K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.325
Ја гледаше ли некој Блејдс - Луис?

Анфакингбливбл дјууд...
Куртис буквално го растури во стендап, сѐ до тој момент кога проба да го собори.
1613914597376.png

Дебелиот па цела прва рунда- swing swing и чекаше само за еден удар, Т од техника... :facepalm:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.830
Поени од реакции
24.227
Што очекувате од борбиве викендов, 4 champions, 3 title fights?

Адесања како и против Коста мислам дека ќе држи дистанца и ќе му ги напаѓа нозете на пољакот.
Премногу е брз, мислам дека треба да е луд да влезе во било каква размена со него како што беше случајот со Витакер.
Би требало да добие Блаховиц или како и да се изговара, како и да е не гледам како борбава би отишла на судии одлучување.

Се надевам дека конечно некој ќе ја сопре Аманда Нуњез, не е ни дискутабилно веќе дека е ултимативниот GOAT, ама преку кур, досадна е веќе. Време е за нов шампион.

Не знам зашто, ама мислам дека Јан повеќе од лесно ќе се справи со Стерлинг.
Типчево не е треш токер, како да не добива премногу внимание, а е страшен фајтер.
Мислам дека ќе си ја одбрани титулата.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.325
Што очекувате од борбиве викендов, 4 champions, 3 title fights?

Адесања како и против Коста мислам дека ќе држи дистанца и ќе му ги напаѓа нозете на пољакот.
Премногу е брз, мислам дека треба да е луд да влезе во било каква размена со него како што беше случајот со Витакер.
Би требало да добие Блаховиц или како и да се изговара, како и да е не гледам како борбава би отишла на судии одлучување.

Се надевам дека конечно некој ќе ја сопре Аманда Нуњез, не е ни дискутабилно веќе дека е ултимативниот GOAT, ама преку кур, досадна е веќе. Време е за нов шампион.

Не знам зашто, ама мислам дека Јан повеќе од лесно ќе се справи со Стерлинг.
Типчево не е треш токер, како да не добива премногу внимание, а е страшен фајтер.
Мислам дека ќе си ја одбрани титулата.
Би бил глуп Блахович ако не ја искористи физичката надмоќ и да не проба со борење.
Стендап (поготово без проби за кратење дистанца и дропање бомби на лицето од Адесања) многу тешко за Јан. Со стилот од Коста и Ромеро тешко до победа. Адесања ќе му ги столчи нозете и пополека ќе го расклопува уште од прва рунда.

Мислам дека Јан треба да покажи малку храброст. Типот е тенк и можи да ја добие борбава, што би било доста спектакуларно.

Аманда би требало лесно да помини низ Меган. („би требало„)

Русинот би бил ок ако внимава во клинчови. Ако држи дистанца и избегне партер - мислам дека ќе го финишира Стерлинг.

Сантос vs Ракич - ќе речев Сантос, ама после борбата со Гловер некако многу ми е сумлив. Ракич е ептен брз и експлозивен. Мислам дека ќе имплементира стратегија како против Смит, малку кикови и тејкндаун отпосле.
Но ако Маретата се појави во право светло... уф, Ракич нека пази!

А оваа со Добер и Макачев... би требало Макачев, али Добер е ѕвер.

.......
Мои фаворити:
Блахович
Андерсон
Јан
Добер
Ракич
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Тепа адесања без проблем скилз овер све остало. 193 lbs отприлика вика дека ќе биде на денот на борбата ахха.
Ракич сакам да тепа а и има потенција, мада санѕос неможе да се отпише во никол случај.
Јан исто така мислам дека ќе тепа ама и да изгуби нема да бида изнемаден.
Ислам треба да доминира.
Аманда лагано би требало да добие.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.097
Гаден ми е вака, ама навивам за Адесања, ке биде стварно добра борба.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
На замунда поранп ги става цели евент ден послем борбите во хд. Знае некој дали уште прават така ? Или пак во недела кај ќе може да се симне цел евент ?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Јас ако не стигнам да ја гледам борбата идам на Пајратбеј или на Рар.бг и ги симнувам поделени на early prelims, preliminary и main event.
Последнот пат на прелиминарните делови немаше коментатор :(
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Јан се заеба, плус лоша борба имаше искрено, се гледаше дека има голема разлика во квалитет ама неговата пасивност ја напрај блиска борба.
Срамно беше коленово.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Како се заеба Адесања со борбава :oops: ..... Oчигледно дека Блажович има каде каде поголема снага од него, доволно беше да го легне на земја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom