K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Ne da se spasiiiiii...Ako se vrateshe do sega ke beshe rushen od mavanje...Koj kloshar mi e vo posledno vreme.....bljaaaaak.Od site Чотек јади.А недајбоже да падни во некоја следна со Фјодор Емилиненко или со Батахари....Биче крви по плажи.

Малце постов е ЕN/MK ali ne e problem :))))
Ја гледав борбата на Нова,русинов седеше у публика.Напраил фаца-кој кур ме навеа да дојдам да гледам ова брукиве:pos2:
Ми се чинеше дека малку му фалеше да им влезе у ринг на двајцата:tapp:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Еј баш денеска ја гледав на НОВА борбава на Мирко и тој типот(ѕвер нема што), не дај Боже да се продолжеше борбава ако не отидеше директ Мирко на лечење у некоја болница еве на. Како поштено си го лапна:vozbud:
јебига некој мора да победи а некој да изгуби:pos2:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Дали некој знае дали ја има техникава Capoeira во Македонија? Дали некој држи часови некаде? Или штознам, некој што се разбира во боречки вештини да ми предложи некоја слична на Capoeira каде се активираат и нозе и раце, значи во принцип некоја техника каде скоро сите мускули работат...
Можеш да се запишеш на Jeet Kune Do...
 
Член од
17 март 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Може некој да ми каже дали и каде има кик-бокс клуб во Кисела Вода, колку е членарината, колку пати неделно има тренинзи?? Би можело и ако некој од форумов тренира таму да каже од лично искуство како е? Поздрав
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ја гледав борбата на Нова,русинов седеше у публика.Напраил фаца-кој кур ме навеа да дојдам да гледам ова брукиве:pos2:
Ми се чинеше дека малку му фалеше да им влезе у ринг на двајцата:tapp:
Pa i da mu se kacheshe dvajcata ke gi rusheshe od mavanje :D
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
леле мирко зверот шо му напраи:vozbud:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Мирко го прими у јаја :nesum:

Ноу контест борба, срање бе.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Со две пукнати аркади, успеа да искористи прилика.
Да продолжеше борбата, со тоа темпо...
Добар е Мирко, ми беше омилен ама ете полека, полека времето и повредите го решаваат. Денес беше шах, а и матот не е така далеку.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Треба да му текне дека годините си го прават своето и дека рингот не е средно школо па на стара слава да добива петки.Има млади деца желни за слава,жив ке го јадат ако продолжи да се глупира.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
:pos2::pos2::pos2::pos2:
Бадр Хари ке биде нов шампион у К1 за брзо време.Тогаш ке ја гледаме оваа борба и ке се смееме,мада и кога ја гледав прв пат се згазив од смеење:pos2:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Пуштете некое клипче од првите борби на Бадр Хари да видите колкава разлика има.Како скакулец е во споредба со другите.Гледав една борба со Штефан Леко,тука некаде се у големина,сега малиов има качено некои 20 и кусур килограми без да ја изгуби брзината.Моментално е еден од најтехничките борци у К1 а сеуште се развива.Ке биде интересно да се прати неговата кариера.
За борбите погоре...
1.Неизвесна,Хари е млад,дрвосечава е страшно јак и искусен(го напраи мајмун Семи Шилдс-актуелниот шампион).
2.Мислам дека Евертон ке тепа,по компактен ми изгледа
3.Караев ако му е денот ке го тепа,Гокан ако тргне прв напред има шанси,многу е слаб у дефанзива кога е.
4.Лебанер џабе изгледа ко пит-бул,нема срце да заврши борба и стар е више.Боњаски си е Боњаски,со нозе ке го растури.
Да ги изгледам борбиве па ке се навратам на напишаново да видам кај сум утнал:wink:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
А на коа програма и кога ги даваат овие борби?:kesa:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
К-1 шампион годинава е питер аертс две титули му бега од рака сега нема шанси да изгуби од никого
 

Kajgana Shop

На врв Bottom