порази. Има тешка рака и солиден stand up, но на земја е огромна дупка. Се надевам дека се подобрил. Иначе во Италија живее. Искача и со Македонско знаме, така да пуштете му подршка по инстаграм Наше си е, колку толку да си го подржиме.
Иначе за другите борби очекувам Дастин со submision да тепа.
Бурнс со нокаут.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.237
Поени од реакции
13.019
Можно е во некоја следна борба да влезе, баш штета...Инаку знаете уште некои борци од Македонија. Ние кога игравме футсал со едни од Велес, еден им беше председатек, ама ниту знам во која организација се бори, ниту со кого.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.574
Поени од реакции
6.255
Реално испод просечен е Амедовски во UFC, а и ние како народ и држава немаме некоја традиција во боречкиве спортови, ама како и да е супер е што може да се види некој наш на такво натпреварување.

Иначе, пред самиот старт, предвидувам повторно победа на Порие, но овој пат покомпетитивна борба.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.237
Поени од реакции
13.019
Шон О’Мали - Крис Мутињо

Без врска ја прекина Дин. Заслужи човеков да ја заврши борбата без прекинување, иако овој доби добар ќотек и преку 300 удари. Уште и со муда му идеше да се боксува, не се бранеше и плус дојде како замена.

Ајрин Алдана - Jaна Кунитскаја

Мексиканкава на брзина ја среди Русинкава. Ништо чудно да добие шанса за борба за појасот за година дена.

Таи Туиваса - Грег Харди

И овој меч заврши експресно со победа за Туиваса.

Гилнерт Брнс - Стив Томпсон

Бразилецов го доби седмиот од последните осум меча. Единствен пораз му е оној од февруари за појасот против Усман.

Дастин Поирер - Конор МекГрегор

Добра прва рунда, Дастин го доминираше добро, овој имаше обид за гилотина. И на крај мечот заврши како што заврши...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
3.681
Конор имаше одлична прва половина од рундата, го развали со кикови.
Но прикрајот од рундата Дастин како да го издренира до максимум. Со обидот за гилотина Конор потроши многу енергија.
Ако борбата продолжеше во втора рунда - Конор ќе беше нокаутиран.
Но сепак, штета голема што вака заврши :(

Томпсон не успеа да го наметни стилот... Бурнс премногу цврст, премногу тенк. Соборувањата беа круцијални.

Таи Туиваса и Алдана ги заслужија сите пари од картава :cool:

А овој Мутињо свака част. Заслужи аплаузи и покрај поразот. Кое само срце и муда...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom